Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert ordít napi húsz órát...

Miert ordít napi húsz órát örökbefogadott babám?

Figyelt kérdés
Kislany,negy hetes. Ket hete hozhattuk haza a korhazbol,addig napi par orat ott foglalkozhattunk vele. Igazabol ott is egyfolytaban sirt,mar a lepcsohazbol hallottuk,amikor mentunk hozza a csecsemoosztalyra. Csak akkor csendesedett el,ha a noverek szopiparnaban a teve ele ultettek es mellette beszelgettek. Amiota itthon vagyunk ez sem segit. Nem alszik,csak enne allandoan,kizarolag arra az idore hallgat el. Kezben elvan egy darabig,de nem alszik. Eves kozben beajul,de ha letennem,felebred es uvolt torkaszakadtabol. Sir a kovetkezo etetesig. Sokkal tobbet eszik az eloirt 120 ml-nel,koveteli,hogy adjak meg neki. Nem alszom ket hete,mire elaludnek,ujra sir,nagyon keservesen. Probaltam mindent,vizet vagy teat adni tapszer helyett-nem fogadja el. Ugy eszik,mintha napok ota eheztetnem. Aztan faj a pocakja gondolom,de megis csak enni akar,attol megnyugszik. Nem segit a torna,a tea,a furdes,ha hagyom sirni,akkor sem farad bele. Furcsa mod,amikor a gyerekorvos es vedono es anyos es gyamugyes itt van,akkor edesen csucsukal,mint egy angyal.egeszen addig,mig el nem mennek,es en is pihenhetnek...max.negy-ot orat alszik egy nap.en kettot. Mit tehetnek,segitseg ?!!
2014. dec. 6. 04:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
Az ösztöne keresi anyut , és a mellből táplálkozna szegény ...
2014. dec. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ertem,megertem...de kikeszulunk. Az edesanyja egyszer sem szoptatta meg,nem akart kotodni hozza. Probaltam en a borkontaktust,mellkasra fektetest-de ugy erzem,tudja,hogy nem en vagyok az edesanyja.
2014. dec. 6. 04:52
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Egyszeruen tuletetitek. A 120 meg nagyon sok, faj tole a hasa. Ilyenkor szopo mozdulatokkal jelzi, hogy diszkomfort erzese van. Meg adtok neki, meg jobban elakad a cucc, meg jobban faj a hsa... Ordogi kor. Adjatok kicsit kevesebbet es szigoruan varjatok ki a 3 orat.


Illetve lazitsatok. Az, hogy szakemberek jelenleteben nyugodt, arra utal, hogy akkor ti is atmenetileg megnyugszotok, hogy ott van valaki, aki kezelni tudja a problemat. Szerintem a ti tanacstalansagotokat, feszultsegeteket is erezheti.

2014. dec. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Cumi? Hordozókendő? Együttalvás? SNS – szoptanít készülék?

Ezeken az "elítélendő" ötleteken felül még az jutott eszembe, hogy lehet, ő azt szereti, ha kifejezetten zaj van körülötte - mint írod, beszélgetéskor, tévézéskor megnyugodott. Sok baba szeret babakocsiban, utcazajban vagy porszívózás, mosógép-járatás, tévézés, zenehallgatás mellett aludni... hátha.

2014. dec. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Bebugyolálás? Tekerd be a gyereket egy jó meleg takaróba vagy pólyába, az is biztonságérzetet nyujthat neki. Egy ismerősöm a sírós babáját mosáskor feltette egy babaszékben a mosógép tetejére, percek alatt elaludt... :)
2014. dec. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nem lehet, hogy a szülőnő cigarettázott a terhesség ideje alatt????? Mert akkor a babának komoly elvonási tünetei vannak :(. Sajnos nagyon sok esetben ezt le szokták tagadni!!!

Egyébként meg amit írtak az így van. A 120 ml tápszer az rengeteg és attól fájhat a pocija. Szerintem 70 ml-nél több tápszert ne adj neki! Inkább adj a szájába cumit! Hasfájásra próbáld ki a Biogaia cseppet. Nem hasfájós babáknak is szokták ajánlani!

Próbáld meg, hogy mellre rakod, hátha egy kis cicizés megnyugtatná. DE az is lehet, hogy a tápszerrel van probléma. Mi is sokat kipróbáltunk mire megtaláltuk a megfelelőt. Azóta nincs sírás és végig alussza az éjszakát 11 hetes babám!

Ha kérdésed lenne szívesen segítek :)


Egy örökbefogadó anyuja

2014. dec. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Se autoban se hordozokendoben se babakocsiban nem hallgat el.kezben is max negyed orat.fklyamatosan a kezemben van,balban a kicsi,a jobbal csinalok minden mast.az nst-t megrendeltem,de meg nem jott meg.

nem attol nyugszik meg,hogy jon valaki,azt akartam ezzel mondani,hogy a ket het alatt negyszer volt nalunk latogato es o pont mindig akkor dolt ki es aludt egyhuzamban tiz percnel tobbet a kisagyban. Ill.ez a hordozhato kisagy a nappaliban,mert a szobaban a sajat agyaban egy percre sem hagyja abba a sirast.

a tevet túlüvölti,a ringatastol vorosre orditja a fejet,a velunk altatas eselytelen,csak sir es sir es sir. Nem mutat szopo mozdulatokat,kapalozik kezzel-labbal,ahogyan az ehseget jelzik a babak. Es boldogan eszik,szinte egesz nap. Tud rendesen kakilni,kicsit erolkodik,de nem veszes.

2014. dec. 6. 06:35
 8/32 A kérdező kommentje:
A bugyolalast nem probaltam.de a korhazban azt mondtak,ne vegyek polyat,hagyjam mozogni.es ket hetig,amig ott volt,nem bugyolaltak.
2014. dec. 6. 06:39
 9/32 A kérdező kommentje:

Bocs veletlenul elkuldtem.szoval ezt megprobalom.

a dohanyzast nem emlitettek.ha ez a baj,hogy derithetem ki? Titkos orokbefogadas,de "veletlenul" lattam nehany adatot az anyarol a tgyesznel,facebookon rakerestem. Az elettarsa dohanyzik a kepeken.

Es hogyan segithetek a kislanyomnak,ha tenyleg elvonasi tunetek?

tapszert eddig is ezt kapta. Orvos nem irt fel semmit,recept nelkul veszem humana.

2014. dec. 6. 06:46
 10/32 A kérdező kommentje:
Nst-t irtam-snsre gondoltam.bocsi kesz vagyok.
2014. dec. 6. 06:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!