Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7hónapos manók hisztijét...

7hónapos manók hisztijét mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a fiam kapaszkodva tud menni, de a lakásban szerencse/szerencsétlenség csak fél méternyi közlekedője van, a többihez meg kúszva tudna eljutni, ami derogál a kistökösnek. Tud, szépen kúszik, mászik, de nem akar.

Mikor elfogy az út, elkezd sírni, hogy fogjam meg a kezét, vezessem, persze olyan helyekre, ahová baba nem igazán mehet. Leteszem a földre, és próbálom rávenni, ha már menni akar, akkor kúszva menjen. És jön a hiszti.

Olvastam sok jó tanácsot, hogy ilyenkor adjunk a babának olyan feladatot, amit gond nélkül, sikeresen egyedül képes kivitelezni. És ilyet nem találtam, semmire nem figyel, csak egyre erősebben, keservesebben sír, és ha segítek is állni, sétálni, már azt sem akar, kicsavarja magát, háton vergődik, mint egy halacska, ha felveszem, sétálok vele az sem jó, onnan is ugrana.

Egy ilyen alkalommal nem tudtam elkapni, beütötte a fejét, persze azonnal vígasztalás, és kb egy perc után kacagva játszottunk. A fájdalmon való segítést felfogja, de a nemszabad és játszunk mássalt nem. Így ha hiszti van, peluson csapom, és azonnal nyugatom, hogy nem történt semmi baj, mintha csak elesett volna, és újra kacag, elvan a játékokkal, velem.

Sajnos ez nem megoldás, minden hiszi alkalmával okozzunk fájdalmat, nyugtassuk, és csak akkor áll helyre a nyugi.

De mégis mit csináljak ilyenkor?


2010. jan. 28. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a legrosszabb. Rácsapni, utána vigasztalni.

Ha már a csapkodást választod, akkor az a büntetés szerepe, nem szabad utána vigasztalni.

Leghelyesebb, ha eltereled valahogy a figyelmét, játékkal, bohóckodással, ha nem használ és hisztiről van szó, tehát nem vmi miatti sírásról, akkor figyelmen kívül hagyod. Pár perc alatt magától megnyugszik.

2010. jan. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt is próbáltam már, hogy hagyom, hagy bömböljön, annyira felhergelte magát, hogy alig vett levegőt, már lilult, és vergődött, semmi sem volt jó.

Ilyenkor az amúgy tilos, prospektus "olvasás" sem hatja meg, csak üvölt, semmiért sem nyúl, semmire nem figyel, pedig bohóckodás, "zajongás", mondóka, dalocska, minden megy.

Ha büntiről van szó, akkor a dádá lesz, és egy ujjal a kezéhez kell érni, és tudja nem szabad, ha valami újdonság, akkor megkopogtatod, nagyon finoman, és dádádádával vagy a kezedre csapokkal tudatosítható, nem szabad.

2010. jan. 28. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, nehéz kérdés. Kisfiaim 7 hónaposan még csak kúsztak, de ha valmit nem értek el, én figyelmen kívül hagytam a hisztit. Egyszerűen arrébb mentem, és mondtam nekik, ha magukhoz térnek, beszélhetünk. Első hiszti 10 perc, második 5, a sokadik pedig pár másodperc volt. De kitartónak és határozottnak kell lenni. Már lépegetnek, és mindent meg akarnak kóstolni, de vannak dolgok amiket nem pakolhatok el. Ilyenkor az a jó, ha odamennek, akkor mondom, hogy juj, nem szabad, csak a buta babák csinálnak ilyet. Na, ekkor a buta szó hatására elgondolkodnak :)Szerintem amit tehetsz, az az elterelő hadművelet. Kitartás!
2010. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, más téma, de szúrja szemem, bocs. Következetesség.

Ha valami amúgy tilos (nálad prospektus "olvasás" akkor minden esetben tilos, ebbe a hiszti is beletartozik.

Mivel minden esetről van szó ezért értelmetlen, mégis mondom, SŐT.

Érdemes átgondolni a tiltott dolgokat, mert mindent megtiltani nem lehet, ezért csak azt, aminek valóban értelme van és fontos tiltani.

Kérlek vedd figyelembe a jó szándékot, ne vedd bántásnak...

2010. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!