Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell kialakítani a...

Hogyan kell kialakítani a napirendet?

Figyelt kérdés
Most múlt egy hetes a babám,mindenki mást mond,és most annyira tanácstalan vagyok! A védőnő azt mondja,hogy annyiszor adjak neki,amennyiszer ő akar,mert még kicsi,más meg,hogy ragaszkodjak a 3 órás etetéshez,mert majd később nem fogok tudni változtatni. Nagyon ügyesen eszik,van tej is,éjjel 3x kel fel enni,napközben viszont változó.Volt,hogy fél óra után újra kért,pedig előtte 90-et evett,volt,hogy csak 3-4 óra múlva. A másik,hogy azt olvastam,hogy egy 3600gr-os babának kb 6x50 gr-ot kell enni.Na,ő most már 80-90 gr-kat eszik,és általában 8-9x egy nap,persze van,hogy alkalmanként csak 20-at,de akkor is több,mint 150xkg jön ki.Szerintem ez nem baj,vagy mégis?A védőnő azt mondja az anyatejből nem lehet sokat adni. Az utolsó kérdésem,hogy ma éjjel pedig majdnem 3 óra múlva tudtam csak letenni,fél 10től negyed egyig fent voltunk,mert evett,próbáltam letenni,kinyitotta a szemét nem aludt,majd enni akart,már 180-at evett,akkor meg már azt hittem,hogy fáj a pocija.. Szerintem ez sem jó,aztán a hajnali etetésnél kijött 3 adagban.de nem tudom,ha nyöszörög,akkor mi mást tudnék csinálni,legtöbbször a ringatás nem használ,cumi nem kell neki,betettem a hintába,azt is 2 perc után megunta,ének nem segít.Túlparázom,és adjak annyit,amennyit akar,vagy vmit rosszul csinálok?

#szoptatás #napirend #etetési időszak
2012. dec. 4. 07:47
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
Csak a saját ösztöneidre hallgass.Minden baba más,egyik baba sem eszik ugyanúgy.1 hetes babának még nem kell napirend.Sorrend a lényeg,napirend kialakul magától.Pl Ha este bizonyos időben fürdettek,akkor az maradjon mindig meg.Ő még nem tudja hogy mennyi az idő.Azt sem tudja hogy nappal van e vagy éjszaka.Akkor adj neki enni amikor igényli.Igény szerint szoptattam,most 10 hónapos a legkisebb gyermekem,semmi gond nem volt az átállásokkal.Hagyd hogy ő alakítsa ki a saját ritmusát.Jah és később nem kell méricskélni gyakran,mert csak belebolondulsz:)))A lényeg hogy magadra hallgass és a babád igényeit figyeld.
2012. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
védőnője válogatja!az én védőnőm meg azt mondta hogy 3 óránként etessem.NEm volt nehéz dolgom,mert így is volt rá igénye.A doki meg kifejezetten megtiltotta hogy gyakrabban egyen mint 3 óra,mert nagyon megterheli a gyomrát,és az lesz amit fent említettél.soha nem volt hasfájós,éjszaka aludt,és az első hónapban 1,3 kg-ot hízott.(3500-al született.)én az elejétől kezdve betartottam a 3 órát tehát,mindig ugyanabban az időpontban fürdettem,majd vacsi,és tettem le a kiságyba.Lényeg hogy ne az órát nézd folyton,hanem a sorrend legyen mindig ugyanaz.ez főleg a későbbiekben lesz nagyon fontos,mert egy 1 hetes baba a nap nagy részét még alvással tölti.De ilyenkor is szoktatni kell egyfajta sorrendiséghez.pl ha felébred kaja,majd pelenkacsere,stb.Cumival még nem tud mit kezdeni egy 1 hetes baba,2 hónaposan talán....hinta felesleges,nem megunja,sztem inkább sok neki az inger.
2012. dec. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha egy pici baba sír, az nem jelenti azt, hogy mindig enni akar. Fél óra után biztosan nem. Ha méred, ami nagyon hasznos, akkor tudod,hogy éhes lehet-e? Ha előtte sokat szopizott, akkor nem éhes, ha keveset, akkor igen. De a szopások között legalább a 2 óra szünetet tartsd be, mert megterheli a gyomrát, sok levegőt szív és hasfájós lesz.

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy állandóan szoptatni kell. Hanem azt, hogy nem kell minden esetben kivárni a 3-4 órahosszát.

Szopás után tedd be az ágyába, és hagyd ott. Akkor is, ha nyöszörög vagy egy kicsit sír. Majd elalszik magától. Ha felveszed, akkor soha nem fog egyedül megmaradni az ágyában. A hintára meg semmi szükség.

2012. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoptatod, vagy cumisüvegből adod? Mert cumisüvegből igenis túl lehet etetni! Kb ekkora volt az én babám is, 60-at evett 3 óránként. Egy esetben lehet éhes a babád, ha nem tápláló a tejed! Nekünk se mindegy, hogy egy pohár vizet iszunk, vagy egy pohár levest! Hogy honnan tudod, hogy tápláló-e a tejed, azt ne kérdezd, fogalmam sincs! Talán a színéből, nekem pl látszott rajta, hogy "gagyi", fehér volt, és nagyon híg. Az anyatejnek kicsit sárgának és sűrűbbnek kell lennie. Vagy ha fejed az is lehet, hogy nem érsz el a zsírosabb részig.
2012. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, az én babám már 4 naposan cumizott, és azóta is elalszik vele! Meg lehet próbálni.
2012. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szopizós 1 hetesnek nehogy cumit adj! az egyenes út a szopi halálához, majd 1-2 hónapos kora után, ha akkor még kéri


amit én még mondanék a többiek mellett, éjszaka ne mérj, attól s felébredhet, ha sokat "macerálod" éjjel, ha nem kakil, pelust se kell cserélni, mérni se, ha elmélyedt az alvása, a szemlecsukást követőe 10 perc után, akkor be tudod majd tenni az ágyba (vagy aludjon melletted, akkor tudsz fekve szotatni és tuti nem ébredtek fel teljesen)


egyébként jól csinálod, szoptass igény szerint, amikor kéri!!!

2012. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szoptatom,most mértem előx egész nap,hogy elég tejem van-e,meg,hogy mennyit eszik egy nap

most szívtam le előx,fehér a színe,de nem áttetszősen

sztem nem lehet rossz,mert a védőnő minden nap leméri,és szerdán 3250-el hoztuk el a kórházból tegnap pedig 3610 volt,szóval sztem holnapra meglesz a fél kg-s növekedés

2012. dec. 4. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az még eléggé odébb van, hogy napirend legyen. Majd úgy kb 6 hónaposan várhatod el tőle, hogy tartson egy napirendet.
2012. dec. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az első 2 hónap a legsúlyosabb meg legkaotikusabb, hasfájás, meg kell szoknia a kinti életet stb. ne izgulj, ilyenkor még nincs napirend és azt sem te alakítod hanem ő majd figyeld meg :). Én pl hiába vártam hogy 4 óránként egyenek a fiaim, kitartóan ettek 3 óránként viszont cserébe átaludták az éjszakát 3 hós koruktól. Előrébb kell hoznunk a fürdetést a kisebbnél mert már 6 kor nagyon nyűgös volt stb, stb. A lényeg szeritnem hogy minidg akkor tedd le aludni ha ő akar (nyűglődés) akkor egyen ha ő akar és ennyi. Az anyatejen emg ne stresszelj én is méregettem, keltem hozzá éjjel is vagy 5x, hízott is szépen de végül csak tápszer lett és igazából azóta van nyugalom.
2012. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!