Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázott a 3 hetes babám,...

Megfázott a 3 hetes babám, adnátok tanácsot pár kérdésben?

Figyelt kérdés

Hívtam az orvost, azt mondta, fújjak be tengervizes orrspray-vel és szívjam az orrát. Ez megtörtént, minden szoptatás előtt. Tegnap óta taknyos, de tegnap este és ma hajnalban is már véres volt az amúgy sárgás takony. Hívtam az orvost, azt mondta semmi baj, csináljam tovább. Ezért nem fog kijönni. Persze, tudom, ő az orvos, de én nagyon aggódom, ezért is írtam ide.

Én szívom rosszul az orrát? Attól vérzik? És ez normális?

A sárgás takony egy ilyen pici babánál tényleg normális? Nem kéne valami orrcseppet, vagy gyógyszert, vagy valamit kapnia?

Bocsánat, ha buta kérdések, de annyira pici még én pedig halálra aggódom magam..


2014. okt. 21. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem átlátszó jön az orrából, akkor ott már szerintem a tengervizes nem elég. Nasivin 0-1 éves korig szerintem simán használható és szívjad ahányszor csak tudod, ne csak szoptatáskor. Gyógyszert ennyi idős picinek szerintem még nem fognak felírni az orvosok.
2014. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyatejet szoktam cseppenteni,kamillatea gözölés ahol tartozkodik a baba.Mivel szívod arrpcskáját? Egy több gyermekes anyuka.
2014. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap elektromossal szívtam, de ma átváltottunk porszívósra, most már szerencsére nem vérzett.. Ezt az anyatejes csöpögtetést megpróbálom.
2014. okt. 21. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Most vagyunk túl egy 2 hetes taknyosságon az 1 hónaposommal. :/

Normális a sárgás, igen. És nem, nem kéne neki semmiféle gyógyszer.

Annyi, h 1-2-3 hétig tart ez náluk sajna.

Szívni kell az orrát rendesen. Előtte tengervizes orrspay, megvárni, amíg oldja kicsit és kifolyik a felesleg, akkor kell kiszívni alaposan, nehogy aztán később begyulladjon a füle.

Amíg nem lázas, nincs hasmenése, eszik rendesen, addig nincs semmi baj. Nem indokolt az orvosi orrcsepp sem, főleg, hogy az antibiotikumos.

Ne aggódj. Sajna nagyon sz-r dolog ez , főleg ilyen picinél, de kitartás. :/ :)

2014. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Hát igen, nem így képzeltem el az első heteket :(

Most lehet hogy butaságot kérdezek, de mikortól mondtad azt, hogy meggyógyult a babád? Ha már nem jött több trutyi az orrából?

2014. okt. 21. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, szegények így kezdik a kinti életet. :( Elég rossz érzés volt.

Hát én akkor mondtam , amikor már egyszer sem kellett szívni az orrát.

2014. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!