Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy szobában lenni egy...

Milyen egy szobában lenni egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

19 hónap lesz a két gyerkőcöm között, más csak másfél hónapunk van vissza, nagyon parázok...

Kisfiamnál pár hónapja sikerült elérni hogy aludjon rendesen éjszaka és nappal is... Hozzá nem akarom berakni a pici lányt addig amíg ki nem alakul az alvása. Amíg éjszaka többször kell etetni stb... addig valahova máshova kellene őt raknom. A nappaliba gondoltam, de talán ott mégsem lenne jó. Kizárásos alapon marad a hálószobánk, aminek nagyon nem örülök de sajnos más lehetőség nincs.

Milyen együtt lenni egy újszülöttel egy szobában? Mi szeretünk este tv-zni, beszélgetni stb... nekünk ez a kikapcsolódás és a közös program. Újszülött mellett lehet nézni a tv-t? A férjek hogy bírják ha éjszaka felsír a baba. A férjem megszokta hamar a kisfiamat aki a másik szobában sírt fel éjszaka, ezt is megszokja majd?

Aki az elején maguk mellé vette a picit, vagyis egy szobába, az mesélne? Köszönöm.


2014. aug. 13. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
egy szobában voltunk. fárasztó, de egy újszülött mindig az, igen, a férjed is ébred(het) ha felsír, még ha nem is ő kel hozzá. de hát az ő gyereke is, a felnevelése hoz maga után ilyen dolgokat. mi beszélgettünk mellette és az ajtót is sűrűn nyitni-csukni kellett (macsek kizárása miatt), ezekre soha nem ébredt. nekem jó volt, megnyugtató volt, h ott van mellettünk, bmikor rá tudok nézni, én el sem tudom képzelni, h másik szobában legyen az első időben. azon meg nagyon csodálkozom, h nálatok még a nappaliba tevés (???) is felmerült, csak h ne veletek legyen egy légtérben. de hát nem vagyunk egyformák...
2014. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van egy 1,5 éves fiam, és nem sokára születik a második baba. Mi úgy leszünk addig amíg a kicsi át nem alussza az éjszakát, h a nappaliban a fiúk, mi meg a hálóban a picivel. Nem akarom, h a fiam is X alkalommal keljen éjjel.

Amikor a fiam csecsemő volt, nagyon sokat aludt a nappaliban, ahol mi simán néztünk filmet, egyáltalán nem zavarta, nem ébredt fel rá. Lehet azért is tud most is simán aludni, amikor már reggel 7-8 körül mennek itt a munkagépek (villamos sínek bontása jipppi).

Fiam is persze éjjel a hálóban aludt velünk. Apja néha kiköltözött a nappaliba, m nem bírta, h éjjel sírás van, így senki nem aludt akkor.

Hát, ez így nem egyszerű 2 gyerekkel szerintem, de én addig semmiképp nem fogom egy szobába rakni őket, amíg a pici át nem alussza az éjszakát. Mellette meg tudsz tv-zni, gépezni, beszélgetni simán, de a nagyobbnak nyugis alvásra van sztem szüksége.

2014. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első baba.Magam mellett akartam tudni. Az ágyunk mellett van a kiságya.Az első hetek apukának nehéznek bizonyultak.Pedig sírás mellett is sokszor alzdt.A tv nálunk is ment.Ez az egy kikapcsolódásom.. Arra érdemes figyelni ,hogy a kiságy felett legyen egy baldahin tartó amire egy sötét és nem átlátszó függönyt teszel. Nekünk ezt ajánlották , habár végül nem tettük fel ,hanem a baba fejét úgy tettük , hogy háttal legyen a tévének. Jól aludt.2 hónapos korától átaludta az éjszakát.
2014. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem, nekünk nagyon fontos hogy megmaradjon az intim szféránk, ez nem a kisfiúnk vagy a kislányunk ellen szól de szerintem ennyi nekünk is kell. Kisfiamnál jól működött a külön szoba, a kislányunkat is szeretném minél előbb ehhez szoktatni. A férjem mindenben kiveszi a részét de én eddig is tiszteletben tartottam hogy neki reggel 6kor munkába kell mennie és ott 8 órán át helyt kell állnia, fizikai munkát végez ráadásul. Hétvégén eddig is besegített az éjszakázásban ha megkértem. Kb fél év után már nem ébredt fel a kisfiúnk sírására aminek egy picit örültem mert legalább nem "zavartuk". (addig sem panaszkodott, egy rossz szava nem volt, félreértés ne essék)
2014. aug. 13. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

4.

egy újszülöttnek minden új, minden szokatlan, van olyan nehéz, mint a férjed megterhelő fizikai munkája. szerintem ez max úgy merülhetne fel, h ő megy külön szobába (a hálótokban) és ti költöztök ideiglenesen a nappaliba. ha ennyire fontos a kényelem, meg a hely, meg a ti kettőtök kapcsolatának előtérbe helyezése, akkor lehet, h ésszerűbb lett volna egy gyereket vállalni, akivel a ti szempontjaitok szerint is kényelmesen elfértek. ő nem tehet arról, h szerinted nincs elég hely az érkezésével

2014. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5.

Köszönöm szépen de erre nincs szükségem... Azért mert nem vagyok ős anya még rossz anya sem vagyok. Tudatosan vállaltuk a második babát, szeretjük őt is, ez a felmerült probléma pedig csak időleges. Ha érdemben nem tudsz segíteni, nem akarod megérteni a helyzetünket vagy a felfogásunkat nem kell írni.

Látod, mások is tudtak normálisan írni, amit köszönök is.

Itt most nem azt kellene forszírozni, hogy nekünk miért is fontos ennyire az intim szféránk, nekünk az a felfogásunk hogy addig amíg ápoljuk a kapcsolatunkat mi tutti nem fogunk elválni. Nem fog a férjem sem külön szobába költözni, milyen is lenne az már... Azért mert vállalunk két gyereket még nem kell elhidegülnünk egymástól és elválni. Nekünk fontos hogy megmaradjon a család.

2014. aug. 13. 15:37
 7/16 anonim ***** válasza:
mi egy szobában voltunk, Bár a hálóban nincs tv, így az külön téma, tv-t a nappaliban nézünk, utána megyünk a hálóba. Én szerettem ezt az időszakot, megnyugtató volt, hogy egy karnyújtásnyira van a baba, bármikor rálátok, nem kell ezért másik szobába menni.
2014. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 20 évet lombikbébiztünk, mire megérkezett a manó. Az apukája vagyok. Nálunk egy éves koráig egy szobában aludtunk, és csak utána költöztettük át a gyerekszobába. A feleségem még a mocorgására is felébredt, én néha a sírására sem. De szerettünk volna együtt lenni vele. Nálunk TV csak a nappaliban illetve a nagyika földszinti hálójában van. De egy újszülöttet nem zavarnak a monoton, nem túl hangos zajok, ha nincsenek benne éles, csattanó, ijesztő zörejek. Amikor a mami pocakjában van, ott is állandó zaj van, a beszéd, a szívhang, az emésztés zörejei...
2014. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

5.

a világért nem akarok kötekedni, de ha te így érzel elve, akkor azoknak az anyáknak a tapasztalatai se lesznek mérvadóak, akik itt válaszolnak és mindannyiuk el se tudta volna képzelni, h ne velük legyen a kisbaba. tisztelem, h más a felfogásod, de ebben az esetben a tapasztalataid is mások lesznek, mivel az egészről másképp érzel, mint az itt válaszolók, akik számára ez természetes és nem úgy álltak hozzá, h "valahova máshova kellene őt raknom... Kizárásos alapon marad a hálószobánk, aminek nagyon nem örülök de sajnos más lehetőség nincs."


Ilyen értelemben meg a kérdés is felesleges, mert mindenki a saját világát éli meg és másképp viszonyul a gyerekéhez...

2014. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5. vagyok*
2014. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!