Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől tartod magad jó anyának?

Mitől tartod magad jó anyának?

Figyelt kérdés
Önbizalomtréning és tapasztalatcsere egyben. :)
2011. jún. 2. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb visszajelzés számomra az, hogy szeretnek a gyerekeim és megbíznak bennem.
2011. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jónak attól,hogy nagyon sokat beszélgetek a gyerekeimmel.Mindig van időm és türelmem meghallgatni a gondolataikat.


De bizony sok-minden másban erősítenem kellene....

2011. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon következetes vagyok, és a gyerekeim viselkedésén, magatartásán látom, hogy megérte annak lenni az elmúlt 5 évben, mert nagyon bevált.


Türelmes vagyok és szeretek játszani velük (még ha ők ezt egyre ritkábban igénylik, négyen vannak testvérek, elvannak ők).

2011. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit kimondottan pozitívnak tartok magamban az, hogy egyik gyerekemet sem legyintettem meg soha, mégis jólneveltek, szófogadóak. Megérte a sok beszéd.
2011. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy nem próbálok meg tökéletes lenni. egyszer egy gyermekpszichológua azt mondta, hogy semmivel sem árthatsz többet a gyerekednek, minthogy tökéletes szülője vagy. a mai divatos gyereknevelési elveket messziről elkerülöm. nem úgy neveltem őket, nem úgy etettem őket, nem úgy kezeltem őket, ahogy a könyvben meg van írva. nem vettem meg mindent, ami állítólag elengedhetetlen a gyerekneveléshez. mégis nagyszerű gyerekeket neveltem és lehet nagyképű(de hát ki nem büszke a gyerekeire), de amikor látom az oviban, iskolában a sok nyafka, hisztis, elkényeztetett, életképtelen és viselkedésképtelen gyereket(tisztelet a kivételnek), akkor úgy érzem jól csináltam. imádom őket és ők is szeretnek engem, ez a legfontosabb visszajelzés. várom a harmadik babánkat, őt is így fogom felnevelni.
2011. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe, hogy szeretem a gyerekeimet, akik viszont szeretnek. Mondjuk kicsi korukban még nem olyan nehéz "jó anyának" lenni.

Ha majd kamaszok lesznek és akkor is jó lesz a viszonyunk na akkor leszek jó anya.

2011. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Három éves, és már képes annyi szeretetet visszaadni és magától is mondja, illetve okosabb a többinél, azaz remekül el tudok beszélgetni vele. Megérte a sok törődés és fejlesztés. Nem zseni, nem szupergyerek, de értelmes és melegszívű.
2011. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól legfőképp hogy hagyom őket kibontakozni és a saját utukat járni, nem lógok folyton a nyakukban, nem akadályozok meg minden egyes apró balesetet, nem telepszek rájuk, de bármikor fordulhatnak hozzám.

Ettől mindkettő kísérletező, felfedező kedvű, bizakodók és barátságosak az emberek felé, nem kell őket noszogatni hogy egy idegen helyen nekiinduljanak mert biztonságosnak érzik a világot, hiszen maguk tapasztalhatták ki a veszélyek egy részét (jó persze nem a nagy dolgokra gondolok).

Szerintem önálló és a saját lábukon megállni képes felnőttek lesznek, nem lesznek másokra szorulva.

És nekem ez nagyon fontos:)

Amúgy meg sok sok mindenben javulhatnék nyilván, nem vagyok tökéletes ember és épp ezért tökéletes anya sem:)

2011. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tiszába vagyok a negatív oldalammal( türelmetlenség), nem mutatom magam kifelés másnak.

Nem tartom maga tökéletes anyának

2011. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azert, mert olyan vagyok, amilyen. Nem vagyok tokeletes, viszont maximalista.

Az osztoneimre hallgatok elso sorban, a kulsosok velemenyet idonkent kikerem, de jobb szeretem sajat kutfobol kitalalni a dolgokat.

Tartom az egyensulyt mindenben, a gyerekekkel is. Nem vagyok gorcsos, de nem is vagyok tul laza, csak termeszetes.

Es tenyleg nem vagyok tokeletes. Peldaul en kifejezetten turelmetlen vagyok, bar sokat valtoztam. De igy nyilvanvalo, hogy nem kezdek be pl rongybaba gyartasba, mert nem akarom, hogy a gyerekek habzo szajjal lassanak.

Olyan dolgokat tanitok, adok nekik at, olyan dolgokat mutatok es hagyom, hogy utanozzanak, amiben tudom, hogy jo vagyok, amiben a ferjem jo, vagy epp valamelyik nagyszulo, vagy az ovis nevelo, azokat rajuk hagyom.

Nem varok el toluk rengeteget.

2011. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!