Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy emlékeztek vissza a...

Hogy emlékeztek vissza a várandósság időszakára?

Figyelt kérdés

Én nagyon szívesen, de egyben olyan furcsa is. Egész nap ráértem, ide-oda járkáltam, élveztük, hogy rugdos a baba, akkor ott volt a sok terhesgondozás, az UH-ok, amiket úgy vártunk, aztán az állandó pisilés, lábdagadás :) Az izgalom az 1. szülés miatt, stb..Olyan, mintha mindez nem is velem történt volna. Amúgy szívesen esnék teherbe megint, de azért még várunk :)

Linda


2010. jan. 25. 20:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Imádtam! A nagy részét. Az elején ugyan pánikoltam sokmindenen, de aztán ez elmúlt. Émelygés csak este az első trimeszterben, nagyon pörögtem, 35. hétig dolgoztam mindkét munkahelyemen, meg még egy csomó mindent csináltam. Aztám hidegzuhany: 36 hetesen kiderült, hogy nincs minden rendben, kórház, császár, de hálistennek nem volt olyan nagy a baj. Már alig várom a következőt, remélem ott minden tényleg rendben lesz.
2010. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Eletem legboldogabb kilenc honapja volt,masodik hazassag,masodik gyerek.kicsit szomoru vagyok mert nem lesz tobb...:(
2010. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam terhesnek lenni, ha lehetne mindig az lennék. Kissé étvágytalan voltam az elején, és a fáradtság, álmosság volt a legnagyobb problémám. Kb 5 hónaposan kezdték észre venni rajtam, hogy pocakos vagyok. A vége felé kicsit vizesedtem, de nem volt vészes. Szülés előtt egy héttel még a létrán álltam és a szagelszívót csavaroztam fel a plafonra, amíg a férjem tartotta. A legnagyobb aggodalmam, az volt, hogy minden meg legyen a baba szobájába.

Nem vártam a szülést, mert imádtam, hogy a pocakomban van. Végül is a kiírt naphoz képest 5 nappal hamarabb jött. 12 órás vajúdás után 1 órás kitolási szakasszal megszületett a kisfiam.

2010. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Bár mindkét terhességem veszélyeztetett volt én végig csinálnám ismét csak szülni ne keljen.

Két császárom volt egyik rémesebb mint a másik.Pokolian fájt szó szerint megküzdöttem a gyerekeimért de mikor rájuk nézek nem ez jut eszembe.

Boldog vagyok hogy vannak,imádom őket és így utolag csak arra tudok gondolni hogy minden jóért meg kell szenvedni.

2010. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

:) ..éppen a buszra szálltam fel hajnali fél ötkor, indultam dolgozni.A mellettem álló,már nem is emlékszem férfi-e vagy nő,vagy hogy nézett ki,erős kávé illata volt.Ahogy megéreztem eleresztettem a busz kapaszkodó korlátját,leszálltam és akkorát rókáztam a buszmegálló melletti kukába hogy azóta se feledhetem...és akik a buszon ültek sem feledik. :) Ott és abban a percben már tudtam hogy várandós vagyok.Nem mondtam ki,de az azt követő egy hónapban sorra jöttek a jelek,és én csak vigyorogtam,és mosolyogtam.Majd vettem egy tesztet és megbeszéltük a párommal hogy majd hajnalban megcsináljuk.Nem tudtam aludni,kimásztam mellőle az ágyból és szó szerint reszkettem az izgalomtól ahogy vártam az eredményt.Vissza bújtam a párom mellé,átkaroltam,ő felébredt és megkérdezte hogy miért nem alszol?...mondtam neki hogy mert terhes vagyok,erre azt válaszolta hogy -tudom.

:) Csodálatos volt a terhességem! Minden nyűg,és fájdalom ellenére.Szülni is jó volt a párommal,de hiába telt el 14 hónap azóta,nem kívánom vissza a terhességet,sem a szülést.

2010. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én sajnálom egy kicsit,mert annyira sürgettem az időt és parás is voltam,hogy egy pillanatát nem élveztem ki.Visszagondolva tényleg gyorsan elrepült.Arra én is szoktam gondolni,mintha nem velem történt volna.Hihetetlen hogy voltam terhes.Ezzel a fejjel már másképp élném meg.
2010. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
én az elején féltem a szüléstől,de idővel fedolgoztam magamban.semmi rosszullét,semmi "tünetem"nem volt,csak a menszim nem jött meg.a 4.hónap után kezdett látszani az állapotom,csodás volt a 9hónap,tényleg panaszmentes,nem volt semmivel gond.egyedül talán az alvás a vége fele volt kellemtlen a poci miatt.bármikor végigcsinálnám még legalább 1x.
2010. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Nagyon szerettem, néha hiányzik is. Bár nagyon nagyon nehezen indult ( első 3 hónap: naponta, 8 óránként Utrogestan hüvelygolyók, minden este progeszteron szuri)és a 8. héttől veszélyeztetett lettem, de miután már beléptünk a 13-14. hétbe, megnyugodtunk és minden rendben volt egészen a 30. hétig, amikor is kórházba kerültem, mert begörcsöltem, de magnézium infúzióval sikerült a fenyegető koraszülést megállítani. Utána már rohantak a hetek, pedig nem vártam a szülést ( 1. baba, nagyon féltem ) Kisfiam pont a kiírás napján született, nem voltak jóslófájásaim, de amikor aznap az elsőt megéreztem, már tudtam, "ma babázni fogunk", és határtalan boldogság fogott el. A szülés fájdalmasan hosszú volt, 17 óra vajúdás, burokrepesztés, kakis magzatvíz, a végén pedig sajnos "kinyomta" a doki belőlem a babót, mert fájásgyenge lettem, hiba kaptam az oxytocint.:((

Most lesz 3 hónapos, imádom, de még nem tudom, mikor állok majd készen a következőre. Iszonyú nehéz volt az első 2 hónap, erre sehol senki nem készített fel, de túléltük, és mostmár ahogy egyre nyílik az értelme, úgy lesz könnyebb az élet! :))

2010. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én jól :-)Teljesen természetesnek vettem,hogy az vagyok.Abszolút problémamentes volt,hányinger,lábvizesedés stb.. nem volt.Egyetlen dolog volt,de ez sem sokáig az elején,hogy 2-3 hétig álomkórban "szenvedtem".Én aludni is viszonylag jól tudtam.40.héten egyedül kifestettem a hálónkat remélve ,hátha találkozunk vele.Végül túlhordtam jócskán.A befekvés a kórházba viselt meg,lelkileg és fizikailag.Fizikailag,azért mert unatkoztam benn és nem tudtam normálisan aludni.

Összességében inkább 10(ilyen)terhesség mint 1 szülés.

2010. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
az első 16.hétben hánytam,hánytam...egész nap feküdtem...aztán mikor megmozdult onnantól kezdve nagyon jó...a második...az első szintén ilyen volt....mindkettő lány...a szülés az elsőnél nagyon kemény volt a másodiknál 20 perc...alig értünk be a kórházba..utánna nehezebb volt hasfájás,éjszakázás..
2010. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!