Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak nagyon bedől a...

Kislányomnak nagyon bedől a bokája. Kinek higgyek, mivel teszek neki jót? Mezítláb vagy cipőben?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves múlt 1 hónapja. Jártunk Dévény kezelésre, és amikor elkezdett felállni, mondta a Dévényes, hogy Salus cipőt vegyünk neki és mindig legyen a lábán, még a lakásban is.

Ortopéd orvos viszont azt mondta, minél többet legyen mezítláb, zokniban.

Most már szinte teljesen stabilan megy. Szandiban nagyon ügyes, egyáltalán nem zavarja, de nélküle kicsit csetlik-botlik, és látszik, hogy csúnyán áll a lába.


2014. nov. 1. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a Dévényesre hallgatnék és adnék rá mindig cipőt. A mezitláb járkálástól csak még jobban befelé fog dőlni a bokája, szerintem. A cipő megtartja, megszokja a boka hogy hogy kell állni.
2014. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, mindig rajta van a Salus szandi.
2014. nov. 1. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:

akkor kell a cipő amikor már inkább járkál, valószínű akkor azért mondta még az ortopédus, hogy zokniban, mert akkor lehet nagyrészt még nem járt.

Salust vegyél, jó minőség és supinált. Még változik a láb nyugi.

2014. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ortopéd orvos azt mondta, hogy nyáron, játszótéren, füvön, egyenetlen talajon mezítláb, otthon, sima felületen cipőben mászkáljon a lurkó. Egyenetlen felületen dolgoznak az izmok, erősödnek. Sima padlóra kell a speckó cipő.
2014. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is így tudom: Cipő akkor, ha már többet jár/áll, mint mászik és egyenes a felület.
2014. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljes mértékben egyetértek.
2014. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekünk a Salust javasolták mindig, kivéve nyáron homokban, egyenletlen talajon a mezítlábazást
2014. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mármint egyenetlen :) előző voltam
2014. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék egy másik orthopéd dokit is.
2014. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"angyalok" 4-es hozzászólása az, amit általában javasolni szoktak, én rá hallgatnék. :)
2014. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!