Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túletetem? Adjatok tanácsot,...

Túletetem? Adjatok tanácsot, teljesen kivagyok!

Figyelt kérdés

Anyatejes a 3 hónapos babám. Naponta 6x etetem, 110-200 ml-t eszik, egy nap kb 900 millit. Nagyon sokat bukik. Az orvos írt fel neki Nutritont, amitől javult a helyzet. Vannak napok, amikor teljesen rendben van, de van olyan, amikor egyszerűen nem tud büfögni, hiába tartom, hasra fordítom, és ilyenkor csak bukik, és bukik. A hízásával nincs gond, sőt... 3.3 kg-mal született, és most 7.1 kg.

Na most, én úgy tudom, hogy anyatejjel nem lehet túletetni gyereket. A kedves anyósom azzal b*szogat folyamatosan, hogy én túletem a gyereket, és ne adjak neki csak 4 óránként enni, mert ő anno így meg úgy csinálta, és nem fog éhen halni. Nem is hallott még igény szerinti szoptatásról. Ja, és el van hízva a gyerek, mert tömöm, mint a libát.

De könyörgöm, hányszor adjak neki enni? Egy pici babáról van szó, és pont annyit adok neki, amennyit ő akar enni. Egyébként 2 hónapos kontrollon, amikor még 6,2 kg volt kérdeztem a dokit, nem baj-e ez a rohamos hízás. Ő azt mondta nem gond, majd lelassul. A jövő héten megyünk 3 hós kontrollra, megint konzultálok a dokival.

Nyugtassatok meg, hogy nem teszek rosszat. Nem tudom egyáltalán az anyósom hogy gondolja, hogy kevesebbet adjak neki? Cuppantsam le a mellemről félidőben? Kész vagyok tőle!


2010. jan. 23. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Off leszek, az én lányom 11 hós, 7600 gramm, 3280 grammal született, jó húsban lehet a picid:)
2010. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
annyit adjál neki amennyit kér. engem is így etettek, ha kihánytam kihánytam, és lám még mindig ittvagyok
2010. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyós ne szóljon be!!!

Nagyon jól csinálod!!

Nem a túl etetés a hiba, hanem a baba ilyen.

Én 2,5-3 óránként etettem, ahogy a baba kérte. 3 hósan az enyém is 7,5 kg volt és én nem láttam kövérnek. Fél éves koráig csak bukott és bukott, de engem nem zavart, mert bőven belefér még 3 hónaposan pláne.

Fél évesen teljesen megszűnt. Neketek is el fog múlni ez a büfis része a babázásnak :) Jó babázást neked!!

2010. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Igaza lehet az anyósodnak,hogy túleteted.Ezért bukik állandóan.Az igényszerinti szoptatás nem azt jelenti,hogy mindig mellre kell tenni,ha a baba sírni kezd.Lehet,hogy éppen azért sír,mert túl sokat szopott és fáj a hasa.Egy kis sírás egy babának sem ártott még meg.Nem kell levenned a melledről,amíg szopik.De ne szoptasd csak 3-4 óránként.3 hónaposan a 7,1 kg kiló sok.Ha mindig sokat adsz neki,akkor a hízás nem fog lelassulni,és ez a fejládésére nem lesz jó hatással.Lusta lesz,kevesebbet fog mozogni,mint ahogy kellene stb.
2010. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tűnik daginak, bár a combján 3 hurka is van. Olyan jó vaskosnak látszik. 50 centivel született, most 61.
2010. jan. 23. 21:38
 6/16 A kérdező kommentje:
21:37-es! Nem szoptatom gyakran, olvashattad, hogy 6-szor eszik egy nap. Kb. 3,5 óránként eszik. Egyébként nem szokott sírni, csak akkor, ha álmos, és olyankor nem etetem meg, hanem lefektetem aludni.
2010. jan. 23. 21:42
 7/16 anonim ***** válasza:
jól csinálod, hízik, ez a lényeg. Anyatejjel nem tudod túletetni. Különben is, te vagy az anyja, nem az anyós.
2010. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Az én babim is 7.400 gr, és még nincs 4 hónapos. Én sem látom ducinak, bár ő kezdettől fogva tápot is eszik.

Nyugi, tényleg le fog lassulni a növekedési üteme, ilyen típus lehet. Úgy érzi, hogy gyorsan kell sokat nőnie, aztán majd meglátod, le fog állni a habzsolással. Tökim lassan 2 hónapja ugyanúgy 120-140-et eszik.

Szerintem nem eteted túl. Anyatejből pedig pláne annyit esznek, amennyit kell. Amit kibukik, az a fölösleg, és pont annyi marad meg benne, amit a szervezete megkíván.

Ne hallgass anyósodra, Te vagy a gyerek anyja! Valahogy udvariasan szereld le.

Banyuci

2010. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

tapszerrel se lehet tuletetni, legalabbis az enyemet nem lehetett, mert amikor jollakott, kidugta a nyelvevel a cumit.

mikor adj neki enni? amikor éhes.

igaza van a dokidnak, le fog lassulni.viszont lehet, hogy attol eszik,hogy bukik, es rossz a szajize, kis tej leobliti :D

picit dontsd meg az agyat (en refluxparnat vettem mert szegeny bebi mindig legurult :)) , meg a babakocsiba is tegyel refluxparnat (nekunk ez segitett, az en bebim is bukott), bar el nem mulasztotta.meg kaja utan egy tiz percet tartsd fuggolegesen, az is sokat segit

szoval bukas ellen sokmindent lehet tenni, apro trukkoket (pl elerni hogy mindig bufizzen tobbszor kaja utan, ez nekem ritkan ment, nem tudtam belole kiszedni a levegobubikat)

trukkolhetsz amugy, 15 percnel ne engedd tovabb a ciciden lenni, vedd ki a cicid, es gyorsan tegyel a szajaba cumit :D mar ha cumizik, mert ha nem, ez az ut sajnos nem jarható

amugy itt egy meret-hossz tablazat, en ehhez szoktam merni [link] (10 hós fiam olyan hosszu, mint egy 14 hós, es sulyra mint egy 11 hós átlaga :)))

2010. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az anyósodra!

Nem tudod túletetni a Babádat,

annyit eszik amennyi jól esik Neki!

Az elején az én Kislányom is sokat hízott,

most két éves alig hízik,szinte csak nyúlik...

Ne izgulj!

Amit az anyósod mond az az egyik füleden be,

a másikon ki!

2010. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!