Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13 hónapos baba és még nem...

12-13 hónapos baba és még nem jár önállóan, ez már mozgásbeli késésnek tekintendő?

Figyelt kérdés
Babám lassan tölti a 13. hónapot és még nem áll fel kapaszkodás nélkül, illetve nem jár önállóan. Tudom, hogy 18 hónapos korig elfogadott az önálló járás megkezdése, engem azonban aggaszt, mivel eddig "gyors" mozgásfejlődésű volt. 5,5 hónaposan kúszott, 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan ült, mászott, oldalazva ment, 9 hónaposan már tolta maga előtt a járássegítőt, 10 hónaposan mindezt már nagyon magabiztosan tette. Ekkor már pár másodpercre, ha megfeledkezett magáról kapaszkodás nélkül állt is. Most azt tapasztalom, hogy lelassult a fejlődése, mintha bátortalanabb is lenne, továbbra is szépen áll egyedül, de csakis akkor, ha nagyon-nagyon megfeledkezik magáról, különben ha mi szeretnénk elengedni a kezeit, akkor véletlenül se engedi, nagyon kapaszkodik. Eddig nem vezetgettük egyáltalán, most néha szoktuk, egy kezünket fogva is szépen, szabályosan teszi a lábait, lépeget. Olyan mintha nagyon félne, pedig nagy esése nem volt. Hasonló helyzetben lévő anyukák válaszát várom elsősorban, hogy náluk hogy alakult ez a helyzet, valamint bárki válaszát előre is köszönöm!
2014. dec. 2. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A járássegítő miatt nem tanult meg egyensúlyozni, azért bátortalan. Ne fogjátok a kezét, hagyjátok egyedül menni és esni is.
2014. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én hipotón fiamnak is volt járássegítője, a gyógytornászok ezt nem tiltják, csak a kompot.

Nálunk,amikor már kapaszkodva lépegetett, ha nem engedtem fogni a kezem, akkor a széket tologatta. Ezért vettünk járássegítőt!

Ő viszonylag későn 16 hónaposan indult el, de mint mondtam hipotón volt.

Szerintem semmi baj nincs a babáddal. Elképzelhető, hogy valamitől megijedt. Nem feltétlenül kell,hogy ez nagy borulás legyen.

Légy türelmes, elindul nemsokára!

2014. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én pedig fogtam a fiam kezét, talán ezért, de ő "csak" 14 hónaposan indult el egyedül.

Addig csak úgy járt, ha fogtam a kezét, és vezetgettem.

De azóta sem egy kockáztató típus, csak a biztosra megy. (bútorok tetejére nem mászik, vagy ahonnan nagyot eshet) Óvatos típus.

2014. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs elkésve! Ha nagyon aggaszt.vidd el szakorvoshoz és mutasd meg neki, de csak azért, hogy te megnyugodj! Nincs elkésve!

Az én kisfiam 10 hósan állt fel és 15 hósan indult el magától, 16 hós kora körül ment át egyik szobából a másikba. Semmi baja nem volt, nem hipotón meg ilyenek. Nálunk az volt a baj, hogy állandóan vezetgették a nagymamák, hiába magyaráztam nekik..... emiatt volt bátortalan.

2014. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4es vagyok, azt nem írtam, hogy egyáltalán nem állt fel kapaszkodó nélkül, csak akkor, amikor már biztosan járt.
2014. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak a legidősebb lányom járt 12 hónaposan magától. A középső 15 hónaposan, a legkisebb 14 hónaposan indult el. 12 hónaposan ők is szépen lépegettek már kapaszkodva, de az önálló járáshoz később jött meg a bátorságuk. Járássegítőt nem használtak, és csak a legidősebbet és a legkisebbet vezetgettük. A középső nem igényelte.
2014. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

18 hósan kell(ene) önállóan járnia. Az enyém 12 hósan kezdte azt, hogy ha fogtuk a két kezét, akkor ment. Önállóan 16 hósan kezdett menni, de akkor is sokszor nyújtotta a kezét. Aztán 17 hósan már erre sem volt szükség, egyedül járt. :)

Nincs semmi baj a babáddal, nem érzi még magát biztonságban egyedül,ezért van arra szüksége, h fogja a kezeteket. :)

2014. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is vezetgettem és már 10 hósan szépen elindult. 9 hónaposan pár lépést tett (vagy 8,5 már nem emlékszem)

Én azt csináltam hogy letettem a szoba közepére állva és hívtam magamhoz. Pár lépést tett. Aztán egy idő után ez abbamaradt.

Majd egy kis ifő után újra hívtam és akkor már odajött hozzám. 18 hós koráig kell elindulnia. Próbáld ki hátha segít de semmiképpen se erőltesd

2014. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, próbálok türelmes lenni... Biztos nem hipotón, pont az ellenkezője volt nála, picit feszesebb volt a nyaka, de ez a probléma már megoldódott. A járássegítőről én is úgy tudtam, hogy nem káros - akkor kapta, amikor már tologatott széket -, kompja nincsen. Januárig várok, ha addig nem indul meg, azt hiszem megnézetem egy gyógytornásszal.
2014. dec. 2. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is óvatos, később is csinált mindent. 11 hónaposan állt fel a bútor mellett, aztán kapaszkodva elég gyorsan oldalazott, viszont elengedni nem akarta.

Nekem is mindenki azt mondta, hogy ráér, majd csinálja, nincs semmi baja.

De aztán teltek a hetek, lassan hónapok, és nem akarta elengedni. Végül én úgy döntöttem, hogy megmutatom gyógytornásznak, és kiderült, hogy egy kis baloldali izommerevség miatt nem érezte az egyensúlyt. Kétszer voltunk összesen tornán, és két hét múlva egyszer csak átsétált a szobán, teljesen stabilan.

Szóval szerintem egy idő után érdemes megmutatni, ha már bútor mellett régóta megy, hátha csak valami apróság miatt nem indul el egyedül.

2014. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!