Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idonek kell eltelni...

Mennyi idonek kell eltelni ket etetes kozott, ha ebedre krumplit kapott parolt almaval kb 1 bebietel uvegnyit?

Figyelt kérdés

12 orakor kapta es 2 ora utan mar szakadatlanul sirt mint aki ehes adtam neki 120 ml tapszert es most alszik.

Eddig tapszert kapott 8,12,4,este 8kor es szeretnem elhagyni neki a 12 orasit es a du.4-est. Gondoltam ebedre fozelek es 4 kor gyumi kekszel... es akkor este furdes elott tapszer de valahogy ez meg nem megy nekunk igenyli a cumisuveget. Ti hogy csinaljatok?


2008. aug. 17. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A zöldség és gyümölcs nagyon hasznos a vitamin és rosttartalmunk miatt,de nincs bennük annyi kalória, mint a tápszerben.A szervezet hamarabb megemészti ezeket,főleg a gyümölcsöt és a baba nem bír ki 3-4 órát 2 evés közt.Nekem ez vált be:zölséghez kevés késztápszer,gyümölcshöz keksz helyett tápszer(csak a por)vagy sinlac.Így van rost,vitamin és kalória is.Hiszen egy izgő-mozgó babának kell az energia!:)
2008. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonom ez eszembe sem jutott...marmint a tapszert por alakban hozza keverni.Jo otlet koszi megprobalom. Kb mikortol tudom veglegesen elhagyni a tapszert? Tudom 1 eves koraig szukseges de legalabb napi kettot?
2008. aug. 17. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónapos kora óta ugy etetem hogy reggeli tápszer uzsonna tejpép vagy gabonapelyhes gyümölcs ebéd husos főzelék uzsi kekszes gyümölcs vagy krémturó vacsi tápszer
2008. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én az 1. válaszoló vagyok.Most vagyunk 8 hósak.Nálunk a napi menü:reggeli tápszer,ebéd zöldség hússalvagy gyümivel,uzsi gyümölcs és vacsorára megint tápszer,majd hajnalban újabb tápszer.Sokáig tartott mire ide jutottunk.Sokat bukott,eddig AR-es tápot használtunk és nem akarta megenni a zöldségeket,de lassan a célegyenesbe érünk:)
2008. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt elfelejtettem leírni:arra figyelj,hogy ha csökkented a napi tápadagot sűrübben kínáld innivalóval(baba tea,forralt víz),mert a megszokott folyadékmennyiségre szüksége van és ő még nem tud szólni,ha szomjas.Szerintem nem baj,ha 1 éves kora után még kap tápot és a tehéntejet is fokozatosan kell beiktatni a napi menüjébe.
2008. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szerintem sokat segitettel raktam 4kor a gyumihez tapszerport es este 8 ig nem reklamalt ennivalojert.Azt eszre vettem hogy sokkal tobb vizet iszik mint eddig. Szoval ha jol ertelmeztem ebed utan tobbszor adjak neki enni pl gyumit valamivel es akkor igy eltudom huzni a vacsiig a tapszert.

Masik nagy problema hogy nem hajlando megenni a krumplit pedig minden fozinek alapja es mar nagyon sok modszert kiprobaltam es ma csoda tortent parolt almaval megeszi szoval most probalom a gyumiket parolni es ugy adni a krumplihpz. Nem konnyu ez a hozzataplalas....:):)

2008. aug. 17. 23:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ebben igazad van!Mi kb 3 hónap alatt értük el,hogy naponta 1* megegyen 1 fél adag zöldséget.Ezt a gyer.orvos is alig akarta elhinni nekem,de ha csak megnyalta a kanálon lévő zölséges kaját öklendezni kezdett és amíg más gyerek falja a répát,sütőtököt... mi minden zöldséget utálunk és az már jó nap,ha egy kicsit eszik ebből.A gyümölcs viszont jöhet bár mikor és bármennyi:)Remélem később nem lesz ilyen válogatós,bár a rokonok szerint az apja is ilyen kisgyerek volt.
2008. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nalunk is ez van eloszeor kirazza a hideg a masodik kanallnal meg oklendezik....a gyumi tomenytelen mennyisegben johet. Kivancsi leszek ma is megeszi e a krumplit parolt almaval vagy csak tegnap olyan passzban volt:)...

A masik gondom szeretunk nagyon utazgatni hála a babuci is imadja a kocsikazast de bebietelt nem hajlando enni es igy marad a cumisuveg...kesz vagyok..:)

2008. aug. 18. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha az autózás közbeni bébiételezésre gondolsz:próbáld meg cumisüvegből adni főzelékes cumival,én eleinte azt is bevettettem.Ja,a gyümit adhatod neki főtt rizzsel is vagy hússal.Mi a barackot csirkével és a cseresznyét májjal nagyon szeretjük.
2008. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Fozelekes cumi? Kulfoldon elek es nem tudom lehet e itt kapni de ha nem akkor mekkora lyukat vagjak ki a cumisuvegen vagy ez nem igy mukodik?:) Ha gyumibe keverem a husit az is laktato es meddig bija vele kb? Jo hogy irsz tele vagyok kerdessel, bocsi:)Na de csak megoldom 2 het es anyuek jonnek 2 hetre majd tele szedem magam okos tanacsokkal:)
2008. aug. 19. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!