Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viselkedjek a barátnőmm...

Hogyan viselkedjek a barátnőmmel ha depresziós?

Figyelt kérdés
Fojton csak sír még akkoris ha vele vagyok.Mit csináljak???
2009. ápr. 17. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Azt is tudod miért depressziós? Beszélgess vele, oldjátok meg a gondokat. Ha komoly dolog akkor vedd rá hogy elmenjen pszichológushoz.
2009. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már volt pszichológusnál szed gyógyszert is,de még nem hat neki!! mindig csak sír,nem érti az életet,meghalt a nevelőanyja pár éve,az igazi anyját nem ismerte!
2009. ápr. 17. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen és hasonló esetekben alakul ki depresszió.

Légy mellette, beszélgess vele, hadd öntse ki a lelkét, mert belül őrlődik, és feszült.

Légy a legjobb bizalmasa, akármiről, még ha a gombostű fejéről is akar veled beszélgetni, akkor tedd meg neki, hidd el csodákra képes.

2009. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok írni, hogy most mindenképpen légy vele ha bírod lelkileg. Legalább addig maradj vele, amíg átvészeli ezt. Hidd el később büszke lehetsz magadra, hogy segítettél egy embernek átvészelni ezt és jót tettél, kevés ember képes ilyesmire, a legtöbben lelépnek. Te legyél bátor és erős, maradj vele, segíts neki!

Igazából a legtöbbet az segít, ha mindig beszélgetsz vele, amikor szeretne. És mindig mutasd ki neki, hogy szereted amikor sír akkor először beszéld meg vele majd próbáld megnevettetni. Ha szomorú vegyél neki valami kis csokit vagy valamit, vagy csinálj neki valami finomat, vagy lepd meg bármivel. Ilyeneken muszáj elmosolyodnia az embernek, akkor is ha éppen magába van zuhanva. Ha szeret egyszerűen képtelen lesz nem érezni semmit és nem értékelni amit érte teszel.

Am a gyógyszer mellékhatása is lehet ez, sőt az első időszakban rosszabbodik a helyzet aztán javul majd. zSzóval vigasztaljon, hogy ennél rosszabb már nehezen lehetne.

Tehát a gyógyszer hatása miatt is sírhat. Én egyszer szedtem egy gyógyszert, hallod... anyám mutatott egy szatyrot, és elsírtam magam. Megkérdezte miért, mondtam nem tudom. Felemelt egy tálat, akkor is sírtam. Bekapcsolta a tv-t, akkor 5 percig abbahagytam majd megint, mert megláttam a vonatot a tvben. Aztán nekimentem az orvosnak, hogy ezt sürgősen csinálja vissza:)

Remélem megoldódik a problémátok, sok sikert és gyógyulást a barátnődnek, neked pedig kitartás.

2009. ápr. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak helyeselni tudom az elottem tett hozzaszolasokat.. Mivel nem ismerem a helyzetet pontosan, nem is vagyok szakember, ezert csak altalanos dolgokat tudok javasolni.

Egy ilyen helyzetben mutatkozik csak meg igazan, hogy milyen az ember valojaban. Az hogy nem hagytad magara, hanem megoldast keresel szamara, nagyon is helyenvalo es dicseretes. Egyertelmuen segitsegre van szuksege a parodnak, a gyogyszerek magukban nem ernek semmit, trauma-depresszio (nem irtad hogy minek diagnosztizalta a pszichologus) eseten a lelki okot nem szuntetik meg. Nem akarom bo lere ereszteni, tehat a lenyeg:

Azzal kezdodik a dolog, hogy bnod elhatarozza azt, hogy ezentul maskepp szeretne lenni, jobban akarja erezni magat stb. Nelkule nem fog menni sajnos . O az , aki a legtobbet teheti onmagaert. Van akinek hasznara valik, ha valamilyen konkret celt tuz maga ele (pl. egy nagyon trivialis:" naprol-napra jobban fogom magam erezni es ehhez megteszek minden tolem telhetot, egeszen addig, mig jol nem erzem magam a boromben egesz allo nap":) ). A legjobb ha irasban, es azutan kovetkezetesen tartja is magat ahhoz naprol-napra. Lehet csinalni akar cselekvesi tervet is (marmint ahhoz, hogy pontosan milyen cselekvessel akarja elerni a celjat az adott napon). Fontos a rendszeresseg.

Gondolom nem sir allandoan, csak gyakran , olyankor a legjobb amit tehetsz, hogy beszelgetsz vele, megprobalod elterelni a figyelmet valamivel, esetleg elmentek setalni, vagy valahova. Nem ajanlott ilyenkor A lenyeg, hogy kizokkentsd az allapotabol. A legjobb talan a testmozgas. Nekem ez mindig bevalik amikor rossz kedvem van. Menjetek el egyutt sportolni valamit, barmit. Vagy akar csak setalni, kocogni, bringazni,korizni. Itt a jo ido, ennel jobb alkalom nem kell. Egy kis napfeny hamar jobb kedvre deriti majd :) Kerits neki vidam-porgos zeneket valahonnan, ha egyutt vagyok akkor azt hallgassatok.

Nem tudom hogy szeret-e olvasni. Mert ha igen, es hajlando tenni sajatmagaert valamit, akkor tudom ajanlani az ezoterikus-onsegito irodalmat. Nagyon jo konyvek vannnak a pozitiv gondolkodasrol, sajat boromon tapasztaltam a hasznukat...(Nemreg leszoktam tobb karos szenvedelyemrol is :))

Mar igy is hosszura sikerult az iromany, elnezest ha esetleg untattalak vele, de a helyzet az, hogy ilyen esetben szvsz nem eleg csak ugy viselkedned, hogy enyhitsd az eppen aktualis erzelmi allapotat. Atfogo cselekvesi tervet ajanlanek, ami vegervenyesen megoldja a problemajat. Nem irtam le ide minden otletet, csak ami hirtelen eszembe jutott. Kerdezz batran, ha tudok segitek :)

2009. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!