Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a baj, vagy ti sem...

Velem van a baj, vagy ti sem bízzátok szívesen a 60 feletti nagyszülőkre a gyereketeket?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ,mennyivel vannak 60 fölött,mert az én szüleim is 60 és 61 évesek,de semmi gondot nem okoz a koruk:),jó karban lévő,fiatalos nyugdíjasok.
2010. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyu 68 éves, de én nagyon szívesen hagyom rá, már éjszaka is voltak egyedül 9 hónapos korában (mi lagziban). Igaz, anyu elég modern felfogású és nagyon fiatalos a 68 éve ellenére. Egyetlen "hibája" ami miatt félek őket együtt hagyni, hogy anyu háta és dereka sokat fáj, és árt neki az unoka emelgetése :(((
2010. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
apu idén lesz 60 éves,de én nagyon szívesen rá fogom bízni a kicsit.
2010. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Nekem a fiam 9 éves a (kicsi 10 hónapos), de még nem bíztam és nem is fogom bízni senkire.

Egyszer kértem meg anyukám, hogy vigyázzon a nagyobb fiamra (2 éves volt), és úgy fejbe rúgták hintáról, hogy ügyeletet kellett hívnom. Az volt az első és utolsó, hogy rá bíztam a nagyszülőre.

2010. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Minden héten egyszer a nagyszülőknél van a gyerekünk néhány órát. Imádják őt, és ő is szeret ott lenni. Nem idegen neki a környezet, nem azt szokja meg, hogy csak anya létezik a világon, és senki más. És milyen jó, hogy így szoktattuk, mert most kórházban voltam, a fiam pedig gond nélkül elvolt a nagyszülőkkel 3 napot, csak éjszakára hozta haza a férjem.

Baleset pedig bármikor történhet vele, még úgy is, hogy ott állsz mellette. Nem tudunk kivédeni mindent mi sem.

Egyébként mi miatt nem szeretnéd a nagyszülőkre hagyni? Volt rossz tapasztalatod?

2010. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk 12 hónapos a gyerek, egy hónapos kora óta rendszeresen vigyáznak rá a nagyszülők, pedig az egyik nagypapa már 75 éves. SZerintem ez nem korfüggő dolog, hiszen egy 70 éves nyugdíjas is lehet fitt, fiatalos, jópofa nagyszülő, de egy 45 éves lelakott, alkoholista nagymamára biztos nem bíznám rá a gyerekemet.
2010. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Sziasztok,én simán rábíztam még a dédikre is,akik 74 és 70 évesek!Nálunk a nagyszülők pedig még fiatalok,így simán!Apai nagymama 58 éves,az én szüleim pedig 48 és 52 évesek!
2010. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én is rájuk bízom(anyu 58, apu 64, anyós 64), de ez nem is korfüggő. Pl apósomra(58) nem bíznám, mert egyáltalán nem ért a gyerekekhez ami nem lenne akkora baj, de nem tud vele mit kezdeni, látom rajta a tehetetlenséget. De gondolom ez azért van mert, nincs is saját gyereke, sosem csinált ilyet. Akkor került a családba, amikor már a párom kamasz volt. Viszont az is látszik rajta, hogy szereti az unokáját, de csak messziről nézni :) Szóval értitek. Anyósom meg mai napig gyerekotthonban vigyáz gyerekekre, úgyhogy rá meg aztán főleg rá merem bízni.
2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyukám 70,apukám 75 éves.Tegnap vásárolni mentünk a nagylányommal a baba a mamáéknál volt 3 órát.Anyura bármikor,apura csak felügyelettel(agylágyulás).
2010. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, végülis nem korfüggő, nem is jól fogalmaztam meg a kérdést. Én nem szívesen bízom rájuk, sok rossz tapasztalatom volt már velük. Egyrészt tök az ellenkezőjét csinálják a gyerekkel, mint amit mi engedünk neki, még akkor is, ha direkt felhívjuk a figyelmüket 1-1 dologra. Mindent megengednek neki, s ez veszélyes a gyerekre. Persze a férjem is azt hajtogatja, hogy hagyjuk a nagyszülőkre, mert a gyereknek is jó, ha nem mindig velünk van. Ez eddig oké is, de féltem a lányomat, mert nagyon eleven, (s korához képest roppant ügyes, jó fizikumu) ők meg nem olyan előrelátóak, mint én. Hátrány az is, hogy egy telken lakunk, sok dolgot nem lehet kivédeni, 100 fele neveljük a gyereket.
2010. jan. 28. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!