Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegenektől való rémület...

Idegenektől való rémület esetén mit tehetnék, ha az illető nem szól kedvesen a babához, nem oldja fel? 7 hónapos

Figyelt kérdés

pláne rokon, csak nem látogat minket, meg mindig dolgozik, elfoglalt.

nézi nézi a baba, az illető "felnőtt" hangon, normálisan szól, hogy szia, ne sírj, nézd, játék, de többszöri próbálkozás után is elsírja magát a baba, ellenben pedig semián feloldható pár mosollyal, gögyügéssel hozzá, de hiába mondom az illetőnek, nem teszi (ffi, nem ért a gyerekekhez, az övéi is "sérültek"(szótlanok, gátlásosak))


az én babám nyitott, barátkozós, nagyon ritka az olyan mber, akitől megijed(de inkább a "sötét" egyéniségektől pl fekete haj, fekete ruházat)de pl barátnőm is egy pár "cincogós", kedves hanggal pillanat alatt feloldja őt.


én mivel tudnám azt segíteni, hogy komoly, "fapofa" sötét emberektől múljon az ijedelme? mert persze ha felveszem ölelem, akkor csak nézi-nézi, nem sír, dehát örülnék, ha mosolyogna az illetőre.


2014. dec. 21. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:
*simán feloldható
2014. dec. 21. 10:20
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerekeket nem lehet idomítani arra, hogy társadalmi elvárások miatt kedvesek legyenek a nem szimpatikus emberekhez. Ettől olyan őszinték. Nem a gyereket kell tanítani arra, hogy hazudjon metakommunikációs jelekkel, és mondja azt, hogy szimpi ez a búval bszott ember, hanem a drága rokont kell megkérni hogy próbáljon meg normálisan, gyerekhez méltó hangon beszélni és viselkedni vele, vagy hagyja a csudába. És igen, fognám a kezemben, hogy legalább zokognia ne kelljen.
2014. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondj le egy időre a latin típusról és állj át a germánokra.
2014. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért lesérültezni egy gyereket, mert szótlan kissé praszt dolog, nem gondolod?


Meg miért kéne mindenkinek gügyögnie, stb. Ő nem ilyen, és ha megfeszülsz, sem lesz.

Én is utáltam majmolni magam a pici unokahúgoméknak, és nevetségesnek tartottam, amit a rokonok leműveltek.


Értelmesen, nem mint egy debil beszéltem hozzá, kissé magasabb hangon, és semmi baja nem volt tőle.

2014. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

azt a helyzetet nem tudom így csak megoldani, hogy az illető azt várja, hogy a baba majd egyből elfogadja, közben semmi érzéke ahhoz, hogyan kell hozzá szólni.

az illető részéről szájhúzás van, mert sír a baba, én meg vigasztalhatom, az illetőt meg próbálom nyugtatni, hogy ne higyje hogy arról van szó, hogy utálja a gyerek.


gondoltam felnőtt módjára meglehet ezt oldani valahogy.


a "sérülést" úgy értettem, hogy kommunikáció zavarosak lettek a társadalomban, lehet erős a kifejezés, hirtelenjében nem találtam jobbat.

2014. dec. 23. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!