Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a még babátlan...

Mit tegyek a még babátlan barátnőmmel, hogy ne legyen depresziós?

Figyelt kérdés
Nekünk már van egy másfél éves fiúnk (36 éves vagyok) és a barátnőméknek sehogy sem jön össze a baba. :( Én vagyok a lelki támasza, de sokszor már engem is kiborít az örökös önsajnálatával, állandóan negatív, hiába bíztatom, erősítgetem őt, támogatom, mégis úgy érzem, hogy engem utál, amiért nekünk "már sikerült". Volt már így valaki?
2010. febr. 2. 23:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocsi, elírtam, depressziós ...
2010. febr. 2. 23:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a marha nagy baj, hogy ebben a felállásban te az "olaj vagy a tűzre".

Sok esélyed nincs hogy segíts, mert ha rád néz a saját kudarcát látja, nekünk volt egy hasonló eset ahol a gyerektelen fél az többé nem akart velünk találkozni és sok ilyen esetről hallottam már.

Szóval igen utál téged és pont ezért nem segít a lelki támaszod.

2010. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, de ő kéri ezt tőlem mindig. Engem hív fel, és nekem sírja el a bánatát. :( Szóval nem én nyomulok, hogy segíteni akarok (pedig de, nagyon is akarok, de nem tudom hogyan). Ovodás korunk óta a legjobb barátnők vagyunk :((
2010. febr. 2. 23:16
 4/16 A kérdező kommentje:
A másik bajom, hogy egyéb témánk sincs mostanában, csak ez... Persze, hisz neki ezzel van tele a feje. Én lennék a legboldogabb, ha a fiamnak az ő gyerekükben lenne egy igazi jó barátja, mint amilyenek mi vagyunk (voltunk??) egymásnak. Nem szeretném emiatt elveszíteni, de nem tudom, hogy viselkedjek, mit csináljak. A témát kerülni nem tudom, mert ő hozza elő, ha pedig előhozza, dőlnek belőle a negatív gondolatok, pld, hogy "nekünk úgyse sikerül", "nincs értelme már küzdeni". Megjegyem, azért nem olyan régóta, 2 éve vannak rajta a dolgon... (már dokinál is voltak).
2010. febr. 2. 23:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Meghallgatod, ennyit tudsz tenni. Mond neki, hogy a negativ hozzáállás ezt eredményezi. Menjenek alapsabb kivizsgálásra,kezdjen lombik-programot. Még kevés ,amit a gyerekért tett, ez még az út eleje. Ha annyira akar, menjen végig rajta!
2010. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha az orvosi vizsgálatok is mindent rendben találtak, akkor győzd meg arról, hogy ne görcsöljön rá a babakérdésre. Menjenek el egy hosszú hétvégére a párjával pihenni és ne gondoljon erre (nálunk a cégnél a hévízi üdülőnkbe jártak a kollégák ilyen kiruccanásra és gyermekáldás lett belőle:-)) )
2010. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pont ezt teszem. Két inszeme már volt, nem sikerült, szóval az úton már rajta vannak. Nem győzöm hangsúlyozni neki, mennyire rossz hatással van a "projektre" (de utálom ezt a szót) a negatív hozzáállása.


Kicsit azért is zavar már a dolog, mert a beszélgetés végén mindig hozzámvágja, hogy "Te ezt nem tudhatod, mert nem élted át"... basszus.. Mintha én lennék a hibás, a beszélgetés végén mindig azt érzem, hogy utál minket, és már bánja, hogy felhívott vagy átjött.

2010. febr. 2. 23:30
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) A hévízi üdülés nem is rossz ötlet. Ha nem akarnak menni, akkor "elkísérjük" őket :)


Az a baj, hogy úgy érzi, kevés már az idejük a próbálkozásra. 3 éve ismerték meg egymást, 2 éve próbálkoznak (és most 36 és 40 évesek).

2010. febr. 2. 23:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg neki ajándékba ezt a könyvet: [link]
2010. febr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

tegnap 23:14 véleménye részben igaz szerintem is.

A saját kudarcát látja bennetek.

De nem utál. Legalábbis nem tudatosan.

Én tudom, milyen érzés ez, 5 évig próbálkoztunk, 6 sikertelen inszem volt, végül lombikkal lett meg a lányom.

Voltak idők, amikor hánytam a gyerekektől és a szüleiktől.

De nem azért, mert utáltam őket.

Tudod nálam ez olyan volt, hogy amikor a babás ismerőseinknél voltam, akkor babáztam. És akkor nem s nagyon csavarodott el a szívem emiatt.

De aztán elindultunk haza, kettesben, és a karomban ott maradt a baba melegének hűlő nyoma egy olyan fájdalmas hiányérzettel, amit csak az érthet meg, aki hasonló cipőben jár.

És egy ideig van önsajnálat, aztán van düh és undor.

Nagyon nehéz ezt átélni, de sosem szabad átesni a mély depibe, fel kell állni.


Javaslom, hogy tanácsold a barátnődnek, hogy még legfeljebb egy inszemet csináljanak, aztán menjenek lombikra, hátha akkor megnyugszik, de ahhoz nagy erő kell, mert az is csak 301 %-os sikert ígér.

Én 1,5 évig készültem fel erre lelkileg, azalatt napi 16-18 órát melózta,m (amit szerettem nagyon) és nem ezen filóztam. Egyik reggel felkeltem, és azt mondta, ok, menjünk lombikra, készen állok rá.

Ha segít ,másold ki ezt és olvastasd el a barátnőddel (valahol találtad ürüggyel), hátha magára ismer és segít, hogy más is jár hasonló cipőben.

Lombikkal kapcsolatban (nem tudom hol laknak, mi Debrecenbe jártunk), szívesen segítek privátban.

2010. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!