Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek fejlődésne...

Született valakinek fejlődésneurológiai eltéréssel/rendellenességgel a babája?

Figyelt kérdés
Mi a probléma és milyen mértékben orvosolható, javítható az állapota?
2014. nov. 3. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz? Mert a fejlődésneurológiai eltérés azt jelenti, hogy nem úgy fejlődik a baba, ahogy kellene, pl. mozgásfejlődés, vagy értelmi fejlődés. Ha azokra gondolsz, akik neurohabilitációra járnak, na az is rengeteg minden miatt lehet. Pl. koraszülöttség, mozgásfejlődésbeli eltérések, izomtónuseloszlási zavar, szülés körüli oxigénhiány, agyállományt érintő fejlődési rendellenességek (pl. corpus callosum hiány, vagy bármi más), epilepszia, koponyacsontosodási zavarok, szülési sérülés miatti ideg-izomsérülés, kromoszómaeltérések, egyéb szindrómák..... sorolhatnám ezer évig, nagyon sok betegség van, ami érintheti a csecsemő (és később a kisgyermek) fejlődését, mint értelmileg mint mozgásilag, vagy később viselkedészavara lehet, tanulási nehezítettsége, részképességzavara...stb.


Az pedig hogy milyen mértékben és hogy fejleszthető, az a konkrét, egyedi problémától függ.


Az én nagyobbik fiam enyhe oxigénhiánnyal született, idegrendszeri éretlensége van, a finommozgása kicsit gyengébb, és a beszédfejlődése megkésett volt, de a tsmt tornával nagyon jól fejleszthető volt, most 3,5 éves, már óvódás.


A kisebbik fiamnak izomtónuseloszlási zavara van, torticollisa is volt, de az már így ránézésre nem látszik, most 8 hónapos, féloldalasan kúszik. Dévényre is járt, de most még nem kezdtük el újra (a műtét miatt hagytuk abba)

Neurológiára a koponyacsontosodási zavara miatt kezdtünk járni, koponyaműtétje volt 6 hónaposan.

2014. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a kislányom koraszülött lett a 35. Héten született. Még a terhesseg alatt volt neki cyszta a kis fejeben. A koraszulottseg miatt kellett vinnunk fejlodesneurologiara es ott az orvos agykamratagulatot latott. Most egy honapos a picim. Azt mondta lehet hogy a cyszta maradvanya meg. Vinni kell folyamatosan ellenorzesre.
2014. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van első válaszadó! Konkrétabban is feltehettem volna a kérdést, mert ez így elég tág témakör... Bár ettől függetlenül bármi érdekelne ehhez kapcsolódóan! Köszönöm, hogy leírtátok a nálatok fennálló problémákat!

Második válaszadó, megkérdezhetem, hogy az agykamratágulat milyen mértékű a babádnál?

2014. nov. 3. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok. Bocsi hogy csak most írok. Nemtudom aktuális e még de méretet nem irt az orvos. Annyit mondott hogy majd még megnézi
2014. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem fejlődési rendellenességel született sajnos 2 hónapja amit nem vettek észre hogy a kukijára teljesen ránőtt a bőr csak egy kis nyilás van amin pisil sok vizsgálaton vettünk részt ami szerencsére minden jó lett nemtudni miért lett ez de 3.5évesen megmütik de gondolom neki majdd nem lesz akkora kukija mint a többi gyereknek meg sok kérdésem lenne de ez elég ritka.
2015. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Látom régi a kérdés, és még meg sem született a babám (33. héten járunk), de az ultrahangon vastagbél tágulatot láttak. Azt mondják, ez felveti a Hirschprung kór gyanúját (bél idegződési rendellenesség), és születése után meg kell majd műteni. Mielőtt bárki nekem esne, 14 hetesen chorion biopsziám volt a korom miatt. Akkor kizárták a genetikai rendellenességeket. A férjem, sem az én családomban sem volt ilyen betegség, így valószínűleg a kislányomnál alakult ki elsőként magzati korban. Állítólag teljesen korrigálható műtéttel, és később egészsges lesz (más eltérése nincs). Amúgy van egy 2,5 éves, makk egészséges nővére, így álmomban sem számítottam rá - főleg e negatív biopszia után - hogy a kisebb lányom majd a SOTE I. gyerekklinikán fogja tölteni a csecsemőkora nagy részét...
2015. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-osnak:


A magzati korban végzett genetikai szűrés csak 3!!!féle kromoszómarendellenességet szűr ki, semmi mást. Ezen kívül ezermegezerféle genetikai eredetű betegség létezik. Sajnos ezt nem nyomatékosítják eléggé. Az ember sosem kaphat arra garanciát, hogy egészséges gyermeke születik, ilyen nem létezik. Akár szülés közben, vagy későbbi életkorban is érheti olyan behatás, ami miatt beteg lesz.


Most még van időd, olvass utána a dolognak, készülj fel, kérdezz meg több orvost is, ki mit tud erről mondani. Tervezd el nagyjából, mi hogyan lesz, ki fog vigyázni a nagyobbra, mi kell a kórházba...stb-stb. Tegyetek félre pénzt már most, hátha kel az utazásra, VIP szobára, esetleg hálapénzre, bármire. Nézz utána, hogy a műtéten kívül kell-e egyéb kezelés, fejlesztés...bármi, és keress elérhetőségeket.


Keress sorstársakat, sok hasznos tanáccsal tudnak segíteni. Próbálj esetleg ilyen jellegű facebook csoportot keresni.


A világ ezzel nem dőlt össze, mert minden megoldható és idővel elfogadható, és természetessé válik majd számodra is, hogy senki sem tökéletes :D !

2015. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, köszi, már készülök minden rosszra. Sajnos ez a rendellenesség nagyon ritka, 5000 szülésre esik egy, így magyar nyelvű irodalom szinte nincs róla. Találtam fórumot, de az kihalt már vagy öt éve. Amúgy nálunk nem öröklött ez a rendellenesség mert sem nálunk, sem a férjem családjában se közel se távol nem volt senkinek veleszületett bélbetegsége.

Az egyetlen, kihalt fórumon viszont olvastam, hogy UH-val nem is lehet ezt a kórt megállapítani, izotópos vizsgálat kell, és az idegsejtek még a születés utáni pár hétben is vándorolhatnak. Így semmi nem biztos, akár még egészséges is lehet.

(Ahogy annó anyámat a teljes terhessége alatt halálba paráztatták, hogy down szindrómával fogok születni, aztán teljesen egészséges lettem mindenki meglepetésére).

2015. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!