Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák szerintetek...

A tápszeres babák szerintetek tényleg betegesebbek?

Figyelt kérdés

Az én kislányom is tápszeres, de még semmi baja nem volt.Hála az égnek!!!!!! Két barátnőm kisbabája viszont akik anyatejesek már túl vannak náthán,torok gyulladáson,influenzán, kisebb fertőzésen .Ők még egy két héttel fiatalabbak is mint az én babám.

Persze tudom, anyatej az anyatej.Engem már annyit riogattak a tápszerezés miatt.Csupán ezért kérdezem. Gondolom ti is hallottátok a sok jó tanácsot és veszélyt ezzel kapcsolatban.

Várom a válaszaitokat!


2010. jan. 23. 06:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

11.05-ös vagyok


Az újabb kérdésre. Szerintem nem csak a táplálkozáson múlik. Mindent megtettem a szoptatásért, helyesen ettem, szinte alig híztam (+5 kg, amiből 3,5kg volt a baba)mégsem volt semmi tejem


- táplálkozás

- a test általános állapota (alapbetegségekre gondolok)

- fizikális lehetőségek (mell alakja, mellbimbó formája, tejmirigyek, ödémás mell stb)

- hormonok (nekem pl nem volt fájásom, ami hormonhiányra utalt, s ez a hormon segíti a tejképződést is)

- stresszfaktor (ha nincs megfelelő segítség, az anyukát a családon belül vagy a szűkebb környezetében erős negatív hatások érik)

- baba szopási képessége (igen vannak babák akik nem tudnak szopni)


Szóval szerintem több tényező miatt nincs tej, vagy apad el gyorsan, s még mindent végig sem gondoltam. Ezért háborít fel és tör ki belőlem az anyaoroszlán, ha a tápszeres anyukákat megszólják.

Hiszen nem jó kedvünkből tesszük amit kell, hanem mert a baba NEM éhezhet!

Nincs senkinek sem joga szólni érte, suttogni a háta mögött, vagy akár magyarázatot követelni! (Sajnos még ezen az oldalon is igen gyakran megtörténik, provokálják a tápszeres anyukákat, aki pedig nekiáll írni jó alaposan lepontozzák magukat tökéletesnek tartó szoptató anyák, ahelyett, hogy örülnének szerencséjüknek.)

2010. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ikerlányaim vannak és a császár miatt nem indult meg a tejem.Kezdettől fogva tápszert kaptak és eddig csak 2x voltak betegek (14 hónaposak).
2010. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Abszolút nem azon múlik. Ahogy már írtam tudatosan és egészségesen ettem, hogy legyen tejem és legyen megfelelő, de sajnos nekem nem segített.
2010. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tápszeren nőttem fel, de soha nem volt semmi bajom, most is egészséges vagyok, mint a makk. A férjemet szoptatta az anyósom, de ő beteges gyerek volt és most is sokszor náthás, nem jó az emésztése sem (a munkahelyi stressz persze biztos közrejátszik). Én még szoptatom a kislányomat, igaz már 2 hete estére tápszeres pótlást is kell adnom neki, mert kezd kevés lenni a tejcim. A kislányom egészséges, boldog baba. Szerintem nem csak ettől függ, hogy ki lesz beteges és ki nem. :)

14 hetes kislány anyukája

2010. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkező válaszokat. Azt hiszem ez egy örök vitatéma marad még világ a világ.

Biztos: NEM KELL SZÉGYENKEZNIE ANNAK AKI TÁPSZEREZI A ABÁJÁT.Azok az anyák akik meg szoptatnak, örüljenek,hogy sikerült nekik.

Azért én még egyszer megpróbálom a szoptatást,még jobban rákészülök a következő babánál.

Többet fogok olvasni róla.Bár a Kismama által kiadott könyvet is elolvastam a szoptatásról.

Azért engem megnyugtat hogy nem vagyok egyedül aki ezzel küszködik.Valamint rossz szemmel néznek rá az emberek.

Mindegy,van egy egészséges ,mosolygós,tünemény babám mint nektek.

Köszi lányok!


További szép hétvégét!


3,5 hónapos Manó anyukája

2010. jan. 23. 15:13
 26/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyertelmuen NEM a valasz.

Mi 5-en vagyunk testverek.Anyukank csak a legidosebb tesonkat tudta szoptatni 6 honapig,minket meg csak 1-2 honapig.

Megis ez a tesom betegeskedett mindig a legtobbet.

En 4 honapig szoptattam "csak" orulok h eddig sikerult a kisfiamnak meg semmi baja sem volt pedig hamarosan 7 honapos lesz.

2010. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Nikcsi ***** válasza:
6 hetig volt anyatejes a babam, azota tapszert kap. 15 honaposan volt eloszor fulgyulladasa, addig az egvilagon semmi, de szerintem nem csak ezen mult. En peldaul minden nap kiviszem levegozni, nem feltem betegesen szerintem az is szamit.
2010. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Olvassatok csak vissza! 11 olyan esetet írtunk le ennyi hozzászólásban, amikor a tápszeres baba egészségesebbnek, strapabíróbbnak bizonyult, mint egy anyatejes!

Elgondolkodtató, nem?!

Banyuci

2010. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Szia Banyuci! Valóban elgondolkodtató.Tegnap éppen a férjemnek meséltem, hogy mennyien írják a tápszeren felnőtt babáik sokkal ellenállóbbnak bizonyulnak.

Persze ott van az a rengeteg cikk is ami kitér azokra a dolgokra, amik hátráltathatják majd a babáinkat a későbbiekben.Pl: alacsonyabb IQ szint,koncentrálóképesség rosszabb,beszédfejlődés,A rákkal szembeni veszélyek,Hajlamosabb lesz cukorbajra stb.....

Én is tápszeren nőttem fel,mert az első perctől fogva nem volt teje az anyukámnak.Láss csodát lediplomáztam,nyelv vizsgáztam,nem vagyok cukorbeteg...

Szerintem ez inkább genetika,mint az anyatej áldásos hatása.

2010. jan. 24. 14:27
 30/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nekem 7 hós a babám, és még mindig van tejem, a babókámnak nem volt szüksége tápszerre. Másfelöl abszolút normális dolog az is hogyha egyszer valaki nem tudsz szoptatni az tápszert ad a babájának. Viszont ahogy olvastam a korábbi válaszokat már-már azt vettem ki egy-két válaszoló mondataiból hogy az anyatejet tartja "rosszabnak" a baba számára, szinte már kellemetlenül éreztem magam azért mert szoptatom a babámat... Sajnos az én babám kizárólag anyatejeskén nagyon beteges, de azt mégsem gondolom, hogy ha tápszert kapott volna akkor jobb lenne a helyzet... Véleményem szerint nincs olyan hogy az egyik jobb vagy rosszabb mint a másik.
2010. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!