Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy 1,5 évesen nem...

Baj, hogy 1,5 évesen nem tud/akar formabedobósat játszani?

Figyelt kérdés
Van neki három ilyen játéka is, de egyszerűen nem akar vele játszani, vagy ha igen, akkor amikor próbálom mondani neki, hogy mit hova kell bedobni, néz rám értetlenül, majd felemeli a formabedobó tetejét, és beledobál mindent simán, majd becsukja.
2014. dec. 16. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem baj. Sőt. Miért kellene neki mindenáron úgy játszania, ahogy az elő van írva? A fontos, hogy játszik, kreatívkodik. Jobban jár így, mint ha szabálykövető és korlátolt lenne! Én nagyon örülök, hogy nálunk a házban sincs formabedobó. Ettől függetlenül próbálgatja, mibe-mi fér bele, nézi az alakzatokat, de nincs ráerőltetve, hogy hogyan "kell" játszani.
2014. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom 2 évet töltötte 2 hónapja. Sosem volt türelme játszani a formabedobóssal. Ő is lerántotta a tetejét,beledobálta,visszacsukta,vagy csak simán a bedobót tette össze.

Én el is tettem már neki több hónapja,fene se szedegeti a darabjait. És nem béna kislány,lehet nem ismeri fel mi milyen forma,de kulcsot is be tudja dugni a zárba,meg amúgy meg tudja keresni a formákat,csak kedve nincsen ezekhez.

Nem kell erőltetned,ő mással szeret játszani és ennyi.

2014. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én 1,5 évesem sem játszik még vele, ha ez megnyugtat. De engem nem zavar. Majd megtanulja ő is.
2014. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 2,5 éves fiam a mai napig tesz magasról a formabedobós játékokra. Egyszerűen ez őt nem érdekli.
2014. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam soha nem játszott a forma bedobós játékkal. Max leveszi a tetejét és belepakol. Nem köti le, nem érdekli. Egy ideig aggódtam mert barátnőm ódákat zeng a kislánya formabedobós képességéről... A kockákkal ugyan így vagyunk, havonta talán 5 percet játszik építő kockákkal, a védőnő meg állandóan piszkált, hogy már tudnia kellene játszani vele... hát tud játszani vele, szóval egymásra rakosgatja a kockákat, de nem érdekli a dolog...

Ne aggódj ilyenen, ettől függetlenül még okos-értelmes lesz a gyerkőc.

2014. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam 20 hósan kezdett ilyesmivel foglalkozni, addig nem érdekelte egyáltalán. Akkor viszont már általában ügyesen be tudta dobni a formákat, addig nem igazán boldogul, így sztem ezért sem érdekelte a dolog.
2014. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam kétéves lesz, mostanában játszik a kincsesbödönnel (egyedül sikerül neki), csigával (segíteni kell, h hova). De nem minden nap és max egyszer dobálja be, aztán megunja. Előtte ő is csak felülről beledobálta v szétdobálta a formákat. Szerintem ne aggódj, ne erőltesd.
2014. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!