Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-13 hónapos baba és még nem...

12-13 hónapos baba és még nem jár önállóan, ez már mozgásbeli késésnek tekintendő?

Figyelt kérdés
Babám lassan tölti a 13. hónapot és még nem áll fel kapaszkodás nélkül, illetve nem jár önállóan. Tudom, hogy 18 hónapos korig elfogadott az önálló járás megkezdése, engem azonban aggaszt, mivel eddig "gyors" mozgásfejlődésű volt. 5,5 hónaposan kúszott, 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan ült, mászott, oldalazva ment, 9 hónaposan már tolta maga előtt a járássegítőt, 10 hónaposan mindezt már nagyon magabiztosan tette. Ekkor már pár másodpercre, ha megfeledkezett magáról kapaszkodás nélkül állt is. Most azt tapasztalom, hogy lelassult a fejlődése, mintha bátortalanabb is lenne, továbbra is szépen áll egyedül, de csakis akkor, ha nagyon-nagyon megfeledkezik magáról, különben ha mi szeretnénk elengedni a kezeit, akkor véletlenül se engedi, nagyon kapaszkodik. Eddig nem vezetgettük egyáltalán, most néha szoktuk, egy kezünket fogva is szépen, szabályosan teszi a lábait, lépeget. Olyan mintha nagyon félne, pedig nagy esése nem volt. Hasonló helyzetben lévő anyukák válaszát várom elsősorban, hogy náluk hogy alakult ez a helyzet, valamint bárki válaszát előre is köszönöm!
2014. dec. 2. 14:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Lehet nálunk is hasonló "probléma" állhat a háttérben... ami zavaró, hogy szerintem a gyorsabb mozgásfejlődésű babák közé tartozott, de most mintha a járásnál valami történt volna, elakadt. Első babám, lehet normális az, ha egy baba fejlődése néha lelassul, mindenesetre remélem a karácsonyi szünet fejlődést hoz a téren :-)
2014. dec. 9. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!