Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom! Nyugtassatok meg...

Aggódom! Nyugtassatok meg kérlek! Kisfiam 7,5 hónapos és csak forog, nem látok fejlődést egy ideje. Baj lehet?

Figyelt kérdés
3 hónapos korától Dévényezünk, de se nem kúszik (csak körbe) ,se nem áll négykézlábra. És még nem is ül meg. Nagy baba, 9 kg, viszont hosszú is, így nem kövér. Negatív válaszokat nem kérek.
2014. dec. 23. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,

A fiam 6 hónapos kora után 2-3 héttel forgott, kicsit késve, de elfogadhatóan. Kúszni a földön mindig próbált (te is földön, térben, nagy helyen tartod napközben?) és valahogy így, 8 hónap környékén egy hét alatt állt négykézláb, mászott előre napról napra jobban, a hét végére felült, következő héten feltérdelt és felállt. Kb. két hét alatt megtanulta magától a forgás és kúszás utáni lépcsőket. Most kapaszkodva jár, 9 hónapos. Ha Dévényre jártok (nme tudom, miért?), ott elvileg észre kell venni, ha gond lenne, hogy még nem csinál valamit a baba és már kellene (szerintem még van ideje). Vidd el gyerekorvoshoz és kérj beutalót neurológiára, ha nagyon aggódsz, az ő szavukra szerintem lehet adni, minden más orvos és gyógytornász mellett a legjobban.

2014. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz én is azt mondom,hogy neurológushoz vidd.

Ha Ő azt mondja nincs baj,akkor megnyugodhatsz.

2014. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miert emelted ki, mondott vmit a neurologus?
2014. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Karácsonykor mit mondott volna a neurológus?


Mennyire súlyos problémával kezdtetek Dévényre járni? Esetleg koraszülött a babád? Kinek a tanácsára? Esetleg kereshetné másik Dévényest.

Kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született. Neurológus tanácsára, izomtónus eloszlási zavar miatt, 4 hónaposan kezdtük a Dévényt. Kisfiam nem forgott, fejét egy irányba tartotta, lábait keresztezte, nem tudott szopni, hason nem emelte a fejét, csak nehezen.

De már a második kezelés után forogni kezdett, majd minden további mozgást időben kezdett. 8 hónaposan felállt, leült és mászni kezdett, egy napon. 10,5 hónaposan elindult.

Szóval ezért kérdezem, hogy biztosan megfelelő szakemberhez jártok? A mi Dévényesünk szuper volt, de ez a fiamon is látszott.

2014. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Dévényes nem mondott semmit? Mi is járunk heti 2-szer, koraszülött a fiam, oxigénhiánnyal született, ő 7,5 hónaposan kezdett el forogni (korrigáltan 6 hónapos), most lesz 9 hónapos (korrigáltan 7,5) és mászik, ülni próbál. A Dévényesünk nekem mindig válaszol ha kérdezek a gyerekről. Ülnie még nem kell, sőt kúszni sem, nem gondolom hogy el van maradva a babád. Ha körbe kúszik akkor hamarosan elindul előre is. Időre született?
2014. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!