Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1m magas kisfiamat már alig...

1m magas kisfiamat már alig tudom becsatolni a gyerekülésbe, ülésmagasítóval viszont csak 130 centitől utazhat, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A legnagyobb gyerekülése van, a csatot télikabátban már alig bírom becsatolni, konkrétan szerintem szorítja is a gyereket (nagykabát nélkül sem jobb a helyzet). Utána jártam, ülésmagasítóval csak 130 centitől utazhat, attól meg még messze van. Most mit csináljak? Már gondoltam rá hogy kibővítem a szíj részt, de akkor az meg nem biztonságos, mert varrva lesz... Amúgy 20 hónapos a kisfiam.
2014. dec. 1. 12:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
Ülésmagasító.A rendőr meg majd magyarázza ezt el ha beleköt!
2014. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Milyen ülésetek van, Csak mert az én 2,5 éves fiam is kb. 1 méter magas és 16 kg és a legvastagabb télikabátban is simán be tudom csatolni, sőt még tudnék is engedni az övön. Nekünk ilyen van: [link]
2014. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes, azért még be kéne tudnod csatolni. Nem tudod a kocsi saját biztonsági övével becsatolni? Azzal már be kell, hogy tudd csatolni. Biztos, hogy kitágítottad teljesen az ülés biztonsági övét? Ha normál testalkatú a gyereked, be kell, hogy tudd csatolni.
2014. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
17 kiló a kisfiam. Hát méretileg a legnagyobb ülésünk van elvileg. Az autó biztonsági öve természetesen átéri (de ugye az nem szabályos elvileg, ha nincs bekötve magába az ülésbe), maga az ülés öve nem éri már be rendesen. De akkor utána nézek üléseknek, lehet hogy minden márkánál más az öv hossza?
2014. dec. 1. 12:59
 5/22 A kérdező kommentje:
Az ülés övét teljesen kiengedtem már. A válla mögött már lentebbről is indul az öv, és még régebben azt olvastam hogy ahonnan indul az ülés öve, a válla alól már nem indulhat, tehát magasabbról kellene indulnia. Azért nem értem amúgy, mert a jogszabályt ezek szerint nem egyeztették az ülés gyártókkal. 18-36-ig ülésünk van.
2014. dec. 1. 13:01
 6/22 anonim ***** válasza:

A 18-36-os ülésben a gyereket már az autó övével kötöd be. Az nem éri át a gyereket? Mert az én 110 cm-es 17 kg-os gyerekemet simán. Ha a 18-36-os ülésbe nem fér be a gyerek rendesen, akkor másik ülést kell neki venni, ami kényelmes.

Ülésmagasító 135 cm-től használható. Az meg még messze van.

2014. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Na, ezt most nem értem. 18-36 kg-os ülést már az autó övével kell bekötni. Az csak átéri a gyereket. Linkeld már légyszi milyen ülésetek van, mert most már nagyon érdekel.
2014. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3,5 éves. Most kapott új autósülést.

Konkrétan ezt: [link]


Nehogy azt mond már, hogy a 20 hónapos gyereked nem fér bele semmilyen gyerekülésbe. Ez eléggé hihetetlen, már bocsánat.

Linkeld már be nekem, hogy milyen ülésbe próbálod belepasszírozni minden alkalommal.

2014. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Most jól összezavartál minket is, természetesen 15-36-os a nagyobb ülés. (6. vagyok)

A tiétek milyen?

2014. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

szóval ha már az öt pontos biztonsági ővvel csatos gyerekülésbe nem fér bele, akkor kell használni azt a gyerekülést, amit a kocsi biztonsági övével kell rögzíteni! a fiam 7 éves, 120 cm magas, 21 kg. Elfér benne!

Szóval én is az előttem szólók állításához csatlakozom. El kell férnie! de egy normális boltba ha bemégy elmagyarázzák, és adnak tanácsot, hogy milyet kell használni!

2014. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!