Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukákhoz szóló kérdés, akik...

Anyukákhoz szóló kérdés, akik tanultak a gyereknevelés mellett?

Figyelt kérdés
Tanácsokra, tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki hogyan élte meg, nehéz volt e baba mellett tanulni? Gondolok itt egyetemre, főiskolára, OKJ-s képesítés megszerzésére?, Elítélendő e ha egy anya pár hónapos babája mellett kezd el tanulni, mert szem előtt tartja a karrierépítést is, és hogy új szakmát tanuljon vagy a jelenlegit fejlessze ami a későbbiekben a baba érdekeit is szolgálja (jobban fizető állás pl). Most kezdek egy tanfolyamot, kislányom 3 hónapos!
2014. nov. 7. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

2 hónapos volt, amikor vizsgáztam, 7 lesz, amikor ismét (egy bő hónap múlva).


Mondjuk az nem tökmindegy, hogy idegenek elítélik vagy sem? Legalábbis engem nem igazán foglalkoztatott. Ne mentegetőzz miatta!


Nem egyszerű, de hát van apja is. Ha magántanár jön hozzám, akkor addig ő szórakoztatja, vagy hétvégén is, amikor tanulok.

Tény, hogy a babával lenni érdekesebb, mint feladatokat oldani meg, nekem talán ez nehezíti a koncentrációt. Minden más csak szervezés kérdése.

2014. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Miért lenne elítélendő? Ha van elég időd mellette a csöppségre, akkor csak a javatokra válik.
2014. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
miért lenne elitelendő? szerintem kimondottan tiszteletre méltó, hogy gondolsz a jövőtökre, nem csak a férjedtől várod hogy élete végéig az ő vállán legyen a megélhetésetek gondja, illetve hogy nem otthon keseregsz hogy unatkozol/magányos vagy, hanem feltalálod magad. az én lányom szintén 3 hónapos, nekem okjm van de nem tudok vele normalisan keresni, ugyhogy én is tervezem hogy heteken belül beiratkozom, csak még nem döntottem el hogy mit tanuljak. te milyen tanfolyamra jarsz?
2014. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy látom, hogy amíg még pici (de már kialakult a napirendje) akkor a legkönnyebb, mert viszonylag sokat alszik. Én mindig alvásidőben tanultam.

Később, mikor már csak 1-szer aludt, akkor már nehezebben ment a tanulás nekem is, mert amíg ébren volt totál lefárasztott, nem bírtam úgy koncentrálni a tananyagra. De azt is meg tudtuk oldani, mert hétvégén kineveztünk egy apa-napot, ilyenkor tanultam. (mondjuk vannak, amiket így nagyon nehezemre esik, főleg a nyelvtanulás, amihez kéne legalább minden náp- két naponta leülni pár órára )

2014. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Már egy évet elvégeztem a fősuliból, mikor szülni mentem. Miután megszületett a lányom, nem halasztottam, mert úgy gondoltam, gyerek mellett könnyebb tanulni, mint munka mellett. Amíg napközben sokat aludt, addig ment is könnyen. Akkor vált egyre nehezebbé, mikor csökkent a nappali alvás igénye. A legnehezebb a szakdolgozat írás és az államvizsgára készülés volt, akkor már 2 éves múlt a lányom. Férjemnek akkoriban szabira kellett menni, hogy haladni, készülni tudjak. Júniusban diplomáztam, és nem bántam meg, hogy nem halasztottam. Sokszor segítségre volt szükségem, hogy be tudjak menni az órákra, ilyenkor valamelyik nagyszülő vállalta a lányomat egy fél napra, vagy néha este hétig is. Persze férjem is nagyon sokat segített vizsgaidőszakokban, nélkülük nem ment volna ez az egész. Nem volt persze könnyű, de a lányom ettől még semmiben nem szenvedett hátrányt. Sok sikert a tanulmányaidhoz!
2014. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én most akarok majd jelentkezni a jövő szeptemberben induló felsőoktatási szakképzésre egy fősuliba,azzal a céllal hogy ha újra vissza megyek dolgozni akkor egy jobb állásom legyen.Februárra vagyok kiírva szülni :)
2014. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy félévet halasztottam anno orvosin, mert így egy évet otthon tudtam lenni a babával. Számomra megoldhatatlan lett volna ha nem halasztok, mivel két hetes korában kezdődött a következő félév (épp le tudtam vizsgázni szülés előtt mindenből) és napi 6-7 órát bent kellett volna töltenem vagy előadáson vagy gyakorlaton a kórházban. Nagyszülők dolgoztak még. Utána egy évesen ment bölcsibe, délután a férjem vigyázott rá, vagy épp bébiszitter. Nem volt könnyű, de a párom hatalmas támogatásával és segítségével megoldottuk. :)
2014. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosit én gyerek mellett nem merném bevállalni, de más, kevésbé erős és kevésbé jelenlét-igényes szakot simán.
2014. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Akkor kezdtem pénzügyi ügyintéző OKJ-s képzésre járni, mikor 7 hónapos terhes voltam az első gyerekemmel, a mérlegképes könyvelő vizsgát 3 évvel később tettem le (szintén OKJ), amikor már a harmadik gyerekemmel voltam terhes. Egyszer kellett néhány hónapot halasztanom a képzésben a második gyerek születése miatt. Az órák szombaton voltak, amíg volt otthon kizárólag anyatejes baba, addig a csoporttársaktól kértem jegyeztet, és otthon igyekeztem egyedül tanulni. Mikor már nem kellettem az evéshez, anyukám vigyázott a gyerekekre minden második-harmadik szombaton, amikor iskolában voltam. Szerintem is könnyebb gyerek mellett tanulni, mint munka mellett, pláne mint gyerek és munka mellett, kivéve ha nagyon nyűgös, nagyon hasfájós, keveset alvós valakinek a babája. Nekem szerencsém volt ilyen szempontból.
2014. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Julie S ***** válasza:
100%
En egy evet a lanyomra aldoztam, addig passziv feleveken voltam. Igeny szerinti szoptatas mellett nehezen tudtam volna nappali tagozatra jarni. Most osztol ujra aktiv feleven vagyok. Ejszakankent tanulok, neha kiakaszt a keves alvas (4-5 ora), de tartja bennem a lelket, hogy lassan itt a vizsgaidoszak es akkor mar nem kell bejarni a suliba. Erdekes dolog amugy, hogy nekem gyorsabban megy a tanulas, mint a gyerkoc elott. Mivel tudom, hogy keves az idom, igy jobban koncentralok ra.
2014. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!