Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó anyának tartod magad?

Jó anyának tartod magad?

Figyelt kérdés
Ha igen, mitől érzed magad jó anyának? Ha nem, mik azok a dolgok, amiket megváltoztatnál magadon?
2010. febr. 2. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem tartom magam annak, olyan közepesnek. Mármint ami a "szuperanyaságot" illeti .Vannak nekem is görcsösebb, feszültebb napjaim, amikor 20at kell számolnom magamban. Első baba, az eleje csupa kimerültség, mostmár kezd jobb lenni. Arra figyelek, hogy minden nap meglegyen a kis szeretgetés-adagja, még akkor is, ha magam alatt vagyok.

2010. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a gyermekem visszajelzései alapján jó anyának tartom magam.Már nagy a lányom, de amikor kicsi volt, akkor is következetesen, de nagy szeretettel neveltem. Három éves korától mindent megbeszéltem vele, persze csak ő értelmi szintjének megfelelően. Önállóságra és tisztelettudásra neveltem. Megbeszéltem vele, hogy a pénztárcámból a kérdezésem nélkül soha ne vegyen ki pénzt, és ezt a mai napig is betartotta. Tisztelni kell az időseket, a betegeket és a hajléktalan embereket. És bármelyikőnk megbántotta a másikat kérjünk egymástól elnézést, lássuk be a hibánkat. Megköszönöm neki, ha valamit nyújt, vagy felveszi nekem a zsepimet ha leejtem, vagy kinyitja előttem az ajtót, én megköszönöm. Mindig számíthat rám, és én is őrá. Nincs majomszeretet közöttünk, de mindketten érezzük nagyon jól kiegészítjük egymást és gyerek anya kapcsolatban ez így nagyon kellemes érzés. Nem telepszünk egymásra, de ha elindulunk egy kicsit csavirgászni, mindig nagyon jókat nevetünk. Mindketten humorosak vagyunk, már egy szempillantásból is tudjuk mit gondol a másik, vagy valami olyat látunk ami nevetséges együtt kacarászunk. Imádom a lányomat. Legutóbb olyan felejthetetlen ajándékot kaptam tőle, ami arra utal ő is nagyon szeret engem.
2010. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem tartom magam szuperanyunak, de a gyerekem szuper.Egyelőre.Nem tudom milyen lesz később, de most egy álomgyerek.

Mindenesetre én mindent megteszek azért, hogy ő mindent megkapjon, legyenek azok testi és lelki dolgok.Ő az első.

/Z/

2010. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs jó,vagy rossz anyuka.egyszerűen anyuka van.Maga az élet,az idő fogja meg adni rá a választ.ilyenkor amíg picik,vagy kis gyerekek,több fele képen reagálnak anyukák,ugyanarra a helyzetre,de ettől még mindegyik lehet jó anyuka,csak mindenki a saját természete,neveltetése és más tényezőket is figyelembe véve teszi a dolgát.Ha figyelem a babámat,és látom mennyire szeret,akkor azt mondanám az vagyok,de ez természetesen nem csak ettől függ.nagyon relatív.
2010. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,még annyit,hogy azok akik eldobják a gyereküket,vagy verik,vagy nem gondoskodnak róluk,ők nem anyák.tehát nem rossz anyák,egyszerűen nem anyák.
2010. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a választ majd a kisfiam fogja megadni erre a kérdésre, amire én magam is nagyon kíváncsi volnék! Igyekszem minden jól csinálni (ahogyan engem is neveltek), amit megváltoztatnék magamon: sokkal sokkal több türelmet szeretnék! sokszor annyira kimerült vagyok és fáradt, ideges, hogy türelmetlen vagyok a babámmal..:((6 hós)
2010. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
olyan jó közepesnek, de majd az idő eldönti. és jó feleségnek :) ez is fontos :)
2010. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!