Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akine a...

Van itt olyan anyuka, akine a babájának kisebb a buksija, mint az átlag? -nem a méhen belül-

Figyelt kérdés
Okozott valamilyen problémát a mozgás, valamint a mentális fejlődésében? Kellett vizsgálatokra járni? Írnátok méreteket is(mennyivel született, mennyi volt fél évesen)?
2014. okt. 31. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy milyennek számít, szerintem picit lassabban nő.

Normális fejkörfogattal született, asszem 37-tel.

Most 5 és fél hónaposan 42. Lassan nő, a kutacs alig tapintható, d vitamint ritkán kap már. Én is mindig mérem, meg doki is figyeli, még eddig nem küldött tovább minket vizsgálatokra.

Te babádnak mekkora?

2014. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
33cm volt amikor született, most 39,5cm. Alkatra is vékonyka kislány. A neurológus elküldte őt koponya rtg-re, hogy nincs-e idő előtti varrat elcsontosodása
2014. okt. 31. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikrokefalia gyanuja nem merult fel?
2014. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem mondta. Szellemileg, mozgásilag teljesen korának megfelelő. Meg a microcefaliá gyerekeknek már a születéskor állítóla jellegzetes fejük van. Neki formás, csak pici.
2014. okt. 31. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Na én ugyanezen paráztam nemrég. Az én babám születési mérete 31 cm, 1hósan 34,5 cm 3hósan 38,5 cm, most 4 hónapos, most nem mértem. A neurológusnál a papíron amit kaptunk ott az állt, hogy percentilis értéke (P:9%) amit nem tudtam mit jelent, de utána olvastam és az is megijesztett, mert nem túl jó eredmény. Nekem a háziorvos azt mondta biztos csak örökölte valakitől...aztán itthon lemértem a sajátomat és az enyém is a felnőtt átlagméret alatt van:). Szerintem ne parázz ezen, ami a lényeg hogy a fejkörfogat és a mellkörfogat nagyjából egyforma legyen (+-1-2 cm) De vannak fejkörfogat kalkulátorok a neten, ott beütöd az eredményeit és látod a görbén hogy mennyire normális. Nem az a lényeg, hogy mekkora fejjel születik hanem az hogy rendes ütemben fejlődjön (eleinte havi 2cm körül, azután havi 1 cm és pár hónap után lelassul).
2014. nov. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van. 32 cm-es pici buksival született, fél évesen 41 cm volt a buksija. Én a mozgásfejlődése miatt aggódok egy kicsit, mert csak jobbra forog hátról hasra, vissza mjeg csak ritkán, már egy hónapja hintázik 4kézláb, de olyan mintha nem tudná, hogy mit csináljom a kezeivel.
2014. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!