Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsam a kisfiam...

Hogy alakítsam a kisfiam napját hogy jó legyen a vége?

Figyelt kérdés
az a "bajom" hogy fürdés előtt annyira elalszik hogy nincs szivem felkelteni, de muszáj hogy fürdessem, meg hogy ne keljen fel hajnali 5-6körül. azaz kb du. 5-6 között eszik, elalszik kb fél 7kor, nem is lenne baj ha úgy aludna mint napközben hogy max 1-1.5 órát de egyszer nem keltettem és 11körül kelt. 8körül fürdetek. mit csináljak hogy ne aludjon ennyit?
2014. nov. 2. 22:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nekunk a fel 9-es furdetes valt be mert igy sem este sem ejjel nem kel fel mar szopizni, alszik este 22.00-07.00ig 2 honapos kora ota. nekunk is volt hogy elaludt de mindig ebresztettuk pedig raadasul eleg rossz alvo nappal alig aludt es az esti furdetesre kidolt. de keltettuk es most mar megtanulta a rendet :)
2014. nov. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korában hiába próbáltam napirendet kialakítani, nem tudtam. 6 hónapos korában alakította ki magának a napirendet. Nem tudsz mit kezdeni, mert annyit fog aludni és akkor amikor ő akarja. Majd pár hónap múlva már nem lesz annyit alvásszükséglete és szépen kialakul a napirendje.
2014. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen mi fél7kor fürdettünk utána vacsi, ezzel bealudt, éjjel 2szer kelt és reggel 5-6 között már kukorékolt és szintén nem aludt utána rögtön vissza, kb 8körül aludt újra el.

Én nem gondoltam, hogy később fürdetnénk mert 7kor már bőven éhes és álmos volt, ha később fürdettük volna pont úgy jártunk volna mint ti is.

2014. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem ilyen volt hogy este 6-7 körül már álmosodtak!Én nem akartam őket ilyenkor elaltatni úgy hogy ne legyenek megfürdetve.

Próbáltam mindíg egy picit tolni az időpontokon,rényleg csak 5-10 peceket és nem is minden nap,attól függ mennyire bírta a baba!

Szóval sztem fürdesd le kb 6-fél7 körül(ezt most sztem még nincs korán hisz tök sötét van már) attól egy kicsit felfrissül.kinyiladozik majd etesd meg és aludjon 7-fél8 fele!

Hát igen ilyenkor sajna reggel korábban kellnek,kialudtam magam címszóval de hidd el ez csak átmeneti,pár hét és este is reggel is tolódik a napirend!

Írod hogy napközben csak 1-1,5 órákat alszik bezzeg mikor fél7kor elalszik hosszan alszik...sztem azért mert itt már átáll a belső órája az éjszakai alvásra!

Feküdj este te is korábban így nem leszel álmos a korán kelésnél!

2014. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

a napunk általában kesze-kusza, többnyire 7-8között kel, eszik, fent van kb 1órát azt alszik változóan, 20-60percet.2.5-3.5 óránként eszik, és majdnem minden evés után alszik minimum 20percet ritkán van napközben hogy egy óránál többet aludna. tehát még annyira nincs napirend. de akkor hallgatok rátok és a babára és fürdetem 6-fél 7körül azt ha felkel tőle akkor szórakoztatom és ha kéri akkor etetem, vagy rosszabb esetben már 7kor alszik :)

az hogy ilyenkor lefeküdjek a babával annyira nem szokott összejönni, mert a férjem 3műszakban dolgozik és akkor kelek fekszek ahogy dolgozik. azaz ha reggeles én keltem fél 5-5között, ha délutános akkor fent vagyok fél 11ig, ha éjszakás akkor fél10kor megy én fent vagyok addig és reggel 6kor mikor jön haza akkor is fent vagyok ha a fiúnk alszik ha nem. de majd kialakul valahogy. még egyszer köszi a segítséget.

2014. nov. 3. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!