Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két örökbefogadott gyermekünk...

Két örökbefogadott gyermekünk van,8 lombik és egy 21 hetes ikervetélés után, ma jött egy papir a Meddősségi Centrumból, hogy mi legyen az 5 éve lefagysztott embrióinkkal, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Részünkről a lombikozást és a további gyermekvállalást továbbiakban már nem tervezzük én 38 éves vagyok, a férjem 41,kerek ,boldog családnak érezzük magunkat így ahogy vagyunk :-) .

Ilyen lehetőségeket írnak :

-további tárolás 5 évig 75.000 Ft-ért

-embriók legyenek megsemmisítve :,-(

-más pároknak felajánlani őket...talán ez a legetikusabb,csekély esély van szerintem rá,hogy sikerrel járjon a beültetés (nem a legjobb minőségű embriók )de legalább egy esély nekik az embrióknak és a pároknak is

-felajánlani kutatási célokra :-/


2012. dec. 7. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
én a megsemmisítést választanám.
2012. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Felajánlanám.
2012. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
mármint más pároknak! Hátha valakinek sikerül
2012. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy érzem tudod te a választ... :) Saját véleményem, hogy én kutatni nem ajánlanám fel, valahogy rossz érzésem lenne. Megsemmisíteni megint olyan fura lenne. Szóval ha anyagilag megengedhetném magamnak, akkor még 5 évig tároltatnám, azalatt úgyis eldől, hogy szeretnék-e még (gondolom 40 felett már nem valószínű, hogy belevágnál még egy terhességbe ilyen előzmények után) bár ez csak időnyerés, vagy felajánlanám más párnak. Igazán tényleg akkor az lenne a "legjobb", ha másé lennének, hiszen akkor valóban kapnak ők is esélyt az életre és még másnak is örömet okoztok.
2012. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Amennyiben nem lennének az örökbefogadott gyermekeink biztosan a megsemmisítésre gondolnék ,de így ,hogy az ő szülőanyjuk felé érzem azt a határtalan hálát ,ezért a felajánlást fontolgatom,bár igen csekély az esély ,hogy sikerrel járjon a másik pár ,de talán ...és akkor biztos vagyok benne,hogy a legnagyobb szeretettel fogják felnevelni.
2012. dec. 7. 12:27
 6/23 anonim ***** válasza:
37%
képtelen lennék azzal a tudattal élni, hogy talán valahol él egy gyerekem...
2012. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"még 5 évig tároltatnám, azalatt úgyis eldől, hogy szeretnék-e még (gondolom 40 felett már nem valószínű, hogy belevágnál még egy terhességbe ilyen előzmények után)"


Teljesen kizártnak tartom ,hogy én mégegyszer belevágjak egy lombikprogramba (soha ne mond,hogy soha...de én most mégis azt mondom,hogy soha többé ! ) ,mindig két gyereket szerettünk volna ,ők már megvannak,szépek,okosak,imádjuk őket ,eszem ágában sincs egy terhességet megpróbálni már,pláne nem lombikra járni ,nagyon elég volt már a lombikból ,örülük,hogy soha többé nem kell mennem,mert a kívánt gyermekszám már megvan a családunkban :-) .

2012. dec. 7. 12:31
 8/23 A kérdező kommentje:

"képtelen lennék azzal a tudattal élni, hogy talán valahol él egy gyerekem..."


Én is azt hittem sokáig,hogy például képtelen lennék azzal a tudattal élni,hogy nem született vér szerinti gyermekem...aztán mégis megtaláltam az utamat és teljesen feldolgoztam ,elfogadtam,hogy mi így vagyunk egy család ,én úgy érzem tudnék ezzel a tudattal élni,hogy talán valahol él egy vér szerinti gyermekem ...akit nagyon szeretnek a szülei és akinek lehetőséget adtam azzal,hogy nem semisíttettem meg embrió korában az én önzésemből.

2012. dec. 7. 12:35
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

Mi értesz azon, hogy nem a legjobb minőségű?! Nézd, egyébként ez komoly etikai kérdés, amit interneten szerintem egyáltalán nem lehet megválaszolni. A lombikkal van sajnos nagyon rossz tapasztalat is, mert ezek között a babák között sajnos több az autista, az ADHD-s és tsai.

Én ezért biztos, hogy nem ajánlanám fel másnak. Én személy szerint a kutatást segíteném, mert véleményem szerint ez az, ami a jövőben elősegíti a meddő párokat, általa sok gyermektelen párnak segíthetek. A megsemmisítés meg számomra olyan, mintha halálra ítélnék valakit. De hangsúlyozom ez én vagyok, te lehet, hogy egészen máshogyan értelmezel dolgokat.

2012. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Biztosan rossz a hasonlat ,de ha a gyermekeim vér szerinti anyukája képes volt lemondani róluk úgy,hogy legszívesebben ő nevelte volna fel őket ,de nem voltak olyan feltételei ,holott ő végigcsinálta a terhességet is ,akkor ha én egyébként már nem szeretnék több gyermeket miért ne ajánlhatnám fel őket embrió korukban ,korántsem biztos ,hogy életképesek ,de egy minimális esélyt adtam nekik,a lelkiismeretem nekem talán így lenne a legnyugodtabb,a férjemmel majd este megbeszélem,kíváncsi vagyok ő mit gondol erről.
2012. dec. 7. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!