Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos anyatejes babámat...

6 hónapos anyatejes babámat most kezdtem hozzátáplálni, az almalevet jól fogadta, de az almapürétől fintorog és úgy látom nem is nagyon nyeli le. Mást még nem kapott. Mi a teendő ilyenkor? Hogyan tudnám vele megszerettetni a sűrűbb állagú ételeket?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyém 10,5 hónapos és az alma nem a kedvence.

Inkább a banán, meggy, barack, agyümölcsök közül, de a fő kedvenc az édes barack volt, amikor elkezdtem hozzátáplálni..

2010. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia, az enyém rühellte az almapürét (a levet szerette), kb. mostanában kezdi elfogadni, de már 13 hós. a többi gyümit szerette, a körtét is, barackot stb.
2010. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt! A barackra is fintorgott. Majd jött a sütötök,amit imád! Jöttek a zöldségek és már nem fintorgott,már az alma-krumplit is szereti. Idövel hozzászoknak a püré állagához. Ez természetes reakció,mert eddig csak folyékonyt evett-ivott. Idövel megszokja.
2010. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami édesebb gyümit adni, utolsónak igaza van, a fintorgás természetes, hozzá kell szoknai a pépes ételekhez.
2010. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnád párolva adni az almát.Az én fiam csak úgy volt hajlandó megenni elég sokáig.És figyelj arra,hogy édes alma legyen.
2010. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem se fogadta el 2 hétig,mivel addig reszelve adtam.Utána turmixoltam,és kevés lehűtött, forralt vizet tettem hozzá, amitől jó pépes lett.Így elfogadta.
2010. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat, ki fogom próbálni a turmixolást. :-)
2010. jan. 29. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!