Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8.5hónapos a kisfim. Hogyan...

8.5hónapos a kisfim. Hogyan lehetne neki segiteni hogy mászon? Már megül egyedül és fel áll megkapaszkodva, de ez a mászás ki maradt az életünkből. Amint hasra fordul megemeli akis popoját, de ennyi hamar megunja és elkezd sírni.

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 hónapig csak kúszott utána 10 hónaposan felállt négykézláb helyzetből (de akkor sem mászott) majd rá 3 hétre kezdett mászni. Tehát 11 hónaposan.

Hogy hogyan lehet segíteni nem tudom de szerintem nem fog kimaradni nálatok sem.

És Ő is kúszva közlekedik most?

2010. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Segíteni? Sehogy. Sőt, ne is próbálj meg neki segíteni, mivel az a fejlődésével nem megfelelő. Akkor kezdenek el valamit csinálni, ha mér készen van rá a felépítésük. Tehát ha rásegítesz, akkor azzal inkább ártasz. Türelem, menni fog az - talán azért sír, mert az agyában már szeretné, de még a végtagjai nem képesek ár. :-)
2010. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár nem értek egyet az előttem szólóval (mert pl az én kislányomat dévényre kellett vinni, mert be volt kötve a háta és ha nem vittem volna, valószínűleg ez nagyon nehezen ment volna naki és Isten tudja mikor), de szerintem a te kisfiaddal nincs baj, nem egy gyerek van, aki kihagyja a mászást, van aki a kúszást hagyja ki. Ha feláll ennyi idősen az nagyon ügyes. Ne aggódj, lehet, hogy ő inkább menne, mint mászna.
2010. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!