Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg babátok...

Mikor tanult meg babátok felváltot karokkal, kezekkel haladni (mindegy kúszni, mászni)? Enyém 7 hós, és még kúszáshoz sem alkalmazza.

Figyelt kérdés
nem tudom aggódjak e.
2014. dec. 18. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hósan kezdett kúszni, de két kézzel húzta magát csak. Aztán 9 hósan kezdett mászni, azt már szabályosan váltott kézzel, onnantól a kúszást is szabályosan csinálta.
2014. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ilyenek bizonytalanítanak el


hogy miért kell egyáltalán "tanítani" erre a babát?

https://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

2014. dec. 18. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én nem tanítottam semmit a lányomnak, nem is aggódtam semmin. Nyilván ha látványosan le lett volna maradva akkor megkérdeztem volna szakembert. Sokáig nem is tudtam mi az hogy szabályos kúszás. Jó sokáig csak kúszott páros kézzel, aztán egyik napról a másikra elkezdett mászni nagyjából a semmiből, négykézlábra állt és elindult. Mászni már úgyis csak váltott kézzel tud. És mondom utána már kúszni is szabályosan kúszott. Mondjuk nem sokáig, mert mászás előtt még gyorsan fel is állt.
2014. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hú, mi pont ennél a konduktornál voltunk, Makk Ádámnak hívják, a Pető Intézet dokija. Nagyon nagy szakember! Akkor érdemes csak elmenni hozzá, ha a babád le van maradva mozgásfejlődésben! Kúszni 9 hónapos korig, mászni 10 hónapos korig kell. Illetve önállóan ülni 9 hónapig, kapaszkodva járni egy évesen, és önállóan járni 1,5 évesen. Addig nem kell aggódni, nekünk azt mondta. Mutatott néhány gyakorlatot, amivel lehet segíteni a babát (nálunk a fordulással volt gond, illetve már aznap délután (!!!) tökéletesen csinálta, így felelseges volt aggódnom). Szóval szerintem nyugodj meg :)
2014. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Négy és fél hónaposan kezdett el kúszni, öt és fél hónaposan mászott, bár bizonytalanul, most hét és fél, és nagyon tud teperni, természetesen mászva.
2014. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!