Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babánk 37 hetesen megszület...

Ha babánk 37 hetesen megszületik lesz valami hátrányunk belőle?

Figyelt kérdés
Ma voltam ctg-n 90-es fájásokat mutatott, de nem rendszereseket, viszont az előző császárom hege a sok keményedéstől nagyon elvékonyodott. Ma töltöttem a 37 hetet. Azt mondta az orvos, hogy nem mer kockáztatni, hogy a heg kinyílik, csütörtökön újabb ctg, ha megint ilyen nagy jóslók lesznek, császár. Legkésőbb jövő hétfőn, ha kibírjuk addig (akkor már 37+6 hetes lesz). Nagy a baba, egy héttel nagyobb, mint az átlag, már 3200 grammnak nézte, BPD, AC, FL is ezt mutatja. Szerintetek lesz valami hátrányunk abból, hogy korábban születik? Tapasztalatok?
2014. okt. 14. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 35+6 hétre született, semmi hátránya nem lett belőle, teljesen jól fejlődik, időben csinál mindent, már 18 hónapos lesz lassan
2014. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a 26hétre született babák is szépen felnőnek orvosi segítséggel a kórházban. Közel 38hetes leszel, ha szülsz, nem kell aggódnod a pici miatt, főleg ha nagyobb is.

Nekem spontán született 38hétre a babám 2600grammal és minden oké volt vele.

Kitartást nektek is, majd írjál mi lett veletek!!

Ne aggódj, pihenj sokat! Drukkolok!!!

Barátnőm 35+4re szült spontán, a lánya 2900gramm volt, és a koraszülött osztályra sem került. 5nap után már otthon is voltak.

2014. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi hátránya, főleg ha már most ilyan nagy súlyt becsülnek neki. Amúgy is ha addig kibírjátok az már 1 nagy híjján 38. hét arra meg nagyon sok gyerek megszületik. 36. héttől már nem koraszülött.
2014. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja noem lesz!!
2014. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia !


Nekem 12 éve született öcsém 37.hétre. Égvilágon semmi baja, kitűnő tanuló,két nyelvet tanul,karatézik stb.

3350 grammal és 53 centivel született szintén császárral.Bár eleinte volt kórházban,de mert ráesett a méhlepény.Szóval szerintem nincs okod aggodalomra :)

De a 37+6 már nem is koraszülött szinte,mert 38.héttől simán megszülethet bármelyik baba.

2014. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Az én kicsim alig 35 hétre született meg toxémia miatt. Most 15 hónapos, egyáltalán semmi hátránya nem lett belőle. Nagyon okos, tanulékony, figyelmes. Ne aggódj, nem lesz baja a kicsidnek! Csak rosszat teszel az idegeskedéssel!
2014. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok a biztatást, nem aggódom, csak eddig el sem jutott a tudatomig, hogy 3-4 héttel korábban fog születni, mint a nővérkéje. Ö a 41. héten született:-) Írok mindenképpen, mindenkinek jó babázást (gyermeknevelést:-)
2014. okt. 14. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy aggódsz, de tényleg nem kell, a babád már elég fejlett ahhoz hogy megszülessen. A nagyobbik gyermekem 41. héten született, a kisebbik a 34. héten, én is nagyon megijedtem, de úgy tűnik hogy rendben van pedig nem lélegzett amikor megszületett (sürgősségi császár, méhlepényleválás, burokrepedés). Azért írom hogy "úgy tűnik" mert még csak 6 hónapos, de a korrigált korához képest szépen fejlődik, és hatalmas baba. Mondjuk 2500 g-mal született a 34. héten, kb 4 kiló lett volna ha bent marad végig. Nálad nyugodt körülmények lesznek a császárnál, minden rendben lesz. A 37+6 nem is számít már koraszülésnek :)
2014. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást:-) Nagyon jó és boldog babázást:-)
2014. okt. 15. 07:40
 10/15 A kérdező kommentje:
Megszületett! 2880 gramm, 47 cm:-) tökéletes, formás baba, már 5 órásan szopizott is:-)
2014. okt. 17. 02:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!