Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elítélendő ha valaki az...

Elítélendő ha valaki az édesanyjánál hagyja pár napra a pár hetes babáját, hogy ő helyrerázza magát?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 13:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%

Biztos lepontoznak.


De szerimtem igenis elítélendő. 3 hetesnek igenis az anyja és az apja mellett a helye. Hol az apa? Sztem csak sajnáltatja magát. Inkább a babával kéne foglalkoznia mint h rendesen v császárral szült, lényegtelen örüljön h egészséges. Számomra ez is borzasztó h a baba egészsége helyett azzal törődik h rendes v császár volt. Másik az anyatej, mi van akkor ha tápszeres semmi. Nem tudom miért hiszi az összes anya h az ördöktől van. Mi lesz ha nagyobb lesz hisztizik, jön a foga állandóan lepasszolja. Menjen orvoshoz mert ez borzasztó. Szegény kisbaba :(

2014. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
11%
Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem 3 nap nem a világ. Sokkal fontosabb, hogy anyuka ép ésszel el tudja látni a kicsit, mint hogy nyűglődjenek mindketten, csak azért, mert jujj mit szólnak mások. Valószínű a nagyi képben van a bébivel, ha minimum két gyereket felnevelt...
2014. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
38%
kíváncsi lennék mi alapján pontozgattok!
2014. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit részletezhetnéd, hogy mi volt a "szoptatási mizéria".

Ha valakik nem hagyták, hogy próbálkozzanak, aláásták a kezdeti önbizalmát a "szoptassál, nehogy tápszert egyen az a szegény gyerek, van-e tejed, mennyi", adták a felesleges tanácsokat stb., akkor ezeket a személyeket el kell távolítani a közeléből.

Ha tápszeres a baba, akkor az. Sok anyuka kezdi úgy a szoptatós időszakot, hogy pótolni kell, nincs ebben semmi rossz, viszont ha van támogató környezet, könnyen mehet a szoptatás is és a pótlást el lehet hagyni.

A szülés feldolgozása is nehézkes, nem megy mindenkinek pikk-pakk. Császár után én is sokkban voltam napokig, kerestem önmagam, pedig nem vagyok ellene, nem készültem olyan nagyon tudatosan a természetes szülésre, hogy gondot okozzon.

Keressen inkább támogató embereket. A saját, várva várt picikéje lepasszolása nem megoldás. Pont az ellenkezője kell, békén kell őket hagyni, nyugodtan, ismerkedjenek, szeretgethesse szabadon a babáját, anélkül, hogy bárki "jóakaró" körülöttük ólálkodna és osztaná az észt.

Jól írták előttem, egy ilyen feldolgozása nem pár nap, nem old meg semmit. Adjatok időt, teret neki.

2014. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
67%

MI az, hogy pár nap alatt helyrerázódik valaki?


Olyan nincs, nem akarom elkeseríteni a testvéredet, de ha le is passzolná pár napra, amikor visszakapja, pár napra rá ugyanolyan fáradt lesz.

Akkor megint lepasszolja?


Ez van, mindenki dögfáradt az elején, mindenki bizonytalan, mert fárasztó éjjel másfél-két-három óránként kelni, fárasztó állandóan pelenkázni, fárasztó mellette esetleg főzni, mire a férjed hazaér, stb.


Amúgy miért nem költözik oda hozzá a nagymama 1-2 hétre, és mondjuk megfőz, vagy segít a baba körül, vagy elviszi sétálni, és addig az anya lepihen????


Nyugodt szívvel lepasszolná a pár hetes gyerekét, és otthon pihengetne?

Hamar belefáradt, azt kell mondjam....

2014. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a lényeg, hogy elítélendő-e vagy sem, sokkal komolyabb problémák húzodhatnak meg a háttérben. A felettem író nagyon jól látja, hogy hiába pihenné ki magát,pár nap múlva újra kimerülne. Lehet, hogy szülés utáni depresszióban szenved, segítsetek neki, nehogy baj legyen!
2014. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért javasoltam a pszichológust mert ez nem vicc de hát le lettem pontozva érte.
2014. dec. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
Szerintem nem az a kérdés, ne ezzel foglalkozzon a friss anyuka,hogy elitélendő e vagy sem, hanem azzal, hogy a pici babája mit fog érezni ennyi ideig nélküle. Számára egyetlen egy biztos, az az anyukája. És tudom, hogy piszok nehéz, de muszáj erőt venni magunkon, mert a picike csak ránk van utalva. Ha még ez az első gyereke, akkor lehet nem fogja érteni, de képzelje el, hogy egy bevásárló központbanelhagyja a gyerekét.Mindenhol keresi, sehol. Nagyon sír az anyuka, vigasztalhatatlan, úgy érzi nincs értelme tovább az életének stb., és 3 nap kőkemény nap után megtalálják a babát. A pici baba ugyanezt fogja átélni, csak még durvábban, mert 9 hónapig azt hiszi ő és édesanyja egy test, egy lélek. Ezeket kellene mérlegelnie, és amit dönt, az az ő dolga, ebbe nem lehet és nem is szabad beleszólni.
2014. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
10-es, részvétem, a férjed egy állat.
2014. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
jár hozzá rendszeresen nem dobta el úgymond.
2014. dec. 12. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!