Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babáknak a magas...

Árthat a babáknak a magas vérnyomásom? Ráadásul nem tudok sem ülni, sem feküdni annyira fáj a hátam, a lapockák között. Mi a teendő? Ilyen helyzetet sokan élnek túl úgy, hogy mind a mama mind a babák megússzák egészségesen?

Figyelt kérdés
Ikerterhesség esetében fellépő magas vérnyomás, vizesedés, hát-, derékfájás, fehérje a vizeletében, stb. Vagyis terhességi mérgezés tünetei vannak jelen. Az orvos csak holnap fogad, de meg vagyok ijedve. Nem késő az? 26 hetes kismama vagyok
2008. márc. 30. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Holnap fogad, és ez a lényeg. Addig is igyál nagyon sok folyadékot, volt egy ismerősöm, aki pont néhány napja mesélte, hogy terhességi toxémiája volt, és napi 3l folyadékot meg kellett innia minimum. Addig is kerüld a sós és fűszeres ételeket, és pócold fel a lábad, és pihenj.

Nem tudom, mennyi a véryomásod, és milyen fokú a fehérje a vizeletedben, az tény, hogy ez nem játék! Ha nagyon kiugrana a vérnyomásod, menj be az ügyeletre, mert az a legbiztosabb, és így Te is megnyugodhatsz!

Minden jót!

31 hetes kismama

2008. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire magas a vérnyomásod?
2008. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos,a magas vérnyomás igenis ártalmas.Holnap mindenképpen el kell menned dokihoz,mert súlyos bajokat is jelezhet ez.Majd ő megmondja,hogy mekkora a baj,és mi a teendő.
2008. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
160/100
2008. márc. 30. 13:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, csak attól félek kicsit, hogy ne legyen már a holnap is késő. Az egy valamennyire nyugtató, hogy nem egyből küldött be sürgösségre, talán nem ANNYIRA veszélyes a dolog, habár a toxémiára utaló tünetek már egy hete jelentkeztek. Köszi a válaszokat
2008. márc. 30. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, ha egy hete vannak ezek a tünetek, miért nem nézett meg a doki előbb, ha már ki is derült. Ez kicsit felelőtlenség a részéről. De Te ne aggódj, holnap mindent elmondanak! Az aggodalom is növeli a vérnyomást, ne felejtsd! Azért méregesd, és ha nagyon kiugrana, akkor mindenképp ügyelet!

Vigyázz magatokra!

Az 1. válaszoló

2008. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem a barátnőm csinálta végig a terhességet magas vérnyomással,de ő az elejétől.Valószínűleg gyógyszert is kell szedj majd,de ez már azért van,hogy a baba ne sínyledje meg.Nem szabad viccelni vele,de ha idegeskedsz az nagyon nem tesz jót.egy nap alatt nem lesz semmi baj,erős kis babád van.Azt rosszab ha te végig idegeskedsz.Fogd fel úgy,hogy már holnap segítenek.Nekem mondjuk még a vérnyomásommal nincs gond,csak a cukrommal ez is aggasztó ,megpróbálok mindent megtenni,hogy ne legyen baj.A derekam le szokott zsakadni és én is nagyon nehezen ülök és fekszem sokszor.Nekem nagyon sokat segített a szoptatós párna www.szopiparna.hu.Kb 2hete azzal alszok és sztem már nem is tudnék nélküle.Próbád ki hátha segít,ez az üléskor is nagyon jó és nem olyan puha hanem keményes ami jól kitámaszt,de uakkor nagyon kényelmes ,mert felveszi az alakodat.Remélem hamar rendbejönnek a dolgaid.Boldog babavárást.25hetes kismami

2008. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!