Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor megszületett/megszületi...

Amikor megszületett/megszületik a gyereketek veletek egy szobába van? Vagy külön van gyerekszoba?

Figyelt kérdés
Első babámat várom és mi úgy tervezzük, hogy a mi szobánkba tesszük a kiságyat, viszont másoktól azt hallom, hogy utána nehéz lesz átszoktatni az ő kis szobájába mikor már nagyobb lesz. Ez valóban így van?
2014. nov. 7. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi csináltunk külön babaszobat de van bent nekem egy egyezemelyes ágy. Ha nyűgös én alszom ott, öt nem viszem be magunkhoz úgy a férjem se tud aludni. Ez a terv, kíváncsi vagyok mi lesz belőle :)

34hkm

2014. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Az a baba személyiségétől is függ. Az én fiamat lehetetlenség volt kiságyban elaltatni. Mai napig is csak mellettem alszik el (2 éves), és utána teszem át az ágyába. Rosszul is aludt 23 hónapig, nagyon sokszor kelt, így gyakran közöttünk is volt éjjel.

Amikor megérik rá, lesz saját szobája, és mikor úgy érzi, nem fél és akar, akkor majd ott alszik, nem csinálok ebből gondot.


Ha a Te babád jó alvó lesz, sikerül a kiságyban elaltatni, akkor jó eséllyel másik szobába is teheted.

2014. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyből volt külön szobája. Az első hónapokban elég sokat voltam ott vele, de legalább a férjem tudott aludni és normális állapotban dolgozni. Egyébként mi a saját ágyunkba is beengedjük, ha úgy adódik. Van amikor 2-3 hétig köztünk alszik, pl. mert jön a foga és nyugtalan, de eddig mindig szépen visszaszokott a saját ágyába. (Már majdnem 2,5 éves)
2014. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk mivel egymás mellett vannak a szobák össze van nyitva. Így külön is van meg nem is. Így esti tv nem zavarja meg ha beszelgetünk.


Ha nem így lennének a szobák egymás mellett akkor külön raknám. Sztem jobb ha azt szokja meg.

De mindenkinek megvan h hogyam jó. Szívetekre hallgassatok.

2014. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Külön szobában voltak a kezdetektől. Nagyon éberen alszom, így mindig meghallom őket.
2014. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

velem aludt - éjjel is szopott és lusta voltam átmenni hozzá :-D

am meg mindig elfelejtettem kikapcsolni az őrzőt :-DDD

izgi volt ...

volt kiságya nappal abban aludt, és éjjel is az első szopi-ig


majd olyan 1 évesen át a saját ágyában - addigra végre átaludta az éjszakát

kb 3 évesen lett külön szobája - ekkora érett meg rá és már ö akart külön kuckót


szal fokozatosan ahogy a gyereknek igényelte

2014. nov. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől saját szobája van a lányunknak (van nála egy kanapé, ha rossz éjszakája van, vagy ha beteg ott aludhassak, esetleg összebújhassunk).

Nagy vita gerjesztő a kérdés, mert itt mindenkinek vagy fehér-vagy fekete a dolog.

Én azt vallom (és ehhez tartom magam), hogy a szülőknek és a gyereknek is kell a magánszféra. Nem engedtük be eddig az ágyunkba és ezután sem fogjuk.

Apának aludnia kell éjszaka, mert másnap dolgozni megy, valamint nem lennék nyugodt, nem tudnék normálisan aludni, hogy mi van, ha valamelyikünk agyonnyomja a gyereket álmában.

A gyerek is nyugodtabb és mi is ha nem vagyunk mindannyian egy ágyban. (A bölcsőhalál sokkal nagyoob azokban az eseteken amikor a szülők egy ágyban alszanak a gyerekkel.)

De ez mindenkinek a saját döntése, hogy hogyan jó nekik.

2014. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos a fiam, lesz saját szobája, de amíg ilyen pici, a mi szobánkban van a kiságya, én így vagyok nyugodt!
2014. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Volt saját szobája a kislányomnak, nappal ott aludt. Éjszaka viszont a mi szobánkban, ahol szintén volt egy kiságy, de az picike volt. :) 4 hónapos korában vittük át éjszakára is a saját szobájába, de mivel nappal ott aludt addig is, így az éjszakai átszoktatással sem volt semmi gond. Sőt. Jobban aludt ott, mint a mi szobánkban! :) most várjuk a kistesót, és ugyanígy tervezzük. :)
2014. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is az volt a véleményem, hogy mindenki a saját szobájában aludjon. Így mind két gyerekemnek van külön szobája az első pillanattól kezdve és ott is alszanak egyedül. Kisfiam másfél éves, kislányom 4 hetes. Kell a szülőknek a nyugalom, a kettesben lét, mellesleg a kisbabának is kell a csend éjszaka.

Én el sem tudom képzelni, hogy hogy tudnánk úgy tv-zni, szeretkezni, beszélgetni stb... hogy mellettünk ott alszik valamelyik gyerkőc, még akár külön ágyban is...

Tudom, ki lehet menni, de miért én menjek ki szeretkezni pl a fürdőbe... Legyen a babának külön szobája, külön kis része ami csak az övé.

2014. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!