Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges a védőnővel a...

Szükséges a védőnővel a felesleges macera, ha a lakóhelyemtől 300 kilométerre fogok szülni és a gyereket se viszem azonnal haza?

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Lemondhatod. De ha nem haza mész, akkor hova? Nem a bejelentett lakcim számít, hanem ahol valóban laksz. A védőnő a terhesség alatt is jól jön, nálunk például sok vizsgálatra ő adja a beutalót. Biztos tud az orvos is adni, de mivel nem ő szokta, így macerásabb, mint a védőnőnek, aki fél perc alatt kitöltötte, elmondta hova kell menni, mennyi idő múlva jön meg, hova az eredmény stb.
2014. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő egyébként elég hasznos. Nem azért kell járni hozzá mert az időnket húzza hanem mert segít a várandossag es a kisbaba korul... vannak rossz termeszetu vedonok mint ahogy rossz fej tanarok undok pincerek stb. de hidd el hogy még egy 3 gyerekes anyukának is tudnak ujat mondani amellett hogy az egeszseged figyelik.

nem ertem azt az ellenazenvet amit egyesek ereznek irantuk...ők nem jegy ellenorok konyorgom.

2014. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Nekem jó fej védőnőm volt, de nem éreztem hasznát. Eldumálgattunk, de egyetlen egyszer nem volt az, hogy "hú, de jó, hogy ezt megtudtam". Amit akartam, azt már előzőleg megtudtam, mert utánajártam. Egészségügyi kérdésekkel pedig a nőgyógyászomhoz/gyerekorvoshoz fordultam.


A baba 3 hónapos korában elköltöztünk, kartonomat átküldték, de az itteni védőnőt azóta se láttam. Nekem így jó, nem is keresem, nem nekem fontos.

Kérdésem úgyse lenne, státuszokat havonta csinálja a gyerekorvos. Ha pedig a gyerek állapotával kapcsolatban bizonytalan vagyok, akkor szintén a gyerekorvost keresem.


Jött már ki párszor feleslegesen (mondjuk fizetek érte), de inkább lássa feleslegesen, mint akkor nem, amikor kellene. Az meg megnyugtat, hogy havonta levetkőztetve átnézi a babát. Olyanokat is tőle kérdeztem meg, hogy babaúszásra javasolja-e vinni, hány fokban aludjon, stb.


A védőnő a terhesség alatt eléggé elvett a munkaidőmből, rohanás volt sokszor emiatt. Érdemi vizsgálatot nem végzett (arra ott volt a nődoki). Szülés után maximum annyi haszna volt, hogy volt néha felnőtt társaságom.


Biztos van, akinek hasznos, én feleslegesnek éreztem, érzem.

2014. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!