Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elítélendő ha valaki az...

Elítélendő ha valaki az édesanyjánál hagyja pár napra a pár hetes babáját, hogy ő helyrerázza magát?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 13:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem ez a megoldása, hanem a szülésfeldolgozás és pszichoterápia (voltam hasonló helyzetben, ezért mondom, gúny nélkül). Ajánlom a perinatus alapítványt, vagy Bálint Sándort vagy bármely szülésfeldolgozással foglalkozó csoportot, dúlát. Fontos, hogy a helyére tegye a történteket, mert meg fogja keseríteni az életét. Egy éve született a babám, és nekem sem úgy alakult, hogy akartam. Még most sincs a helyén rendesen, pedig aktívan dolgozom rajta. Nem az a megoldás, hogy lepasszolja a babát, mert nem fogja tudni egyedül 1-2 nap alatt helyretenni a dolgokat. Ez önámítás. Azzal segítitek a legjobban, ha a babája mellett maradhat és néha eljárhat segítőkhöz, akik vezetik azon az úton, amelyen végig kell mennie. Ha eltávolodik a babától, csak még nehezebb lesz. És az sem ritka, hogy ilyenkor nincs annyira oda a babáért, természetes reakció. Türelem, megértés, és könyörgöm, csak azt ne mondjátok neki, hogy "az a lényeg, hogy mindenki egészséges", mert ez a legidegesítőbb, amit ilyenkor a környezet mondhat. Igenis gyászolja el a szüléssel kapcsolatos álmait, mondja ki, ami fáj, és lehessen jogos a csalódottsága és dühe!
2014. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
51%

3-4 napra lepasszolni egy 3 hetes babát?

Hát ez igen számomra elítélendő! Ha tényleg ennyire kivan kérjen segítséget pszichológustól vagy ilyesmi. max 2-3 órát hagynám ott ha nagyon muszáj.

2014. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
62%

Ha anyukátok tényleg ilyen jó fej, hogy tud segíteni, akkor inkább ő költözzön pár napra a tesódhoz, hogy kicsit levegye a válláról a terheket, de egy néhány hetes babát hatalmas butaság lenne napokra lepasszolni. Egyrészt, ahogy előttem is írták, ezzel nem oldana meg hosszú távon semmit, másrészt pedig az első néhány hét az összecsiszolódás időszaka, nem véletlenül hívják gyermekágynak. Ilyenkor az anyuka első és legfontosabb dolga, hogy a babával egymásra hangolódjanak, minden egyéb csak másodlagos. Nem kötelező persze a négy fal között ülni, el lehet menni akár a baba nélkül is sétálni vagy vásárolni, az jót tehet, de napokra megszabadulni tőle teljesen természetellenes.

Egy nagyobbacska, 2-3 éves gyerek persze már más, az ekkorák élvezni is szokták ha egy pár napot a mamával tölthetnek a szülők nélkül, de az egy későbbi időszak.

2014. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem elítélendő, ha pár nap alatt tényleg össze tudja szedni magát, és utána teljes erőbedobással a babára tud koncentrálni.

Ha egyáltalán kibír pár napot a baba nélkül.

2014. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
74%
Hat en sem hagytam volna masra! Nekem az a par ora is borzalmas volt, amig mellgyulladassal a surgossegin toltottem. Addig a ferjemmel volt otthon de alig vartam, hogy hazaerjek hozzajuk. Legeloszor 4 honaposan hagytam anyosomnal egyetlen ejszakara, amig picit levezetjuk a feszkot a ferjemmel. Es ennyi. De par hetesen biztos nem passzoltam volna le!
2014. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sem úgy alakult a szülés, ahogy kellett volna...részleteket nem írnék, a lényeg hogy jártam szülésfeldolgozó csoportba, beszélgettünk heti 1 alkalommal, és ez segített, mert magában kell helyretennie a dolgokat. megőrültem volna a gyerekem nélkül néhány óra alatt is.

már a kórházban is alig vártam, hogy hozzák 3 óránként, annyira hiányzott. szoptatni nem tudtam, és borzalmas fájdalmaim voltak, mert szülés utáni éjszaka még műtöttek is. szerintem anyukátoknak kéne odamennie tesódhoz pár napra, hétre. a lényeg hogy sokan és sűrűn látogassátok, segítsetek neki, bátorítsátok, ja és kérjen segítséget. minden jót nekik!

2014. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
61%

Igen, elítélendő! Mivel még csak 3 hetes. 2 éves koruk előtt egyik gyerekem sem aludt egyik nagymamánál sem.

Én is azt mondom, hogy a nagymama menjen pár napra a lányához segíteni. Szerintem ez lenne megoldás. A testvéred pedig menjen pszichológushoz, mert a szülés utáni depresszió nem játék!

2014. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
Nem megoldás! Egy ennyi idős babának az anyjára van szüksége! És, ha besokall újra, akkor megint megválik tőle napokra? A megoldás az, hogy menjen oda az anyja, és segítsen neki.
2014. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk volt a családban hasonló helyzet. A Nagymama költözött oda, s segített a házimunkában, hogy az anyuka csak a babával lehessen.


Ez a legrosszabb megoldás, hogy leadja a picit a Mamának!

2014. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%
Pár napra semmiképp. Max. pár órára. Később sem lesznek "szabad napjai", hogy toppon érezze magát.
2014. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!