Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés volt kimondani...

Milyen érzés volt kimondani számotokra, hogy nem vállaltok több babát?

Figyelt kérdés

A szívetekre vagy az eszetekre hallgattatok?

....

Szerintem nagyon nehéz!

Köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 3. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Én eszem és szívem szerint azt mondtam szülés után egy évvel, hogy nem lesz. Aztán ez megváltozott, lassan megszületik :)
2014. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nehéz!Még mindig dilemmázunk.Még csak 1,5 éves a lányunk,de annyira nehéz vele,rossz alvó nagyon,amit én már nehezen birok így azt mondtam,hogy én ezt még egyszer nem csinálom végig.

De mégis ott van bennem,hogy kell egy testvér.Nekem is van 2 és annyira jó,hogy vannak,imádom őket.

Szóval lehet ráveszem magam majd,3-4 év múlva egy tesóra,de ha most kérdezik,mindenkinek azt mondom,hogy nem lesz több gyerekünk.

Anyagilag nem lenne gond (havi 5-600 ezret keresünk), bővel elférne még akár 2-3 gyerek is,de én nem bírnám.. :(

2014. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nagyon nehéz, mert 3-4 gyereket akartam, de csak 1 lett, de a korom miatt le kellett tegyek a tesókról.
2014. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Én ezt épp most élem át. Nehéz, nagyon nehéz. 4-et terveztünk, 1 van és egészségügyi okból, illetve mostmár a korom miatt is nem valószínű, hogy lesz több.

Annak ellenére is nagyon nehéz, hogy az eszem tudja, hogy az én helyzetemben egy egészséges gyereknek is örülhetek. Persze örülük is. (Eleve van több komoly betegségem, bár lehet velük babát vállani, de nem könnyítik meg a helyzetet. 6 évet vártunk a babánkra, majd borzalmas terhességem volt, ömlött belőlem a vér, stb.)

2014. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Mi kettőt akartunk de most az első után nagyon úgy néz ki, h nem bírnánk ezt végigcsinálni még egyszer, főleg ha a következő baba rossz alvó lenne. Sokszor agyalok rajta, mert a szívem szeretne, de az agyam mindig ellent mond. Férjem is megterhelőnek érezne még egy gyereket.
2014. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Semleges érzés. Van jó meg rossz oldala is. Nekünk 2 van, így is terveztük. Most, hogy lassan megyek vissza dolgozni, kérdezgetik, lesz-e harmadik. A szívemre és az eszemre hallgatva is azt mondom, nem lesz harmadik. Két gyönyörű, okos gyerekünk van, viszonylag jól élünk, és 36 múltam. Most már elég volt a "babázásból", most már csak a nagyobb kor érdekel, milyen lesz megélni a kiskamaszkort velük, vajon hová mennek majd továbbtanulni, melyik tantárgy lesz a kedvencük, milyen lesz, ha hangszeren tanulnak stb.
2014. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Aki kettőt tervezett és két gyereke van, annak nyilván semleges érzés. Bár én, mint írtam 4-et terveztem, de már kettővel sem lenne olyan rossz érzés, mint így. Sőt lehet, hogy két gyerek után át is értékelném és nem is vágynék többre. (4-es voltam)
2014. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Elég későn, 36 évesen (majdnem 37 voltam) szültem a kislányomat, könnyű terhesség, és alapvetően gyors szülés volt, de engem nagyon megviselt. A kislányom valószínűleg enyhe oxigénhiány miatt hipotón, és idegrendszeri értetlensége miatt le van maradva a kortársaitól, fejlesztésekre kell járni vele. Bár születése előtt is úgy gondoltuk, hogy szeretnénk kisesót, én azt mondtam, soha többet még egyszer. A szülést sem akartam, illetve a kínlódást, ami sokszor megkeserítette a babázást, hogy ő miért nem olyan, mint a többi gyerek. De csak nem hagyott nyugodni a dolog, és egy éves kora körül egy gyenge (vagy éppen erős) pillanatomban azt mondtam, legyen, és rögtön meg is fogant a pici. Most vagyok 18 hetes, majdnem 39 leszek, mikor megszületik. Most már nyugodt szívvel mondom azt, hogy többet nem vállalok, amire vágytam, az megvan, meglesz. Sajna én sem leszek már fiatalabb, türelmesebb, rugalmasabb, meg kell birkóznom a két gyerkőc nevelésének minden örömével, bánatával, és azt hiszem, ennyire vagyok hitelesítve :)
2014. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
3as vagyok, nekem azért extra nehéz, mert ráadásul a párom napi szinten zaklat, hogy ő még gyerekeket akar.
2014. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
8-as vagyok, értem, 4-es mire gondol. Valóban sok múlik azon, hogy mi hogyan terveztük, és ebből mi valósulhatott meg. Valóban csalódás lehet, ha szeretnél még gyermeket, és rajtad kívül álló okok miatt nem lehet több (akár orvosilag, akár anyagilag, vagy érzelmi , magánéleti dolgok miatt), és valóban alapvetően elégedett lehet (mint most már én leszek), akinek kb bejött az, amit egyébként is szeretett volna. Valószínűleg ez nem hagyott nyugodni engem sem, annyi különbséggel, hogy nálam alapvetően saját döntés lett volna az egy gyerek, de tudom, hogy megbántam volna később. Sajnálom, 4-es.
2014. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!