Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önző anyuka lennék? Vagy...

Önző anyuka lennék? Vagy ezzel más is volt így?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a kislányunk 4 hónapos.

Anyukámmal elég sok a konfliktusunk, mert ő mindenáron a saját elveit, tanácsait akarta ránk tukmálni, mert ő már felnevelt egy gyereket, mi fiatalok vagyunk, stb.

Viszont mi máshogy gondoljuk a gyereknevelést, mint ő és ez nem tetszik neki. Többször volt az, hogy vigyázni szeretett volna rá, én belementem, elmagyaráztam, mit hogyan a pici körül és kiderült, hogy semmit nem úgy csinált. A 2. ilyen alkalommal mondtam, hogy ezután csak úgy lehet az unokájával, ha én is ott vagyok velük.

Szerinte önző vagyok, meg hogy nem hallgatok rá semmiben, csak a saját fejem után megyek. Nem vagyok önző, mert pl. a vőlegényem anyukája minden 2. pénteken egész délután a picivel van és bízom benne. Az meg, hogy nem úgy neveljük, ahogy anyám szerint jó lenne, nem hiszem, hogy akkora baj. Ha valamit nem tudok, megkérdezem a vőlegényem anyukáját, vagy mamáját, esetleg a kisbabás, kisgyerekes barátnőimet.

De amíg nekünk jó így, addig nem változtunk.


Ezért tényleg így kell viselkednie az anyámnak?

Más volt ilyen helyzetben? Mikor változott a helyzet?

Magától, vagy esetleg beszéltetek erről a nagyival?


2014. dec. 2. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyósom csinálta ezt, én sem hagytam rá a gyermekemet, amíg pici volt, mert féltem, hogy sírni hagyja (neki az az elve, hogy ne vegyük fel, hadd ordítson), stb.


Nem akartam nyíltan konfrontálódni, férjemre való tekintettel, nem szóltam neki, csak ha nagyon fújta, akkor annyit mondtam, hogy én másképp gondolom.


Amúgy biztosan nem bántásból csinálja, mondja, jót akarnak, hidd el.


Most 9 hós a fiunk, már nem szól bele semmibe, illetve ha jó tanácsot ad, azt meg is fogadom, bármikor itt hagyom rá a fiamat, főz neki, megeteti, stb.

2014. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg kellene ezt beszélned anyukáddal, mert lehetnek akár jó ötletei is, de ilyen viszonnyal mindent alapból el fogsz utasítani ami tőle jön (ami érthető is).


Nálunk is kb ugyanez volt. Nem rosszindulatból, de mindenbe beleszólt. Tényleg már abba is hogyan tartom, ringatom, miért van kézben, miért nincs kézben...szóval elég nehéz volt.


Az ő elve az, hogy te kezdő anyuka vagy ezért nyilván nem tudhatod és ő már felnevelt X gyereket, ezért ő tudja a tutit.

Én erre úgy védekeztem, hogy lehet azokat a gyerekeket felnevelte, de az én gyerekemet én ismerem a legjobban + vannak anyai ösztöneim + bizonyos dolgokban tök mindegy melyik lesz, mert mindkettő helyes (pl 4 vagy 5 hónaposan adok neki először valamilyen ételt).


Ezeket az érveket megértette és sikerült normális mederbe terelni a kapcsolatunk, azóta nagyon sokat vigyáz a babánkra. Igaz a mai napig nem érti, hogy miért nem adok felvágottat a gyereknek, mikor az a normális emberi étel...de leszerelem azzal hogy biztosan nem fog belehalni a hiányába.


Egyébként voltak ötletei, amik nagyon is jó ötletek voltak csak nekem valamiért nem jutott eszembe, szóval meghallgatom a véleményét, megbeszéljük és utána ÉN (vagy max ÉN ÉS A FÉRJEM) döntök, hogy megcsináljuk-e.

2014. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Együtt éltek?
2014. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.


Az én anyukám a 4,5 hónapos unokának, akinél épp bevezetni szerettem volna a krumplit tápszerrel, behozta a krumplit vajjal, hogy jobban csússzon. Hiába mondtam, hogy nem lehet neki vajat, a krumplit is most kapja először, megkaptam, hogy akkor mit egyen a gyerek, a krumpliban semmi nincs.


Már 8 hónapos a fiam, a nagyi szeretné, ha hétvégére náluk lehetne, de mondtam, hogy ameddig nem ehet a gyerek vajat, tejet és tojást, addig nem lesz náluk csak velem együtt. Azóta is meg van sértődve, de nem merem az etetésbeni különbségem miatt átadni. Az anyósom nekem is azt csinálja, amit mondok és megkérdezi mindig, hogy mit lehet, mit hogyan lehet, mihez van szoktatva a gyerek ebben abban amabban.


Vannak ilyen nagyszülők, nem vagy önző, hallgass mindig magadra és szereld le nem bántóan a mamát :)

2014. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy mindig az volt jo, amit az én megerzeseim sugtak. Az én anyukám is sokszor szólt, hogy mit csinálok rosszul, sőt mai napig is véleményt alkot kérdezés nélkül. Mar csak annyit mondok neki, jo ez így, eddig is működött, nem változattól azért, mert neki más jött be 30 éve.
2014. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem veletlenul vagy te az anya... neked kell eldonteni, hogy mi alapjan neveled a gyermeked. Anyukadnak ezt tiszteletben kellene tartani...

En csak remenykedem abban, ha nekem is lesz gyerekem,hogy anyum megerto lesz majd ezzel kapcsolatban.

2014. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom a hétvégén megetette az 5 hónapos lányomat csokival...:( Azt hittem felrobbanok. Biztos, hogy nem hagynám rá egy percre sem. Most is ott voltam, de felrohantam 10 percre a fürdőszobába. Anyukámra simán rábízom, mert megbízom benne. Folyton kérdezi, hogy hogy csinálja, én hogy szoktam. Sokszor még túlzásba is viszi. :)
2014. dec. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!