Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyerekneveléssel/pszich...

Milyen gyerekneveléssel/pszichológiával foglalkozó könyvet olvasol?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 10:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, aktuális-e még, leírom, amiket én nagyon szeretek:

Ranschburg Jenő bácsitól és Vekerdytől persze minden. :p

Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket? I-II

ugyanő: Hogyan neveljük a fiúkat? mindhárom kötet informatív, tele összefüggések feltárásával, jó meglátásokkal, plusz olvasmányos.


Selma H. Fraiberg: Varázsos évek - pici kortól 6 éves korig nagyon jól magyaráz, okos olvasnivaló.


A Beszél úgy...-ot látom, már ajánlották, én is nagyon szívesen teszem, olvasva olyan evidensnek tűnnek a helyzetek, s hogy mikor mit kéne mondani, de időbe telik, mire belelendül az ember (vagyis én :d)...


Suzanne Stöcklin-Meyer: Ami az életben valóban számít - alcíme: Az értékek közvetítése a gyermekek felé

Ezt nagyon-nagyon ajánlom (boltban sajnos már nem kapható, a vatera/teszveszen is több, mint egy évig kerestem, mire meglett, de egy jobb könyvtárban szerintem megtalálod). Rengeteg gyermeknevelési könyvem van, de ez az egyetlen, ami ennyire részletesen és használhatóan szól arról, hogy milyen eszközeink vannak arra, hogy a számunkra fontos értékeket átadjuk a gyermekeinknek.


Mérei Ferenc- V. Binét Ágnes: Gyermeklélektan- klasszikus


Hugh és Gayle Prather: Spirituális gyermeknevelés- alcíme: A gyermeknevelés lelki út, az ima egy formája - ezt is folyton előveszem. :)


Jó olvasást!

2010. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Pont ilyen témában akartam épp kérdést kiírni, íg yén is köszönöm a válaszokat!!!
2010. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2010. jún. 16. 20:06
 14/15 anonim válasza:
2010. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugye ezt viccnek szántad??Épeszű ember elégeti ha a kezébe kerül.Iszonyú.
2010. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!