Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babánk 1-2-szer...

Fél éves babánk 1-2-szer felébred éjjel.2 hónapos kora óta végigaludta az éjszakát. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem elég a tejci? Vagy a foga jön? Vagy szomjas? Este adjak neki tej-/rizspépet? Még csak most kezdünk kóstolgatni. Attól nem fog jól lakni. Ha pépet adok neki, akkor este adjam? Kiskanállal? Vagy elég még a tejci?
2010. jan. 25. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éhes. Próbálj neki tartalmasabb vacsorát adni, pl tejpépet, fél év után ugyanis elkezd csökkenni az anyatej tápértéke. Evés után itasd meg bőven 1-1,5 dl vízzel vagy teával, és úgy tedd le aludni. Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér.
2010. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisifam 5 hónapos koráig aludta át az éjszakát, aztán egyszer csak elkezdett kelni éjszakánként (1x, 2x, 3x). Először azt hittem, hogy éhes, de hiába adtam neki pépet pótlásként (amúgy anyatejes), így sem aludt jobban, volt, hogy éjszakánként megetettem ahányszor kelt, de ez sem volt jó, mert uu. ébredt 1-2 óra múlva. 2 hétre rá kibújt 2 fogacskája. Lassan 7 hónapos lesz, de nem sokat változott a helyzet. Pár napja adom neki a Viburcol kúpot estére, így talán picit jobb. Most is megébred, sírdogál, de aztán egy kicsi rásegítéssel visszaalszik. Előtte volt, hogy 1/2 - 1 órát is sírt szegény. Biztos, hogy a foga gyötri.
2010. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is épp ilyen időszakunk van.Sőt,volt is már,aztán elmúlt.Most megint előjött,aztán remélem megint elmúlik.Volt olyan,hogy óránként kelt.Ha van türelmed (1-2 kelés nem vészes) várj még.
2010. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is fél éves kora körül kezdődött, előtte átaludta az éjszakákat. Én is azt hittem először, hogy nem elég neki a kaja, de hiába adtam vacsorára tejpépet, ugyanúgy felébredt. Aztán pár hétre rá kiderült, hogy felül egyszerre 4 foga jött. Utána kicsit jobb lett a helyzet, de sajnos azóta is felébred 1-2x, valószínűleg megszokta :(( Most 10 hós, úgyhogy hónapok óta kelés van éjszaka. Szerencsére gyorsan visszaalszik.
2010. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!