Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túletetem? Adjatok tanácsot,...

Túletetem? Adjatok tanácsot, teljesen kivagyok!

Figyelt kérdés

Anyatejes a 3 hónapos babám. Naponta 6x etetem, 110-200 ml-t eszik, egy nap kb 900 millit. Nagyon sokat bukik. Az orvos írt fel neki Nutritont, amitől javult a helyzet. Vannak napok, amikor teljesen rendben van, de van olyan, amikor egyszerűen nem tud büfögni, hiába tartom, hasra fordítom, és ilyenkor csak bukik, és bukik. A hízásával nincs gond, sőt... 3.3 kg-mal született, és most 7.1 kg.

Na most, én úgy tudom, hogy anyatejjel nem lehet túletetni gyereket. A kedves anyósom azzal b*szogat folyamatosan, hogy én túletem a gyereket, és ne adjak neki csak 4 óránként enni, mert ő anno így meg úgy csinálta, és nem fog éhen halni. Nem is hallott még igény szerinti szoptatásról. Ja, és el van hízva a gyerek, mert tömöm, mint a libát.

De könyörgöm, hányszor adjak neki enni? Egy pici babáról van szó, és pont annyit adok neki, amennyit ő akar enni. Egyébként 2 hónapos kontrollon, amikor még 6,2 kg volt kérdeztem a dokit, nem baj-e ez a rohamos hízás. Ő azt mondta nem gond, majd lelassul. A jövő héten megyünk 3 hós kontrollra, megint konzultálok a dokival.

Nyugtassatok meg, hogy nem teszek rosszat. Nem tudom egyáltalán az anyósom hogy gondolja, hogy kevesebbet adjak neki? Cuppantsam le a mellemről félidőben? Kész vagyok tőle!


2010. jan. 23. 21:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jól csinálod ne aggódj. Az enyém ugyan tápszeres volt, nem volt "zabálós" mégis sokat bukott. De jól fejlődött, jó kedve volt, ezért nem aggódtam. Majd elmúlik. Akkor lenne gond, ha sokat sirna, sokat aludna, és nem hizna.

A doki sem fog aggódni szerintem :)

Az anyósok meg már csak ilyenek. "Mindent tudnak"

2010. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindent jól csinálsz. Mi is ugyanígy vagyunk. Én is igény szerint szoptatok, van, hogy 2 óránként eszik van hogy 5 óra hosszát is kibír a kisfiam. Tudja ő, hogy mennyi kell neki, ha már elég kiköpi és kész.


Egyébként 3 hónaposan 7.95 kg, most 4 hósan 8.74 kg volt a kisfiam, a doki is csak annyit mondott, hogy szépen hízik. De semmi olyat hogy túletetem vagy ne adjak neki enni.

Szóval szerintem ne aggódj.

2010. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudod túl etetni. Az én fiam is ilyen súlyú volt. Ne foglalkozz senkivel csak a babáddal. Az emberek állandóan tanácsot osztogatnak egyik füleden be a másikon ki. Jó babázást!
2010. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem is etesd úgy, ahogy eddig. Az én babám az első hónapban 1600 grammot hízott. Jó pufika volt, de úgy voltam vele, hogy így legalább lesz miből fogyni, ha véletlen beteg lenne.

Az enyém is 7 kiló körül volt 3 hónaposan.

Ne izgulj, jól csinálod.

2010. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, megnyugtattatok.
2010. jan. 24. 21:43
 16/16 anonim ***** válasza:

Sz*rd le, etesd úgy, amikor éhes, és ahogy jónak látod.

Az én babám csak 5x eszik egy nap (sajnos tápszeres), de megkaptam én is, hogy túletetem. Szerintem meg semmi közük hozzá...

2010. febr. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!