Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen problémamentes baba....

Teljesen problémamentes baba. Ez a babán van a szülőn múlik?

Figyelt kérdés
Problémamentesen azt értem, hogy átalussza az éjszakát különösebb altatási ceremónia nélkül, nagyon ritkán sír, új ételeket is habzsolja, örömmel eszik. A járókában akár egy órát is elvan a játékaival, nem igényli non-stop a társaságot.
2014. dec. 15. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel baba kategóriába írtál, gondolom az 1 év alattiakra vonatkozik a kérdés. Ebben a korban szerintem nagy részt a baba jellemén múlik, hogy milyen, a szülő persze tud kicsit befolyásolni, trenírozni, de a baba jellemét nem tudja megváltoztatni, viszont ahhoz még kicsik, hogy "elnyomják" a jellemüket a szülők elvárásai miatt. Sajnos sokan problémaként tekintenek teljesen természetes dolgokra, pl az, hogy a baba igényli a társaságot, idegenkedik az új ízektől, felébred éjszaka, esetleg nehezen alszik, az teljesen normális állapot, nem probléma, csak nehéz a szülőnek.
2014. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Els babám ilyen volt, büszke is voltam magamra, hogy milyen szuper anya vagyok, aztán a masodik ráébresztett arra, hogy nem rajtam múlt:)
2014. dec. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

A babán múlik.

Viszont egy jó babát el tud rontani a szülő a határozatlanságával és tud kicsit javítani is ha határozott.

Már a kórházban látni,hogy egy baba milyen alapból:)

2014. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Elsőre azt gondolná az ember, hogy a szülőn múlik, de nem, vagy csak nagyon kis részben. Ismerőseimnek van 2 gyereke, ők mind a kettővel mindent egyformán csináltak, mégis az első olyan amilyet írsz, a kisebbik viszont egész éjszakákat ébren van, rengeteget sír, nem jól eszik, nem lehet egy percre sem egyedül hagyni, stb. Szóval pont az első gyerek ellentéte. A szülők nem csináltak másképp semmit. Ilyen a baba alaptermészete.
2014. dec. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nagyrészt a babán múlik, de persze a szülő szerepe is bennevan. Mindkét gyerekemnél ugyanúgy csináltam mindent, annyi különbséggel, hogy a másodiknál sokkal rutinosabb voltam, és nem görcsöltem rá mindenre. Az első gyerekem az első perctől fogva nyugtalanabb, sírósabb, a második egy álom baba.
2014. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Én pont fordítva mondanám: 70% szülő, 30% baba.
2014. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Abszolut a baban mulik. En elso lanyommal megtapasztaltam a "mely vizet", o rettenetesen siros volt es semmi nem volt jo neki. Mai napig hiperaktiv es figyelemzavaros, nem konnyu vele, raadasul kiskora ota valogat nagyon. Hozzataplalas megkezdesenel masfel honapig arcon kopott az etellel es osszeszoritotta a szajat, nehogy adni merjek neki.

Vele ellentetben a kishuga pont olyan mint amit irsz, pedig nem csinalok semmit maskepp. Csak akkor sir ha ehes,faradt, vagy faj valamije. Na meg ha idegen kornyezetben van, azt sem szereti. De amugy tunderi jo baba. Berakom a cumit a szajaba es mar alszik is, mindent eszik rendesen elso perctol kezdve es egyedul is eljatszik akar 1-2 oraig is.

Akarki akarmit mond, elsosorban baba fuggo.

2014. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem 50-50%. Kell hozzá a baba vérmérséklete is, és az is, hogy a szülők (esetleg ha tesó/tesók is vannak, az egész család) kiegyensúlyozottak legyenek.
2014. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%

13-as vagyok.

Ki az a nagytudású aki lepontozza azokat(köztük engem is)akik azt írják,hogy a babán műlik?

Annak gőze sincs a gyerekekről!!Csak azt tudnám,hogy mi ajó francnak van itt a babák kérdésnél.Előre sajnálom ha van/lesz gyereke.

Nekem a babám áldott jó kislány,pont mint a kérdés kiírásában és mégsem verem a mellem,hogy az én érdemem,mert KIZÁRÓLAG A BABA ÉRDEME!!!

:)

2014. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%
10-es vagyok. Most nézem, engem is hogy lepontoztak :) Gondolom azok, akik szuper anyának képzelik magukat, csak mert szerencsések a gyerekükkel. Nekem is csak 1 gyerekem van, de ettől még van annyi eszem, hogy tudjam, elsősorban nem az én érdemem, hogy nyugis volt babának a fiam. Ő már 2,5 éves, nyilván most már nagyobb szerepem van abban, ahogyan most viselkedik, de babának még annyira nem formálhatóak. Lesz még itt csodálkozás a szuper anyukáknál :)
2014. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!