Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezért miêrt bántanak?...

Ezért miêrt bántanak? Többi lent

Figyelt kérdés
Kisfiúnk 14 hónapos, érkezik a kistesó, tervezett 21 hónap lesz köztük. A családunk, ismerősök kb 70 %-a úgy fogadta a hírt, hogy nem vagyunk normálisak, ilyen kevés korkülönbsêg lesz köztük, mennyire nehéz lesz velük.. Tudjuk, hogy biztosan nem lesz könnyű, ezt vállaltuk, így szerettük volna. Ezêrt miért bántanak a legboldogabb időszakunkba? Valakinek kis korkülönbség a két gyerkőc között? Tényleg annyira szörnyű, vagy a rokonság irigykedik? Vélemény? Tapasztalat?
2014. okt. 10. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá, ez a ti dolgotok, de abban egészen biztos lehetsz, hogy nem irigykednek.
2014. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kis korkülönbségre sokan reagálnak így. Mert hát na, egyik kicsi, másik pici. Biztos nem lesz könnyű (de ez nem jelenti, hogy nem vagytok normálisak!).

Úgyhogy tök mindegy mit gondolnak, ez a ti döntésetek, ti dolgotok, s ti fogjátok megoldani.

2014. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem még csak 4 hónapos a kislányom, de már most azzal piszkálnak, hogy vállaljuk minél hamarabb a kistesót, mert az a jó, ha kicsi a korkülönbség köztük.
2014. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem irigykednék senkire, mert ezen nincs mit irigyelni! Sok ismerősöm szült kis korkülönbséggel, nem könnyű.


Nem kell foglalkozni a véleményükkel.

2014. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Imádom, hogy kis korkülönbség van a gyerekeim között! Nem volt könnyű, de imádtam, hogy egyik pici másik kicsi. Annyira büszke voltam a helyzetre! Olyan édesek voltak. Persze most is, már sulisok. Mi nagyon akartunk 3-dikat ugyanúgy kis korkülönbséggel, sajnos azóta se jött össze. Ez nagy szívfájdalmam. Nagy vágyam az életben, hogy ha 1-2 éven belül születne 3-dik akkor gyors jöhetne a negyedik! De szűkös a határ és nem akarok 40 évesen szülni. Szóval lehet beteljesületlen vágyam marad. Gyönyörűek voltak édesek és aranyosak, most is azok. Egyik cukibb volt, mint a másik, most pedig össze vannak nőve :) Életem legjobb döntése volt, a kis korkülönbség, remélem egyszer még újra átélhetem. Megjegyzem én az a fajta ember vagyok aki minden helyzetben inkább a pozitívumokat igyekszik meglátni. Nyilván vannak nehézségek, amikor 1,5 évig pl nem aludtam egyhuzamban 3 óránál többet, vagy amikor sorba hánynak és megy a hasuk. Vagy amikor kettő dacol egyszerre :) Fáradt az ember, olyankor ingerült. Szalad a ház, szinkronban sírnak vagy rosszalkodnak...sok sok odafigyelnivaló.De ha nem adja át magát ezeknek a dolgoknak , nem éli bele magát az ember gyakran (nehézségekbe) akkor sokkal könyebb a nehéz időszakot átvészelni.
2014. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Én max azt irigylem,hogy így bírod a babázást. Én felkötném magam ha még egy gyereket kéne vállalnom mostanában :D 2 éves a lányom. Én nagyon megszenvedem az itthon létet vele.Gyesen vagyok ,de 2,5 évesen megy bölcsibe hogy munkát találjak.Alig várom már.Imádom nagyon,nincs is vele amúgy gond a hisztit leszámítva,de 0-24 beszél és ez eléggé leszívja az agyamat.

Szerintem nem szörnyű amúgy két kicsivel,mert akinek így van,az vagy akarta is vagy hát belerázódik.Nekem szörnyű lenne mondjuk,bár ha a kisebb is már 2 év körül van,akkor elvannak jobban együtt,akkortól szerintem már jó lehet.

2014. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lányom van. Másfél év a korkülönbség a két nagy, és 20 hónap a középső, és a kicsi között. Mi is így terveztük. Vannak könnyebb, és nehezebb napok, de nagyon örülök, hogy így sikerült. Nálunk az alvással nem volt gond, 3 hónapos koruk körül átaludták az éjszakát. Mostanában csak akkor rossz, ha mindenki beteg, mert akkor nem sokat alszunk. A napirendek fokozatosan egymáshoz igazodtak, tehát összességében nem mondanám nehéznek.

A gyerekek nagyon szeretik egymást, a két nagy az oviban is egy csoportba jár. Ritkán veszekszenek, többnyire jól eljátszanak. Közös az érdeklődési kör, tehát programszervezés szempontjából is ideálisabb ez a helyzet.

Szóval az én tapasztalataim abszolút pozitívak. Egyébként meg a gyermekvállalás, családtervezés a ti dolgotok. Mindenkinek úgy jó végül, ahogy sikerül.

2014. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hónap lett a lányaim közt. Kemény! Főleg azért, mert a hasfájás most sem kímélt minket.A nagy 2 és fél a kicsi 10 hetes. Ez első hetekben úgy éreztem, hogy ha ezt tudom, hogy ilyen nehéz lesz nem vállalom ilyen hamar a kicsit. Most már kezd javulni a helyzet egy kicsit így úgy érzem jó lesz ez csak idő kérdése...:)
2014. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Jajj de jó hallani, hogy vannak olyan anyukák, akik nem bánták meg a kis korkülönbséget :)) Érzem, hogy jól döntöttünk :)
2014. okt. 10. 20:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy nem nekik kell felnevelniük. Foglalkozzanak a saját dolgukkal (szerintem)
2014. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!