Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lesz karácsonyfa,...

Ha nem lesz karácsonyfa, ajándék, semmi, akkor kimarad valami egy 7 hónapos életéből?

Figyelt kérdés

nem az érdekelne hogy emlékezne e rá, mert úgy sem


hanem a kisbabáknak úgy tudom az élmények számítanak, ami mosolyt csal az arcára, vagy nevetést, persze szeretgetem, meg viszem vendégségbe ritkán, csak szóval nem lesz semmilyen ünnepi hangulat, semmi plusz érzés, öröm, csak a szokásos.

ez nem olyan, mintha kihagyna valamit, mintha kimaradna az életéből valami, ami vissza nem jön soha?


2014. dec. 22. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy számít e, de az tény, hogy kimarad neki.


Miért nem tartotok karácsonyt?

2014. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem emlékszik rá, de mégiscsak az első karácsonya, és az élmények fontosak neki. Az én babám most 6 hónapos és minden délután tátott szájjal nézi az égősort az ablakban amikor bekapcsolódik, mosolyog amikor gyertyát gyújtunk és énekelek neki. Szerintem ezt nem szabad kihagyni csak azért mert kicsi.
2014. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 hónapos volt, amikor feküdt a fa alatt, nézte a fényeket, mosolygott. Ha nem is nagy ünneplést, de egy pici különlegességet szerintem minden gyerek megérdemel. Később is, ha nagyobb lesz. A miénk most valamivel több, mint egy éves, de lesz ajándék a fa alatt (2000.- nem kell drágaságra gondolni), és fára sem költünk, műanyag fánk van, de akkor is. Egy kis apróság kell, mert karácsony van. Had érezze át a hangulatot, a süti illatát ilyenkor, az emberek hozzáállása is más. SZerintem egy kis ünnep nem kerül sokba, és megéri a rá fordított időt és energiát, még pici babánál is.
2014. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, a kérdésed csak elméleti.

Nem kifejezetten a baba, hanem a CSALÁD miatt fontosak ezek a dolgok. Egy hetes baba, egy hónapos vagy egy éves, teljesen mindegy.

2014. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát pont azt akartam írni,mint az előttem szóló. Elég szomorú lenne,ha nem lenne ünnep,hacsak a szegénység miatt nem,mert az teljesen elfogadható. Ha viszont nem amiatt, akkor az a szülő szegénységi bizonyítványa,mert egy kisbabának,kisgyermeknek,nagygyermeknek szüksége van ünnepre,szeretetre,családra.....Remélem lesz ünnepetek!
2014. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Az ünnepi hangulat nem a fától van,hanem benned a szívedben és ez az,amit átadsz a babádnak majd idővel . A fenyő csak szép,csillogó,aminek egy 7 hós örül,rácsodálkozik és,ha lefotózod..emlékezni fog később és ez fontos lesz neki!!!(utolsó voltam)
2014. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az ajándék marad mi, szerintem az nem egy hűűű de nagy probléma. Az élmény talán igen. Valószínű, hogy nem emlékszik majd rá, de ha megnő és kiváncsi lenne rá, hogy ő kisbabaként hogy töltötte az élete első karácsonyát- majd mit fogsz neki mesélni?
2014. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Julie S ***** válasza:
23%
Korites (karacsonyfa, ajandekok, tobbfogasos unnepi menu, stb) nelkul is lehet karacsonyt unnepelni. Karacsonyfak amugy koztereken is vannak sok helyen, meg lehet nezni a gyerkoccel. De ha nem unnepeltek egyaltalan, azt egy het honapos gyerek nem fogja ugy megelni, hogy valami kimaradt az eletebol. Es kesobb sem valoszinu, hogy felhanytorgatna neked.
2014. dec. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!