Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyorsabban fejlődnek azok a...

Gyorsabban fejlődnek azok a babák, akik mellett kisgyerekek vannak, mint az egyedüliek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Legalábbis nálunk a kisebbek a nagyoktól tanultak sok mindent... Most igaz, hogy a nagy tesók már nem kisgyerekek, de a 16 hónapos többet tud (legalábbis értelmi szinten), mint a legidősebb ennyi idősen. 4 gyerekes anyuka
2010. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát, lehet hogy még kisebb korban nem szembetűnő a változás, de anyukámék pl. 5en voltak, és mesélte, hogy amikor ő elkezdett olvasni meg írni tanulni a suliban, és otthon írta leckéjét, a kishúga mindig odaült mellé; és valószínűleg ennek köszönhetően már 5 évesen olvasott, írt.
2010. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ennek tudható be,hogy tesóm babája mindent sokkal előbb csinál.mint az enyém,holott az övé 3 héttel fiatalabb.Náluk van még 2 kisgyermek.Akkor nem aggódom,az övé a gyors,nem mi vagyunk lemaradva.
2010. jan. 24. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is így van. A kicsi utánozza a nagyokat és észrevehető egyke gyereknél is, hogy a másik gyereket sokkal jobban követi, utánozza mint a felnőtteket.

Általában az első gyerek a leglassabb a fejlődésben, a második már feltűnően hamarabb csinál mindent, a harmadik még hamarabb stb...

2010. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam olyasmit is, hogy pont azért van elmaradva egy baba, mert a nagyobbik testvér pusztán szeretetből odaviszi neki a játékokat, ezért a kicsinek esze ágában sincs elkezdeni forogni, kúszni, mászni, mert teljesen ki van szolgálva.

Az én babám már tud járni, de ha olyan babával találkozunk aki még csak mászik, akkor az enyém is "visszaalakul", és mászik a másikkal együtt.

2010. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a nagyobbik lányom mellett nem volt tesó, de mindent jóval előbb kezdett el csinálni mint az átlag (ülés, állás, mászás, járás). 3 évesen már kente-vágta a számokat és a betűket. 3 és fél éves volt amikor jött a kistesó, aki már 1 éves is elmúlt amikor elkezdett járni (nagyobbik 11 hónaposan már száguldozott), aggódtam is!... Viszont 9 hónaposan már énekelte, hogy hinta-palinta, míg a nagyobbik jóval elmúlt már 1 éves mire beindult a beszélőkéje. Mondjuk azt hallottam, hogy akik bölcsibe járnak, azok hamarabb tanulnak meg beszélni, mivel otthon a szülők már a baba nézéséből is tudják, hogy mit akar, ezért minek is strapálja magát a gyerek a beszéddel, míg a bölcsi nénikkel kénytelenek valahogy megértetni magukat, hát elkezdenek kommunikálni.
2010. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz! Az unokaöcsém 5 éves. Az anyukájának van 2 testvére, akiknek van 2-2 gyermekük. Igy 5-en tudnak játszani. Korban hasonlóak, mert 2-3-4-5 évesek.

A lányommal egyedül, tőlük messze élek. Nincs testvére, gyerek sincs a közelben. 22 hónapos és mégsincs a korához képest lemaradva. Mert minden, ami körülveszi elmagyarázom neki, kérdez, nézzük a tv-t. Olvasok neki.

2010. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!