Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell-e és ha igen...

Szerintetek kell-e és ha igen hogyan 5 hónapos babának pontos napirendet kialakítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak a fürdetés, valamint az esti rutin ami fix nálunk. Utána alszik, reggel változó, hogy mikor kel. Ébredés után eszik játszik alszik, vagy nem. :) Majd ismét eszik játszik alszik és így tovább. Általában délután sétálunk, de ha van valami amit délelőtt kell elintézni akkor akkor. Ennél szigorúbban kéne vennem, például fix nappali alvások száma ideje, vagy etetések ideje, mert ez folyton változik.

2014. dec. 16. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanígy volt, hogy csak az esti rutin volt fix. 6-7 hónapos kora körül egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy kialakította a napirendjét,minden nap ugyakkor kel/eszik/álmos. Utána tartottam magam hozzá:)
2014. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem árt a pontos napirend, de hát változhatnak a programok, fejlődik a baba is, változik az alvásigény. A reggeli, déli és esti program ad egy bizonyos ritmust a napnak, a többi lehet lazább.
2014. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ragaszkodnod fix napirendhez! Az jó, ha alvás után evés jön, majd játék, és így tovább. Az, hogy mikor ébred, nálunk is változó, már kb egy hónapja ő alakította ki, hogy délelőtt és délután alszik, de hogy mennyit, azt sose tudni :) Szoptatok igény szerint, az sem fix nálunk, és boldog, elégedett baba. Majd ő szépen jelez, ha éhes vagy álmos, tedd a dolgod nyugodtan mellette, és közben figyelj rá. (6,5 hónapos kisfiú anyukája)
2014. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekünk is jó ideig csak a fürdetés volt fix. azt szigorúan ráálltam a 4 óránkénti evésre tehát azok is egész fix helyen vannak. ezt a kettőt tudtam én állítani. a többit saját maga alakította. de nagyjából beállt, ennél jobban már nem akarom katonásítani.
2014. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a fiam is magának alakította, a fürdetés, evés, alvás volt fix, a reggeli is aztán: 7 kor kelt az apja, f8-kor indult munkába, reggeli csak az után volt. Szerencsére nem sír reggel sosem, ritkán f7-kor már fent van, de kivárja a reggelit, addig játszik. Úgyhogy ez is fix lett, illetve a séta/ügyintézés is 10-13h evés között, utána ebéd és délutáni alvás, mert akkor ő akar aludni, aztán szabadprogram. Nálunk így alakult ki 4-5 hónap körül.
2014. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem nem zavar, hogy így van, csak időnként ismerősök kérik, hogy mondjak már egy olyan időpontot, hogy ha akkor jönnek, akkor ébren lesz a kisfiam. Én meg nem igazán tudok ilyet mondani. Remélem azért idővel legalább körülbelül ő is kialakítja a maga napirendjét. Még egyszer köszönöm mindenkinek.
2014. dec. 16. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem mondom h percre pontos napi rend kell de amit te irsz annal azert tobb kellene. a furdes es sz etkezesek valamint a seta ideje sztem fontos hogy kialakuljon mert igy nyugodtabb lesz a baba, meg kell szoknia lassan a napi 5 etkezest, jobban igazodik hozza ha tudja mikor van, pl nem fig megehezni 11-kor ha megszokja h delben eteted, nem fog osszr vissza aludni kiegyensulyozottabb lesz. az en lanyom is 5 honapos, volt eddig is napirendje, par dolgot atalakitunk es most hetfotol kezdtunk uj napirendbe. eddig jol mukodik :) legyel hatarozottabb most mar eleg nagy h ne o diktaljon.
2014. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10-11 hónaposan kezdett kialakulni valamiféle rutin, de azért változik még mindig természetesen, addig semmiféle napirendünk nem volt az esti fürdésen kívül.
2014. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Julie S ***** válasza:
Mi is igy elunk lassan 15 honapja, azzal a kulonbseggel, hogy szeptember ota, amikor oram van az egyetemen, akkor muszaj mennunk - kiscsajnak a bebiszitterhez, nekem meg orara. Es az orarendben paros, illetve paratlan het van, meg extra idopontok a zh-kra, stb. Sosincs ket egyforma hetunk. Szoval napirendrol akkor se nagyon lehetne szo nalunk, ha esetleg igenyunk lenne ra. De szerencsere nincs. :)
2014. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk össze-vissza van ahogy párom dolgozik. Általában semmi rendszer nincs a beosztásában. Ha délutános akkor reggel kerünk korán, visszem a nagyot oviba, utána van hogy elnézek anyukámhoz és ott kapja a reggelijét, ha időbe kelünk akkor itthon reggelizik. Ha délutános a párom akkor reggel lustálkodunk és délután megyünk az oviba akkor 4 körül ébresztem ha nem kel addig magától a délutáni alvásból. Szóval elég össze vissza, de soha nem nyűgös, lekopogom de nagy szerencsém van vele, 1 hónaptól kezdve átalussza az éjszakákat is. Ami nálunk fix az az esti fürdés fél 7 körül, de néha van hogy kimarad és 2 naponta fürdetem, de ez nagyon ritka. SZóval az esti fürdés az fix, a déli alvás is(vagy itthon, vagy anyukámnál), valamint az étkezések reggel 8-körül reggeli tápszer 120ml, 10-kor 120ml, délben valami főzelék, 4 körül rizspép valami gyümivel vagy tápszer+szopi, vacsi 8 körül szopi+tápszer
2014. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!