Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit figyeljek? Tehéntejet...

Mit figyeljek? Tehéntejet adok a babámnak ha nem jó neki akkor mik a tünetei? Hasmenés kiütés?

Figyelt kérdés
2010. jan. 24. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehéntejtől lehet az elején hasmenése, mert zsírosabb. (Nem bolti tejről beszélek, mert ugye az ritkán lát tehenet)

A kiütés a problémásabb. Ha kiütéses lesz, sajnos várnod kell még vele.

2010. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag hasmenés lehet,Én is adtam mindegyik gyerekemnek,már pici korukban,de egyiknek sem lett semmi baja.Az ismerőseim között is van több anyuka,aki nem ad tápszert a babájának,hanem tejet ,természetes ételeket stb.Egyik baba sem allergiás semmire.

Pár hete olvastam az allergiával kapcsoltban néhány tanulmányt.

A tejallergiáról több prifesszor is azt irta,hogy annál a csecsemőnél alakul ki,akinek a szülei tejallergiásak,vagy a csecsemő hibás génnel született Ez pedig nagyon ritka.Az allergia leküzdésére az a legjobb módszer,ha a szervezetet először pici adagban,a mennyiséget fokozatosan növelve hozzászoktatjuk az allergén ételhez,Így az immunrednszer kalakítja a védettséget.

Ezen az elven alapulnak a védő oltások is.

2010. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem az egyik ismerősöm mondta, akinek tejcukor érzékeny a fia, hogy kenjem be a szája sarkát vagy a füle tövét tejjel, és ha kipirosodik, akkor érzékeny rá. egyébként a hasmenés egyértelmű tünet, ha akkor kezdődik amikor elkezded adni és amikor abbahagyod akkor az is abbamarad. az én másfél éves fiam még nem kapott tejet, biztos ami biztos.
2010. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jan. 24. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!