Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb a babám mint az átlag!...

Kisebb a babám mint az átlag! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Minden alkalommal ha megyek uh-ra legalább egy héttel kisebbnek írja a gép mint a valós kora. A doki szerint minden rendben, én még is kicsit elvagyok keseredve.

27 hetes kismama


2008. jún. 16. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell elkeseredni , ez az ultrahang gép beállításától is függhet..nekem is ez van, de a doki azt modta nem érdekes, majd a szülés időpontja lesz érdekes, mert így eltérhet a számítottól. 14 (13) hetes kismami.
2008. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezen ne aggódj, valószínüleg ha minden uh-n egy héttel kisebb, akkor előbb fogant és tényleg kisebb. :)

Egyébként annyira elenyésző a méret a hetek közt, hogy az a néhány mm igazán nem számít. Nekem egyébként az első két uh-n kisebb volt, utána meg nagyobb, mert nem egyformán fejlődnek. Végül a 36. héten született egy 2750 grammos nagyon formás kisfiam. Szebb a kisebb :)

Ne aggódj, hidd el minden rendben van vele!

2008. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha nem 28 naposak voltak a ciklusaid, valószínűleg később fogant. azért van lemaradva, mert a dokik a menst.-hoz igazítják a baba korát. ha végig őrzi az 1 hetes különbséget, nincs semmi probléma
2008. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is szebb a kisebb.

Egyébként sok helyen a hatalmas bébiket tartják normálisnak.

Pedig azon kívül,hogy semmi ujszülöttformájuk szegényeknek,egyéb gondot is okozhat a nagy születési súly.

A lényeg,hogy egészséges legyen.


Boldog babavárást,üdv

2008. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel külföldön élek, de itthon fogok szülni, így 2 orvosom is van.. De eddig soha nem egyezett egy eredmény sem. Az egyik uh szerint 1 héttel kisebb, a másik szerint pedig a BPD 3 héttel nagyobb méretet mutatott, mint kellett volna. Elkeseredtem, elmentem 4D ultrahangra, s ott megnyugtatott az orvos, hogy minden rendben. No meg a babák nem egy gyárban születnek futószalagon, tehát ahány baba, annyi féle eltérés, de a végén mindegyik szép, és egészséges lesz. Na meg lehet, hogy tényleg elszámolták a fogantatást. Ha meg nem lesz a babád Jeti méretű, az nem is baj.. :-)
2008. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyémet is mindig kisebbnek mondta a doki, de mindig hozzátette, hogy ne aggódjak, mert egészséges és jól fejlődik, különben is, egy 2,5 kg-os baba éppúg érett, mint egy 4 kilós, de gondolj bele, melyiket lehet könnyebb megszülni. Amúgy a végére az én kis manóm is beérte a többieket, legalábbis azt mondják, hogy már nem olyan pici.

38 hetes kismama

2008. jún. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg amóndó vagyok,hogy teljesen mindegy mekkora a fő,hogy teljesen egészséges legyen.Az orvosok mindig mást látnak nem kell velük foglalkozni a lényeg az,hogy egészségesnek látják.Üdv jó babavárást.És ha nagy akkor is megéri a szüléssel szenvedni érte.Ha kicsi akkor is.:D

30 hetes kismami.

2008. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne idegeskedj! Nekem a 3. lányommal azt mondták 35 hetesen hogy még 2 kg sincs!!! És hogy milyen pici lesz! Rá 10 napra megszületett 3kg 17 dkg-val! Ennyit az uh saccról. Szerintem nincs miért aggódni. És egy kisebb babát könnyebben megszülsz mint egy nagyot. És szebbek a kis babák. Szerintem. Boldog babavárást. Üdv.32 hetes kismama.
2008. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!