Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák szerintetek...

A tápszeres babák szerintetek tényleg betegesebbek?

Figyelt kérdés

Az én kislányom is tápszeres, de még semmi baja nem volt.Hála az égnek!!!!!! Két barátnőm kisbabája viszont akik anyatejesek már túl vannak náthán,torok gyulladáson,influenzán, kisebb fertőzésen .Ők még egy két héttel fiatalabbak is mint az én babám.

Persze tudom, anyatej az anyatej.Engem már annyit riogattak a tápszerezés miatt.Csupán ezért kérdezem. Gondolom ti is hallottátok a sok jó tanácsot és veszélyt ezzel kapcsolatban.

Várom a válaszaitokat!


2010. jan. 23. 06:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ez baromság! Miért lennének betegebbekk a tápszeres babák???? A tápszerben sok vitamin, immunerősítő van,és ezerszer jobbak mint régen! Ráadsul igen széles a palettájuk, tehát lehet bőven válogatni. Az én fiam is sajnos tápszeres. 13hónapos, eddig (lekopogom) kétszer volt beteg! Már tejet kap, mert a tápszert nem issza, szépen eszik, egyedül megy. Tehát a saját tapasztalataim alapján, nem igaz. Még annyit tennék hozzá, hogy az én elektromos mellszívómnak leégett a motorja annyit küszködtem! Amikor 2hónapos lett a fiam feladtam, mert anyatej ide vagy oda, ha nincs akkor nincs! Ez van, a gyereknek meg nem egy idegbeteg anyuka kell! A gatyánk ráment a Milupára, de se baj, mert utána meg az üveges bébikajával volt ugyanez! (A mai napi csak az üvegest esz, igaz mellé mindent kóstolgat.) Attól még szuperjó anyuka vagy, hogy nincs tejed! Ezt is el kell fogadni! A baba meg a mai válágban már így is megkapja amire szüksége van!!!!
2010. jan. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2010. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

én úgy voltam vele, hha lesz tejem szoptatok, ha nem nem. 3 hétig szopott a fiam, azátn tápszert evett. 14 euro volt 1 doboz, tehát nem olcsó, az tény. de! 20 hónapos múlt, és 2 napig volt taknyos, amit tőlem kapott el az egész család. azért ez elgondolkodtató... a tesóm kislánya 18 hónapos, szopott kizárólag 6 hónapig, és még most is napi egyszer: 3 napos láz, ilyen-olyan betegségek, vírusok, hasmenés... tehát nem igaz...

ez a tapasztalata az 1ik barátnőmnek is. 2 fia van, a nagyobbik tászeres, 4 éves, fele annyit volt beteg, mint a kicsi a 20 hónap alatt, pedig ő szopott 9 hónapig. műtötték is, immunerősítőt is kell szednie.

2010. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kritika éri a tápszerező anyukákat! Nem kellene, sem akkor ha akarnak szoptatni és főleg akkor nem ha nem tudnak! Aki azt írta , hogy divat dicsérni a tápszert az nagyon téved! Divat az, ha valaki elárulja , hogy nem szoptat 10 ugranak rá és egyből rossz anyának titulálják! 3 hónapig szoptattam a fiamat és végig sírt , nem aludt, fogyott és nekem meg kínszenvedés volt mert egész nap cicin volt, alig hízott és még beteges is volt. Csak a 3 hónap után mondta az orvos, hogy nincs elég tápanyag a tejemben! Addig végig azt kaptam, hogy szoptassak mert ha nem teszem ártok a babának! Utána is állandóan összesúgtak mögöttem mikor a válaszom az volt, hogy már nem szoptatok, mintha bűnös lennék! Máglyára velem! Érdekes, hogy a tápszerrel megszűntek a gondok, nyugodtan aludt, hízott és nagyon nyugis baba lett a fiam. Végre jól lakhatott és láthatóan elégedett volt. Nem volt beteg és nem volt hasfájós!
2010. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell mindkettő.

Ha anyatejen nő fel a kicsi, az anyának kell gondoskodnia mindenről, hogy azok bejutva a tejbe, átkerüljenek a kicsibe. De termelődnek is az anyában.


A tápszerekbe mostanában sok-sok mindent beletesznek. De csak "mesterségesen" előállítva.


Mindkettőnek van előnye. Én a vegyes táplálásra szavazok. A mi gyerekünk is így nő, sőt gyarapszik. Kevés tej lévén, tápszert is kap. Most lassan 4 hónapos, és 7.4 Kg. De egyáltalán nem Michelin baba. 68-as ruhákat hord.


Szimpatikus

2010. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Bocs, a kérdésedre válaszolok is. :)


Egyszer sem volt még semmi baja. (Ne is legyen!)

Szerintem a gyerek betegségei nem tápszer, vagy anyatej függőek, inkább jórészt a szülőkre vezethetők vissza. Szemben van egy kiskrapek elmúlt 1 éve, és csak ezen a fél télen már háromszor volt beteg, ebből egy torokgyulladás. mindig kiderült, hogy a apa hozta haza a náthát.

2010. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

adott 3 gyerek, akik 1 napon születtek, most 7 hónaposak és anyukák összejárnak

2 gyerek anyatejes, 1 pedig tápszeres


- a 2 anyatejes baba már sok sok napot töltött kórházban mindenféle betegséggel (fülgyulladástól kezdve a náthán át a vérszegénységen és vashiányon keresztül a vesetágulatig mindent el lehet képzelni)

- az 1 tápszeres összesen egy alkalommal volt ügyeleten, mert szorulása volt és anyuka megijedt a visítástól


szóval el lehet dönteni :)


nagyon sok anyatejes anyuka dicsőíti (hogy a második válaszolónak feldobjam a labdát) a szoptatást, de nem táplálkozik annak megfelelően, nem él annak megfelelően, hogy minden tápanyag és vitamin kellő mértékben átjusson a gyerekbe :)a tápszerben pedig minden benne van (most tekintsünk el tőle, hogy mesterséges vagy nem)tehát nem szenved hiányt semmiben a baba


a tápszeres gyerek anyukája

2010. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Én megfelelően táplálkoztam, nagyon figyeltem rá és nagyon tudatosan ettem mégsem volt elég jó a tejem! Valahogy mindig oda lyukadunk ki , hogy az anya a hibás!
2010. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szia, ez egyáltalán nincs így. Én tápszeres baba voltam és soha nem volt semmi bajom. Viszont az én kislányom 7 hónapos még mindig bőven van tejem, de szegénykém minden vackot elkap... megfázás, hányásos vírus, torokgyulladás... Már lesül a képemről a bőr mikor megyek vele orvoshoz.... Kérdeztem a dokitól, hogy ez normális e, annyit mondott, hogy semmi extra nincs ebben, ő betegesebb mint a többiek....

Szóval szerintem gyereke válogatja....

2010. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekesek amiket írtok.Talán tényleg a megfelelő táplálkozáson van a hangsúly.Persze ahol több gyerek van és nincs segítsége az anyukának még nehezebb lehet.Hiszen ott vannak a gyerekek,a háztartás, az apuka.

Egy újabb kérdés: a táplálkozáson múlhat? a

2010. jan. 23. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!