Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó anyának tartod magad? Ha...

Jó anyának tartod magad? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes kérdés. Mitől függ, mit jelent hogy valaki jó anya? Hogy annak tartom-e magam, ezt így nem tudom, remélem az vagyok, de mindenképpen az szeretnék lenni. Tökéletes úgysem leszek. Szerintem a szeretet a legfontosabb. Ha igazán szereted a babót, akkor ott már nagy gond nem lehet. Szeretet, türelem, gondoskodás. Sokan írják, hogy attól érzik rossz anyának megukat mert nem ment a szoptatás, nem tudnak (pedig nagyon szerettek volna) anyatejet adni a kicsinek. Ez butaság. Ha valaki mindent megtesz a gyermekéért, akkor ő jó anya.
2009. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó anya vagyok, imádom a fiamat, igyekszem következetes lenni vele, szerető családban nő fel. Ennek köszönhetően kiegyensúlyozott, boldog baba, és ez a lényeg.

Hozzáteszem: nem "steril" a kisfiam és a lakásunk sem, csak 3 hónapig szopott, és fogok neki csokit adni ha nagyobb lesz. És még tévét is nézhet majd, bár ezért lehet, hogy pokolra jutok. :-))

2009. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre nehéz igennel vagy nemmel válaszolni. Részben így, részben úgy. Jó anyának tartom magam abból a szempontból, hogy nagyon szeretem a kisfiam, kiegyensúlyozott gyereket tudtam ezidáig nevelni, sokmindenre megtanítom, sokat bolondozunk, sokat törődöm vele.

Viszont nem tartom magam jó anyának abból a szempontból, hogy könnyen elveszítem a türelmem, és sajnos sokszor kiabálok, mérgelődöm, gyakran hagyom magam felbosszantani.

2009. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű kérdés.

Vannak napok,amikor pocsék anyának érzem magam.

Türelmetlen vagyok és sajnos felemelem hangom a kisfiammal szemben,pedig imádom Őt!:)

Viszont mindent megteszek érte:

Főzők neki finomakat,ha beteg vigasztalom és beszerezek minden létező szert,ami segíthet leküzdeni a problémát.

Minden nap 2x leviszem a játszóra,akkor is,ha semmi kedvem hozzá.

Játszom vele,magyarázok neki és dögönyözöm,mert nagyon szereti.

Kiegyensúlyzott,mosolygós baba,aki nagyon tud aklimatizálódni.

Esténként,mikor felmászik az ölembe és hozzámbújik,akkor tudom,hogy jól csinálom.

14 hós nagyfiú anyukája

2009. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Most már tudom, hogy én is lehetek jó anya, de sokat, rengeteget kell addig még tanulnom.
2009. okt. 5. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!