Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ennyire ijedős a babám?...

Mitől ennyire ijedős a babám? :- ( Másnak is volt ilyen korszaka, el fog múlni?

Figyelt kérdés

Mostanában akárkivel találkozom, barátnőm, kollegám, amikor rámosolyognak a fiamra, belőle mindig kitör a sírás, de olyan intenzíven mintha megijesztette volna valaki. Ma is járt itt régi barátnőm, azzal hogy ránevetett úgy megijesztette, hogy alig bírtam lenyugtatni, csak kb negyed óra alatt. Én ronthattam el valamit? Még csak 5 hónapos, túl sok helyre nem vittem el, de azért szoktak feljárni hozzánk, szóval nem mondható el, hogy születése óta nem látott rajtunk kívül senkit.

Teljesen kétsége vagyok esve alig merek valakit is felhívni magunkhoz :-(

Lehet ez csak egy korszak és kinövi?


2014. okt. 29. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdi felismerni, hogy ki idegen és ki ismerős. Teljesen normális reakció. Olvass gyermeklélektannal foglalkozó könyveket, mert durvább reakciók is lesznek idővel, ne érjen felkészületlenül. (Pl. Mérei-Binét féle könyv nagyon olvasmányos)
2014. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
több kisbabás ismerősöm is van és ennyire durván egyik baba sem reagált. lehet, hogy a fiam csak érzékenyebb típus végül is.. köszi a könyv ajánlást utána nézek.
2014. okt. 29. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:

enyém is 5 hónapos

nekem az tűnt fel,(mert szelektíven sír fel, sőt)szóval van egy nagy fekete hajú bnőm, nála volt sokszor, hogy megijedve elsírta magát, legközelebb úgy csináltam, hogy lassan nyitottam ki a bejáratit és kedvesen mondtam a babának, nézd csak kijön :)ekkor nem ijedt meg tőle)


meg amikor leállított a kisebbség, hogy így a baba meg úgy, közben az egyik lány a kocsiban megbámulta a babát, akkor is ijedten elsírta magát és szintén sötét, nagy hosszú haj játszott szerepet


mert bárki mással, akár vadidegennel találkozva nem ijed meg, nem sírja el magát, sőt produkálja magát beszél, gügyög, nevet mindenkinek

2014. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam már idősebb, de nála is voltak ilyen ijedős időszakok. Volt, amikor a csengőtől félt annyira, hogy egyszer majdnem beesett az asztal alá, amikor valaki csengetett. Aztán kivittem, engedtem neki, hogy nyomogassa kicsit a csengőt, és egy idő után nem félt tőle.

Új dolgokkal találkoznak, most kezdi a fiad is megérteni, hogy ki kicsoda, ki kell tapasztalnia, hogy nem történik semmi rossz, ha jön valaki. Persze, lehet érzékenyebb az átlagosnál, de szerintem el fog múlni idővel.

2014. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez tök természetes ebben a korban. már kialakult nála egyfajta környezettudat, mely áll az ismert személyekből és dolgokból, amikben magabiztosan létezik, de vannak ismeretlen személyek és dolgok, tárgyak, történések, melyek idegenek, kicsit ijesztőek számára. ha megijed, akkor rögtön biztonságra vágyik, és "sírni" azaz hívni kezdi anyukáját, apukáját, hogy védjék őt meg.


mivel minden ember más, és természetesen minden baba is más, és mások a vérmérsékletek, ezért van, hogy egy baba kevésbé riad meg az ismeretlentől, vagy éppen kevésbé reagál hevesen a dolgokra.


semmi jelentősége nincs a reakciónak, teljesen természetes, még az is, ha nagy obégatásba kezd. ez még lehet pár hétig, aztán magabiztosabbá válik. legalább tudod, hogy milyen kis karakán kisfiú, és ha van valami gáz, rögtön jó hangosan szól anyájának, hogy védje meg :)


nagyon cuki időszak ez :) kis védtelen tündérke, egyem meg :) jól vígasztald meg ám ilyenkor, és mond neki, hogy biztonságban van. és szépen ismertesd a dolgokkal.


ja, figyeljenek arra az idegenek, hogy "ne rontsanak ajtóstúl a házba"

nálunk az "új arcok" meg lettek kérve, először csak messziről "szemezzenek" a gyerekkel, és óvatosan bizalmaskodjanak. ha valaki így tett, pár perc múlva akár már a kezébe is tarthatta a kisfiamat ... aki túl hamar nyúlt érte, hogy deeecuuuki - azt brühü-brühüvel jutalmazta a kisfiam :)

2014. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem mindkét fiam ugyanígy pár hónapos korában eljátszotta ugyanezt!De legfőképpen akkor mikor utcán vadidegenek rájuk mosolyogtak,vigyorogtak!Egyszerűen félnek az ismeretlen,nem sürűn látott arcoktól!Nincs ezzel semmi gond!


Én valamelyik nap egy fehér arcpakolást dobtam fel miközben pacsáltak a fiaim a kádban...mikor kivettem a kissebbiket(21 hós)olyan ilyedten,keservesen sírt,hogy megfogalmazni nemtudom!hatalmas nagy könnycseppek gördültek le kis arcocskáján!Gyorsan le kellett mosnom....

2014. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

egyem meg utolsó, szegényke :-) akkor vigyázok a pakolásokkal :-)

eddig minden barátommal olyan kis kedves, nyitott volt, elszomorít, hogy ugyanezektől az emberektől, akiket már látott nem egyszer így megijed.

2014. nov. 3. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!